הליך מעצר ימים – עורך דין פלילי בחיפה אביב מזרחי

עורך דין פלילי אביב מזרחי מסביר על הליך מעצר ימים בכתבה הבאה. אביב מזרחי עו"ד פלילי בחיפה ובצפון, כנס כדי לקרוא את הכתבה המלאה.

עורך דין פלילי בחיפה
עורך דין פלילי בחיפה

הליך מעצר ימים בחיפה

יש לציין כי לא בכל בית משפט מתקיימים הליכי מעצר ימים ולא בכל עיר קיים בית משפט שלום.
מבחינת הסמכות המקומית המשמעות היא שהליכי מעצר הימים מתרכזים במספר מועט של בתי משפט.
כך לדוגמא, הליכי מעצר הימים בעניין עבירות פליליות שבוצעו לכאורה בחיפה, טירת הכרמל, עתלית והכפרים והיישוביים הקטנים באזור מתנהלים כולם בבית משפט השלום בחיפה.
במידה ואתם צריכים עורך דין פלילי בחיפה משרדנו יוכל לעזור לכם.
בבית משפט השלום בקריות מתנהלים הליכי הארכת מעצר בהקשר לעבירות שבוצעו לכאורה בערי הקריות (ביאליק, מוצקין, חיים, אתא, ים), נהריה, נשר שפרעם ויישובים קטנים נוספים.
בבית משפט השלום בחדרה מתקיימים הליכי מעצר ימים בהקשר לעבירות שבוצעו לכאורה בחדרה, זיכרון יעקב, חריש, פרדס חנה, אום אל פאחם וישובים קטנים וכפרים באזור חדרה.
בבית המשפט השלום בעכו מתנהלים הליכי מעצר בהקשר לעבירות שבוצעו לכאורה בערים עכו, כרמיאל, מעלות והכפרים הסמוכים.
יש לציין כי החלוקה האמורה של הליכי מעצר הימים בין בתי המשפט השונים קשורה גם למחוזות המשטרה שמחולקים בצורה מעט שונה מהמחוזות השיפוטיים.
ניתן לציין באופן כללי כי אזור חיפה לרבות הקריות, עכו ונהריה נכלל במחוז חוף של משטרת ישראל שמחולק גם הוא לשלושה מרחבים גיאוגרפים להן אחראיות התחנות השונות לפי אזורי סמכות.


בתמונה: עורך דין פלילי אביב מזרחי

הליכי הארכת מעצר בימי מנוחה וחגים

בימי מנוחה (שישי שבת) או חג כל הליכי מעצר הימים מתקיימים בבית משפט אחד בלבד שממוקם באותו המחוז. במחוז חיפה הליכי מעצר הימים בימי המנוחה והחגים מתרכזים בבית משפט השלום בחיפה.
במחוז הצפון הליכי מעצר הימים בימים אלו מתקיימים אך ורק בבית המשפט השלום בנוף הגליל (נצרת).
במחוז תל אביב הארכות המעצר בימי המנוחה או החגים נדונות בבית משפט השלום בתל אביב ובמחוז המרכז בבית המשפט השלום בפתח תקווה.
מדוע חשוב להיעזר בעורך דין פלילי בחיפה בהליך הארכת מעצר?
הליכי מעצר הימים הם הליכים שנושאים לצידם השלכות משמעותיות על המשכו של ההליך הפלילי ועל חירותו של החשוד.
הליך זה דורש ניסיון, ידע והבנה באותם הליכים ובדרכי עבודתם של המשטרה ובתי המשפט ולכן מומלץ להיעזר בעורך דין פלילי בנושא הארכת המעצר.
בתיקים מסוימים עורך דין פלילי מקצועי יוכל לשכנע את בית המשפט לשחרר את החשוד כבר בהארכות המעצר הראשוניות (לעיתים גם ביום המעצר) בטרם הוגש כתב אישום לבית המשפט.
כעורך דין פלילי בחיפה עורך דין אביב מזרחי ייצג בהליכים מעצר רבים ועל כן הוא בקיא בהליכי המעצר שמתנהלים במחוז זה (וגם במחוזות אחרים) ומכיר את דרכי עבודתן של תחנות המשטרה השונות על מאפייניהם השונים.
מחפש עורך דין פלילי בחיפה? מחפש עורך דין פלילי בקריות? מחפש עורך דין להארכת מעצר? מוזמן להתקשר לעו"ד אביב מזרחי 0504-399-440

הערה:
מאמר זה מאגד מידע כללי וראשוני ואינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.
אין להסתמך על הכתוב מבלי להתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה.
הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.
כותב המאמר הינו עורך דין אביב מזרחי בעל משרד עצמאי שעוסק בתחום הפלילי על כל רבדיו.