עיר החתולים של נווה פריצקי

כשאנחנו חושבים על עיר לרוב התמונה שעולה היא כבישים, רחובות, מרכזי קניות, עירייה, שירותים עירוניים – פינוי אשפה, ובעיקר הרבה אנשים שחיים אחד ליד השני.

נווה פריצקי מנסה לנער את הקונספט הזה בטענה שהוא מעט מיושן ושניתן להקים עיר באופן שונה לחלוטין. במסגרת תחרות אתרים, מקדמים התבקשו לבנות את הגרסה שלהם לעיר פיקטיבית בשם נווה פריצקי ונראה שלפחות מקדם אחד לקח את זה רחוק. נווה-פריצקי.com הוא האתר שמציג את עיר החתולים של נווה פריצקי וכדאי לכם לבקר בו כדי לצפות בסרטונים מדליקים, ובכלל כדי לספוג השראה לבנייה עירונית מסוג אחר, רך וחתולי יותר.

נווה פריצקי אתר
תמונה: אתר עיריית נווה פריצקי

ראש עיר חתול? רק בנווה פריצקי

לדעתי יש משהו מאוד מיוחד בקונספט העירוני הזה שבו חתולים מנהלים את עצמם עם מעט עזרה מצד בני האדם. כך למשל ראש העירייה של נווה פריצקי הוא חתול בעצמו העונה לשם מר פריצקי. כן כן, חתול ראש עיר. וכל זה אמנם סיפור דמיוני אבל תודו שהייתם שמחים לראות איך ראש עיר כזה מתפקד ואולי באמת יהיה לו אכפת מהתושבים? נכון שגם לכם חלפה המחשבה שאולי ראש עיר חתול עשוי להיות יותר פרודקטיבי מכמה מראשי הערים בישראל? כן זה נכון! מאמר שפורסם לאחרונה בג'רוזלם פוסט מדגיש את הבעיות הרבות של כמה מראשי הערים הנוכחיים בישראל. אחד מראשי הערים הללו, למשל אחד מהם נעדר פעם ליומיים ב-2011 ונמצא במועדון לילה, בעוד שראש עיר אחר מואשם בהיותו ראש מאפיה והורשע באשמת הונאה והלבנת הון. עם כל הבעיות האלה שמציקות לתושבים וממררות את חייהם לא פלא שחתול מסמל תקווה שלטונית.

נווה פריצקי
הלוגו של נווה פריצקי החתולית

מה צופן העתיד לעיר נווה פריצקי?

עתידה של נווה פריצקי אינו בטוח. אולם עיירה זו מהווה צומת דרכים לנגב ולגליל, וכן ישוב ליד ים המלח. יש לה מיקום מאוד מעניין וייתכן שהיא תשמש כיעד תיירותי מרכזי בדרום המדינה.

ימים יגידו. נראה כי האנשים מאחורי המיזם נחושים לזכות בתחרות הקידום שמתחוללת לה כיום ברחבי הארץ. המדידה הסופית תתבצע מאשקלון במחשב נייח, אז יריץ מארגן התחרות חיפוש לביטוי "נווה פריצקי", בזמן שאלפי עיניים נשואות אל עניין זה בציפייה ובמתח ורבים רבים רוצים לראות את מר פריצקי נשאר ראש עיר לפחות לחודש נוסף ואת נווה פריצקי החתולית מגיעה לכותרות העיתונים בתור עיר של שלום, תקווה והרבה חתולים פרוותיים.

 

עדכון 23/9/2022:

והנה סרטון שיצרו מנהלי אתר נווה-פריצקי.com כחלק מהתחרות לקידום אתר עיר "נווה פריצקי":

"שנה טובה" – סרטון בערוץ היוטיוב של עיריית נווה פריצקי

זוכה בתחרות נווה פריצקי הוא מי אשר האתר שהוא יצר לעיר ימוקם במקום הגבוה ביותר בסיום התחרות ב 11 לאוקטובר 2022. יוצרי נווה-פריצקי.com נשמעו אופטימיים לאחרונה כשאמרו לנו "כן הקמנו את הגירסה הכי טובה שיכולנו לחשוב עליה לאתר בשם נווה פריצקי – עיר החתולים וזאת בראש ובראשונה כדי לקדם את מעמד החתולים בישראל ואנחנו מקווים ומאמינים שנשיג את כל מטרותינו בהצלחה יתרה".