מה זה דיקור סיני ומה חשוב לדעת

דיקור סיני היינה שיטת טיפול בטוחה ללא תופעות לוואי, עתיקה ועוזרת בצורה מדהימה כנגד רוב המחלות!

Acupuncture
רפאל רוזנסקי מטפל בדיקור סיני

עדות ראשונה לשימוש בטיפולי דיקור סיני אותרה משנת 1751 לפנה"ס. מזה אלפי שנים בני האדם נעזרים בטיפולי דיקור סיני לשיפור איכות החיים ושמירה על הבריאות. יש לטיפולי הדיקור את היכולת לגרום לכם להרגיש טוב יותר מבחינה גופנית ונפשית. הטיפולים מצליחים להקל על כאבים, לטפל בבעיות כרוניות, לתת מענה לבעיות עיכול, לפתור מצבים של חרדה או דיכאון, לסיים תקופות של קושי בפוריות או אין אונות ועוד. אם טרם התנסיתם בטיפולי רפואה סינית עם דגש על דיקור סיני – הגיע הזמן שתגלו גם אתם עולם מרתק של רפואה טבעית.

כיצד מתבצעים הטיפולים?

טיפולי דיקור סיני מתקיימים בקליניקה מסודרת באמצעות מטפל מוסמך ומחטים זעירות (חד פעמיות). המטפל מבצע אבחון קצר ובוחר בהתאם את נקודות הדיקור המתאימות ביותר. כעת, מחטים זעירות יוצבו בנקודות ואתם תתבקשו לשבת או לשכב עם המחטים נעוצות למשך 15-30 דקות. חשוב להדגיש שהטיפול כמעט ואינו מורגש. המחטים דקות מאוד. מיד לאחר הטיפול אפשר לחזור לשגרה.

איך זה עובד?

הרפואה הסינית רואה בזרימה תקינה של אנרגיה בגוף את הבסיס לתפקוד תקין של כל המערכות. כאשר נוצרות חסימות בזרימת האנרגיה הדבר בא לידי ביטוי בחולי פיזי או נפשי. אנרגיית החיים (צ'י) היא זו שמניעה את כל התהליכים ביקום ועלינו לאפשר זרימה תקינה שלה בגופנו. הערוצים בהם זורמת האנרגיה בגוף האדם הם מרידיאנים. נקודות הדיקור ממוקמות לאורך המרידיאנים כך שטיפולי דיקור סיני מסוגלים להשפיע על זרימת הצ'י.

מחקרים מדעיים שבחנו טיפולי דיקור סיני גילו שיש להם את היכולת להשפיע על מערכת העצבים. טיפולי דיקור סיני ידועים כאפקטיביים להקלה על כאבים, חרדות, בעיות עיכול, אסתמה ועוד. הדיקור מעודד את הגוף לרפא את עצמו ולשקם את האיברים החולים. בעזרת רפואה סינית אפשר למצוא טיפול טבעי ונטול תופעות לוואי לכל בעיה.

איך מתחילים?

השלב הראשון בכל טיפול הוא אבחון. המטפל מתבונן, מתשאל וסוקר תוך התמקדות בתלונה העיקרית וברקע הרפואי. האבחון כולל לעתים גם מדידת דופק, בדיקת לשון ובדיקה של האזור הבעייתי. כעת המטפל מרכיב את תכנית הטיפול וקובע בהתאם את נקודות הדיקור, את מספר הטיפולים והמלצות על טיפולים משלימים נוספים.

איך בוחרים את נקודות הדיקור?

לרוב, המטפל יבחר להפעיל מספר נקודות דיקור בגוף מתוך מטרה לייצור תגובה חיובית כוללת של הגוף והנפש. שימו לב, אין חובה שהמחטים יוצבו באזור הבעייתי. ייתכן בהחלט מצב בו מחטי דיקור סיני לטיפול בכאבי בטן יוצבו בגב או בכפות הידיים והרגליים.

 

 

רפאל רוזנסקי - רפואה סינית משולבת
רפאל רוזנסקי (M.Sc., Dip.Ac.) - מטפל בדיקור סיני ומנהל מרפאת רפאל לרפואה סינית. פתרון לבעיות גוף ונפש, כל סוגי הכאב, עייפות, דיכאון, בעיות נשים, פוריות, הרזיה ועוד. למרפאת רפאל סניפים בתל אביב וראשל"צ. טל' 054-5721258, https://rafaclinic.co.il/