מחשב נייד או מחשב נייח – מה לקנות ולמה?

זוהר מחשבים וגאדג'טים בקריות העמידו לרשותנו מומחה שהסביר לנו בפירוט איך לבחור את המחשב הנכון לכם: מחשב נייד או מחשב נייח?

זוהר מחשבים וגאדג'טים, החנות המובילה באזור חיפה קריות למחשבים נייחים, ניידים וציוד היקפיף העמידו לרשותנו מומחה שהסביר לנו בפירוט איך לבחור את המחשב הנכון לכם.

האם לקנות מחשב נייח או מחשב נישא, איך ועל סמך אילו פרמטרים לבסס את ההחלטה.

אז אם אתם שואלים את עצמכם מה מתאים לכם יותר לקנות עכשיו, מחשב נייח או מחשב נייד, בואו נעצור את ההחלטה ונבחן אותה.

לכל אחד מסוגי המחשבים יש יתרונות שצריך להתייחס אליהם ולפיהם להחליט איזה מחשב נכון לכם.

ניידות:

התכונה הבולטת של מחשב נייד היא הניידות שלו. היכולת לעבור איתו מחדר לחדר וממקום ישיבה אחד לאחר, העובדה שהוא אינו מצריך הקצאה של מקום לעצמו אלא מתקפל ומונח בצד, האפשרות לצאת איתו ולהמשיך לעבוד מכל מקום בו יש אינטרנט אלחוטי.
לעומת זאת, מחשב נייח, נוח לשימוש מבחינת גודל. המקלדת גדולה ונוחה יותר, המסך גדול יותר, כך שמי שהתכונה של ניידות אינה חשובה לו יכול להחליט שמחשב נייח הוא הבחירה הנכונה עבורו, במיוחד אם מדובר בשעות של עבודה על המחשב בכל יום.
בתוך קטגוריית המחשבים הניידים ניתן למצוא גם את הטאבלטים. הטאבלט, מחשב מגע חסר מקלדת, הוא בדרך כלל חלש יותר מבחינת חומרה. הטאבלט מתאים לניידות ברמה גבוהה במיוחד, כיון שהוא קטן יותר ונוח יותר לנשיאה.
לבסוף בבחירה בין סוגי החשבים יש להתייחס גם אל מחשבי AIO (all In One ) אלו הם מחשבים המשלבים את המסך עם יחידת המחשוב ביחידה אחת ללא חוטים. דגמים רבים כוללים מסך מגע והם ניתנים לנשיאה קלה יחסית ברחבי הבית או המשרד.

מחיר:

כיום עניין המחיר פחות דרמטי. ההפרשים בין מחירי מחשבים אינם גדולים והבחירה בדרך כלל תהיה בהסתמך על הצרכים והשימוש המתוכנן עבור המחשב ופחות בהתייחס למחיר.
גם מחשבים ניידים הנחשבים יקרים יותר ממחשבים נייחים עולים הרבה פחות מבעבר.
לעומת זאת, מחשבי AIO עלולים להיות יקרים מעט יותר ביחס למחשבים נייחים בעלי מפרט דומה.

המסך:

גודל המסך הוא עניין אישי לגמרי. מחשב אישי מותאמים למסכים בגודל שבין 19-24 אינטש, ומחשב נייד בא בדרך כלל עם מסך בגודל 18 אינטש מקסימום. לרוב המחשבים הניידים יש מסך קטן יותר.
כאן נכנס נושא הנוחות, והיכולת להתמקד בראיה במסך מחשב לפי שעות השימוש היומי הצפויות, וההחלטה, כמובן, היא אישית.

האפשרות לשדרג בעתיד:

אם אתם חושבים לקנות מחשב שיעבוד אצלכם למשך שנים, קחו בחשבון שתרצו לשדרג אותו בהמשך. תרצו לשפר את הזיכרון, כרטיס מסך ואולי תרצו להחליף אפילו לוח אם.
האם תוכלו לשדרג את המחשב שבחרתם בו?
מחשבים ניידים בדרך כלל קשה מאוד לשדרג. ניתן להוסיף לו זיכרון או להחליף כונן קשיח ועדיין תגלו שעלות התיקון תהיה גבוהה יחסית.

נוחות:

עד כמה יהיה לכם נוח להשתמש במחשב הנייח או הנייד שלכם?
המקלדת הנפרדת בדרך כלל נוחה יותר לשימוש מאשר המקלדת המובנית שבמחשב הנייד.
המקלדת המובנית קטנה יותר, מבטח ההצעה המחליף את העכבר קטן ואם מחברים למחשב נייד עכבר חיצוני, רבים בוחרים בעכבר קטן שהוא פחות נוח לשימוש.

אחריות ושירות תיקונים:

האם המחשב הנייח או הנייד החדש נושא אחריות?
אם אתם רוכשים מחשב מותג, היצרן בדרך כלל מציע אחריות לפרק זמן מסוים.
מחשב נייד הוא בדרך כלל מחשב מותג ולכן יגיע  ברוב המקרים עם אחריות יצרן של חברה הגדולה ושירות תיקונים מסודר.
מחשב נייח יכול להיות מחשב מורכב, שטכנאי מחשבים בנה מחלקים ולכן קשה לעמוד על טיבו של המחשב, על איכות ההרכבה, והחנות ממנה נרכש המחשב מציעה אחריות מוגבלת לפרק זמן קצר.
בכל מקרה ברכישה של מחשב חדש מכל סוג, כדאי להתעקש ולקבל פחות שנה אחת של אחריות. קחו בחשבון שבהרבה מקרים האחריות על סוללה במחשבים ניידים עלולה להיות רק חצי שנה וכך מקובל.

החיסרון המרכזי של מחשב נישא

מחשבים נישאים נוטים להתחמם תוך כדי עבודה יותר ממחשבים שולחניים.
ההתחממות גורמת לבלאי מואץ של המחשב, לשיבושים ותקלות.

אחרי כל הפרטים האלה, אם עוד לא החלטתם על סוג מחשב שמתאים לכם אתם מוזמנים להתקשר לזוהר מחשבים וגאדג'טים בקריות, להגיע לחנות, או לבקר באתר החברה וליצור קשר על מנת לקבל ייעוץ מקצועי, התאמה של מחשב לצרכיכם והצעת מחיר מצוינת.

זוהר מחשבים וגאדג'טים בקריות