מיטות נוער פונקציונליות

בכל בית שיש בו ילדים מתבגרים, עולה השאלה אילו מיטות נוער לרכוש וכמה שנים הם הולכים ללוות את הילד. העניין עם מיטת נוער שמעבר לעניין הפונקציונלי, הילדים היום מאוד רגישים לנושא העיצובי והשילוב של הפריט הזה בתוך חדר הילדים…

מיטות נוער פונקציונליות

מיטות נוער (שמחזיקות מעמד יותר משנה אחת…)

אחד הנושאים החשובים בעת רכישת ריהוט לחדר הילדים הוא נושא בחירת המיטה. היופי של המיטה הוא נושא חשוב ביותר אך הרבה יותר חשוב להתאים את המיטה לצורך של הילד וזאת בהתאם לגילו ולפרמטרים נוספים. קיימים סוגים רבים של מיטות נוער, הן ליחיד, עם מיטה נפתחת לחבר, מיטת קומתיים, או מיטה וחצי. כאשר ילד גר בחדר לבד, ההמלצה היא בדרך כלל לרכוש עבורו מיטת יחיד שיש בה אופציה לפתיחתה. בדרך זו אם חבר, בן דוד או אחד האחים רוצה לישון אתו יחד, הם פותחים את המיטה ונהנים ממסיבת הפיג'מות. אם מדובר בחדר שבאופן קבוע גרים בו שני אחים, המגמה היא לפתוח בכל ערב את המיטה, או לחלופין לרכוש מיטת נוער שהיא קומתיים וכך בדרך כלל האח הבוגר ישן למעלה והצעיר למטה. באופציה זו חוסכים מקום בחלל החדר הן ביום יום ובעיקר בלילה.

מיטות נוער פונקציונליות

אופציה נוספת היא מיטה וחצי ואותה רוכשים בדרך כלל לילדים גדולים כמו בני נוער אשר נהנים להתרווח על מיטה רחבת ידיים ולישון לפעמים באלכסון. היא גם מתאימה לאפשרות שבה לפעמים מגיע חבר או חברה לישון. המיטה די רחבה לשניים והם יכולים לישון בנוחות. הנושא החשוב ביותר בעת רכישת מיטת נוער הוא המזרן. לאור העובדה שמדובר בילדים שגדלים כל הזמן, קיימת חשיבות רבה לרכישת מזרן אורטופדי שישמור על עמוד השדרה שלהם לאורך זמן. לכן יש לבחון כמה סוגים של מזרנים ולקבל החלטה על האיכותי ביותר עבורם.

נראות של החדר המרוהט ומיטות נוער

הילדים מארחים תמיד בחדר שלהם חברים רבים ולכן קיימת חשיבות רבה לתחושה הטובה ולנראות היפהפייה של החדר. לכן המגמה היא לרכוש קומפלקס של כל הרהיטים עבור כל אחד מחדר הילדים כדי ליצור אחידות של כל הריהוט.

מעבר לנושא מיטות נוער יהיו בחדר גם ארון בגודל הנחוץ לכל ילד ובהתאם לנישה שקיימת בחלל זה עבורו. בנוסף לכך, שולחן כדי להכין שיעורים ולהניח עליו את המחשב הן לענייני הלימודים והן עבור המשחקים שהילדים אוהבים לשחק בהם.

יש לבחור ספק ריהוט שמבצע עבודה באמצעות חומרי גלם בטיב מעולה ובגימור מעולה תוך הקפדה על בקרת איכות.

עיצוב של חדרי הילדים

כדאי להיעזר המעצב פנים שיסייע להתאים את הריהוט לכל אחד מהילדים וגם את המראה הכללי של החדר. כדאי להעניק משמעות לתחום שבו הילד פעיל כמו לדוגמה כדורסל ולהדביק על אחד הקירות טפט עם הדפסים של כדורי סל או שחקנים המשחקים כדורסל.

בהתאם לכך יוחלט על הגוון המוביל שבו יצבעו את חדר הילדים הספציפי. השילוב של הרהיטים הוא הרמוני כדי ליצור נראות מנצחת המתאימה לכל ילד, משהו סולידי או רועש יותר כמו לדוגמה לילדים שעוסקים בנגינה בגיטרה חשמלית.