סבתא מצחיקולה/ אפרים סידון- ספרות ילדים

סבתא מצחיקולה מספרת לנכדיה על כל מיני דברים משונים ומשעשעים שהיא ראתה. וכל הנכדים רק רוצים עוד ועוד סיפורים. כי לא חשוב שהדברים לא באמת קרו, אלא שהיא מצחיקה אותם 😊

 

 

סבתא אמרה, "תשמעו ילדים,
יש לי סיפור ממש מדהים.
אתמול פגשתי ברחוב נמלה,
שלבשה שמלה לבנה של כלה…
והיה לה חתן…באמת, באמת…"

 

אז מה שצריך, ילדים, כעת,
שתביטו על סבתא וככה תאמרו לה,
"סבתא, את כזאת מצחיקולה."

 

 

הסבתא של אפרים סידון ודני קרמן , המאייר, היא סבתא מצחיקולה. היא יודעת להצחיק ולבדר, כמו כל סבא אחר. זהו בעצם ספר תשובה לספרו "שטויות שסבא אומר".

 

סבתא מצחיקולה מספרת לנכדיה על כל מיני דברים משונים ומשעשעים שהיא ראתה: גמל דוגר בקן בין העצים; עכביש רוכב על אופניים באמצע הכביש; שלושה גמדים רוכבים על גבן של שלוש תולעים ירוקות  ועושים תחרות; גבינה שותלת לה  שתי שונים בגינה; דלת שבקשה מגבונים כי היא מנוזלת; שתי ארנבות רוקדות בלט ברחובות; שלושה קרנפים השוחים באגם עם גלגל, סנפירים ועם כובע ים; פרות יושבות על ספסל וקוראות; שלושה ענקים מפחידים, בורחים מתיקן וצורחים; שלושה חתולים עומדים ומנגנים בחליל, בתוף ובכינור; ספינת שודדים שמלחיה נלחמים עם בננות במקום חרבות; ופקידים שישבו הפוך- על התקרה.

 

וכל הנכדים רק רוצים עוד ועוד סיפורים. כי לא חשוב שהדברים לא באמת קרו, אלא שהיא מצחיקה אותם 😊

 

הספר עשוי מדפי קרטון, כך שהוא מתאים לפעוטות ולילדים קטנים. הוא גם כתוב בחרוזים משעשעים, מה שהופך את חווית הקריאה למהנה וקלה. הילדים היותר גדולים יוכלו אף להשלים את החרוזים בעצמם.

 

מאחלת לכם ולילדכם קריאה מבדרת ומצחיקה!

 

XOXO

 

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)