מה עושים כשיש גללים של עכבר בבית?

אחת הדרכים לזהות שיש עכברים בבית היא לזהות את גללי הצואה שלהם. עכברים ששוהים בבית מקיימים אורח חיים מלא הכולל אכילה ושתיה במקומות שיש בהם אוכל בבית שלכם

עכבר

אחת הדרכים לזהות שיש עכברים בבית היא לזהות את גללי הצואה שלהם. עכברים ששוהים בבית מקיימים אורח חיים מלא הכולל אכילה ושתיה במקומות שיש בהם אוכל בבית שלכם, רבייה וכמובן הפרשת הפרשות של שתן וצואה. כשיש עכבר אחד, סביר שתראו מעט גללים של עכבר, אך כאשר יש מספר עכברים, אתם תראו כמות נכבדת. לפעמים הדרך לזהות שקיים עכבר בבית היא באמצעות הגללים. חלק מהאנשים יזהו אותם וחלק לא, אך הכי חשוב בשני המקרים להזמין לוכד עכברים מיומן שידע לומר האם מדובר בעכבר אחד או משפחה וללכוד אותם.

 

 איך תזהו גללים של עכברים?

קקי של עכבר הוא יחסית קל לזיהוי. מדובר בגללים מוארכים, שחורים או חומים כהים בגודל של שעועית. הבלבול הגדול הוא בין הגללים של העכבר לגללים של החולדה. בעיקרון גם הגללים של החולדה וגם של העכבר נראים דיי אותו דבר, ההבדל בניהם הוא בעיקר הגודל. חולדה שהינה מכרסם גדול יותר מהעכבר, מפרישה גללי צואה גדולים יותר וארוכים יותר, אך הצבע והצורה דומים מאוד לגללים של העכברים. בשני המקרים יש להזמין לוכד שיבצע זיהוי וילכוד את המכרסם, גם אם מדובר בחולדה וגם אם מדובר בעכבר.

 

למה חשוב ללכוד עכברים שנכנסים לבית?

יש אנשים שיגידו שעכבר הוא מכרסם חמוד שניתן לגידול. זה באמת נכון, כל עוד מגדלים אותו בכלוב ודואגים לו לאוכל, מים והיגיינה. כל עוד זה לא המצב ונכנס אליכם הביתה עכבר באופן אקראי, אתם חייבים ליצור קשר עם לוכד עכברים מקצועי שילכוד אותו ויחזיר אותו למקומו בטבע. הסיבה לכך נובעת מהעובדה שעכבר שאינו מטופל הוא עכבר שיכרסם כל דבר בבית שלכם ולא רק מזון, הוא יפריש את השתן וגללי הצואה בכל מקום ועשוי להעביר מחלות. כאשר הגידול של העכבר בבית אינו מבוקר, הוא הופך למכרסם שאינו טוב עבורנו.

 

איפה בדרך כלל נמצא בבית גללים של עכבר?

עכברים שנכנסים לבית, מחפשים לשהות במקומות חמימים, נעימים, מוגנים וקרובים לאוכל ומים. מקומות שעונים על הדרישות האלו, הם המקומות שבהם תמצאו את העכברים ובקרבתם גם את שאריות הגללים שלהם. עכבר מפריש בכל יום גללים ולכן אתם תתחילו לראות בכל יום מספר גללים שהולך וגדל. כאשר מדובר במספר עכברים, הסיפור הוא כבר שונה ואתם תמצאו כמות גדולה בהרבה.

 

מה לעשות כשזיהינו גללי עכבר?

אם זיהיתם בבית גללים של עכבר, אסור לכם לחכות ומיד להזמין לוכד עכברים מיומן. וכד העכברים יגיע אליכם, יזהה את מסלול העכבר על ידי ההפרשות שלו ואת מקום המסתור. שם הוא יציב מלכודות עם פיתיונות אורגניים ויתפוס את העכבר המסתתר. כמו כן, הוא יוכל לומר לכם האם מדובר בעכבר אחד או משפחת עכברים שפתחה בית מלון אצלכם בבית.

כותב המאמר עוז מחברת הלוכד