סקירת שיטות אומנות לחימה מכל העולם, חלק ב' – שיטות אומנות לחימה ישראליות

מי רוצה לדעת עוד על אומנויות לחימה? בפוסט זה אני סוקרת שיטות אומנות לחימה ישראליות! אשר פותחו או נהגו בארצנו המיוחדת

דגל ישראל

כפאנטית של אומנויות לחימה כדרך הכי טובה שיש להיות בריאים יותר בגוף ובנפש,
אני ממשיכה את סדרת הפוסטים שלי בנושא.

היום אתרכז בשיטות אומנות לחימה ישראליות.

בפוסט הקודם סקרתי שיטות לחימה יפניות, והחלק הבא יהיה על שיטות לחימה סיניות (שאפשר לקרוא להן גם פשוט "קונג פו" למרות שזה מונח קצת בעייתי).

אז בלי מילים נוספות, לפניכן שיטות אומנות לחימה תוצרות ישראל! 🙂

 

שיטות אומנות לחימה ישראליות

אביר קשת – שיטה שפיתח אדם מיוחד בשם יהושע סופר. יהושע הוא ישראלי שגדל בג'מאייקה וארה"ב, למד מספר של אומנויות לחימה קוריאניות עוצמתיות שלא ממש קיימות בישראל נכון להיום (הפקידו ו- קוק סול). הוא טען שמערכת הלחימה שהוא לימד מבוססת על שיטת לחימה יהודית עתיקה שהשתמרה במשפחתו, רבים חושבים אחרת. אבל מה שמסכימים גם מורים לאומנות לחימה מקצועיים, זה שהבן אדם בהחלט יודע להילחם והגנה עצמית ברמה מאוד גבוהה, ובלי קשר למקור של מה שהוא לימד, זה חומר איכותי ואמיתי.

דניס הישרדות רחוב – דניס הנובר, אגדה של בן אדם, עם לב ענק שמאז שעלה לישראל לפני אולי 40 שנים הוא עשה מהפכה בארץ, היה אחד המורים שהפכו את אומנויות הלחימה וההגנה עצמית בארץ לאימפריה, הרבה לפני ה-MMA. הוא לימד שילוב של קראטה וג'ודו עם תובנות שלו מלחימת רחוב שהוא למד בשביל לשרוד ברחוב הדרום אפריקאי הקשוח בו הוא גדל. זוהי שיטה עוצמתית גם היום. ממליצה לקרוא את הסיפור של דניס הנובר, אדם למופת.

סקורניק לוחמה ישראלית (קנפוג'יטסו) – עוד שיטה מאוד מיוחדת, שפיתח גדי סקורניק. הוא היה איש ג'ודו ברמה גבוהה מאוד, שלמד גם ביפן. והוא ידע גם קראטה ברמה גבוהה, וג'יוג'יטסו, ואז שילב הכל יחד עם הבנה עמוקה בהקשר הגנה עצמית וגם מתרחישים צבאיים (כיוון שהוא היה קשור מאוד לצבא). כמו דניס הישרדות, זוהי שיטה שמייצרת לוחמים ולוחמות מאוד קשוחים. לא סתם השנה זכתה חניכה של גיא סקורניק באליפות אירופה בקראטה קיוקושין – שנחשב לסגנון הקראטה העוצמתי והברוטלי ביותר.

קפא"פ (קרב פנים אל פנים) – ההתחלה של קרב מגע, לפני כמאה שנים, לא מאוד רלוונטי לימינו, לדעתי…..

ק.מ.י (קרב מגן ישראלי) – שדרוג או שינוי של קרב מגע, שבוצע על ידי אחד התלמידים הראשונים של מפתח הקרב מגע (אימי ליכטנפלד). הוא למד גם אייקידו ושיטות אחרות והחליט שצריך לרענן את השיטה עם תוספות ואמי ליכטנפלד למעשה אמר במפורש שהשיטה לא צריכה להישאר "קפואה" ותמיד להמשיך להתפתח. אז כך נהיה.

קרב מגע -קרב מגן ישראלי ועוד גישות שונות ורבות של קרב מגע, כולן נלמדות היום בארץ ובעולם בשם "קרב מגע". לכן השם עצמו פחות חשוב, יותר חשוב שהמורה שלכם יודע מה שהוא עושה, ובארץ היום יש מלא מלא מורים לקרב מגע, ברמות מדהימות.

 

 

fightgirl
אישה של אהבה / רצה, קופצת, מתגלגלת / אוהבת חרבות, אומנויות לחימה וגלישה / לומדת על החיים