מכשירי DVR – מה לא ידעתם עליהם?

מצלמות אבטחה שומרות את הצילומים במכשיר שנקרא DVR, מה קורה כשקבצים נמחקים?

עולם הסייבר

מכשירי DVR למיניהם המחוברים למצלמות אבטחה מקליטות בערוצים שונים כאשר כל ערוץ מחובר למצלמה אחת, כך שאם יש 4 מצלמות יהיו 4 הקלטות שונות במכשיר ה-DVR.

רוב מכשירי ה-DVR עובדים על חיישני תנועה המפעילים את ההקלטה במכשיר ה-DVR וזאת על מנת לחסוך בהקלטה ולהקליט את הדברים החשובים באמת שלרוב זה תנועה של אנשים בסמוך או בתוך העסק או הבית.

על מנת למנוע שעות מיותרות של הקלטה כדאי למקם את המצלמות בנקודות שבהן אין ענפים שזזים כל רגע בגלל הרוח ומפעילים את חיישני המצלמה, או לחילופין למקם את המצלמה על הכביש שבו יש תנועה מתמדת, אלא אם כן אין ברירה.

רוב מצלמות האבטחה עובדות על בסיס של שבוע/שבועיים הקלטה ולאחר תקופה זו הקבצים הישנים ביותר נדרשים על ידי הקלטות חדשות במכשיר ה-DVR.

לא פעם כשיש פריצה לעסק או לבית, משאירים את ה-DVR דלוק ונזכרים אחרי כמה ימים אם לא אחרי כמה שבועות שצריך את ההקלטות של ה-DVR עבור חברת הביטוח או המשטרה כדי להוכיח שאכן הייתה פריצה לעסק או לבית.

במקרים רבים ההקלטות כבר הספיקו להימחק על ידי סרטונים חדשים שהוקלטו במכשיר ולכן אין יותר גישה לאותם הסרטונים שמחפשים.

מה שרוב בעלי מצלמות האבטחה לא יודעים הוא שגם לאחר המחיקה של ההקלטות נשארים לפעמים קצוות של ההקלטות הקודמות ואותם ניתן לשחזר.

על מנת להבין את העניין אבהיר זאת בדוגמה שלהלן:

מצלמות האבטחה מזהות תנועה ומקליטות 10 דקות של סרט במכשיר ה-DVR. לאחר תקופה של שבועיים אותו הסרטון של 10 הדקות נדרס על ידי סרטון חדש בן 5 דקות.

מה שקורה עכשיו הוא שהסרטון של ה-10 דקות נמחק אך 5 הדקות שלא נדרסו הן עדיין קיימות בתוך הדיסק.

כשמבצעים שחזור של קבצים אלה ניתן לצפות ב-5 הדקות שלא נדרסו. בהרבה מקרים ניתן למצוא מקטעים של דקות או שניות של סרטונים שנדרסו על ידי הקלטות חדשות יותר.

מקטעים קצרים אלה יכולים לפעמים לעזור ולמצוא את ההוכחה הנדרשת לצורך הוכחת הפריצה.

ואם אתם שואלים כמה כבר סרטונים כאלה יכולים להימצא ב-DVR? אז מהניסיון שלי מאות ואלפי סרטונים בדיסק אחד.

לכן זכרו כלל חשוב אחד, אם פרצו לכם חס וחלילה לעסק או לבית, דאגו להוציא מיידית את הדיסק הקשיח על ידי איש המקצוע שהתקין לכם את מכשיר ה-DVR או כל בעל מקצוע אחר העוסק במצלמות אבטחה והכניסו דיסק חדש למכשיר ה-DVR שלכם על מנת שזה ימשיך לצלם ולתעד.

את הדיסק שהוצאתם שמרו למקרה שתצטרכו להביא ראיות לחברת הביטוח לפני שהדברים החשובים יימחקו מהדיסק.

לפרטים נוספים: http://www.cyberworld.co.il/dvr-recovery.html