מהלך מנצח/ אהוד דיסקין

דויד ושושנה, נשלחים למשימה סודית ביותר בלב מצרים. המטרה היא ריגול וקבלת מידע שיעזור לישראל הצעירה להתמודד מול המצרים. בין השאר, משימת הריגול נועדה לעמוד על טיבו של המרגל המצרי, אשרף מרואן. האם יצליחו במשימה?

 

דויד ושושנה, נשלחים למשימה סודית ביותר בלב מצרים. המטרה היא ריגול וקבלת מידע שיעזור לישראל הצעירה להתמודד מול המצרים. בין השאר, משימת הריגול נועדה לעמוד על טיבו של המרגל המצרי, אשרף מרואן.

 

השניים, שהגיעו מבלארוס ושרדו את השואה, היו גיבורים ואמיצים  ושרתו רבות את המדינה. הציונות ומדינת ישראל עמדה לנגד עיניהם, כך שכשהמוסד הציע להם את המשימה, הם לקחו אותה ללא התלבטות.

הם השאירו מאחוריהם שני ילדים בתיכון. הם התגעגעו. אך, הבינו את חשיבות המשימה שהוטלה עליהם.

 

במצרים הם פתחו קשרים אישיים קרובים עם גורמים בכירים, ביניהם השיגו קשר הדוק מאוד עם אשרף מרואן ואשתו. הם השיגו מידע חשוב, אך לצערם, במהלך המשימה, נאלץ דויד לחסל 3 אנשים במצרים אשר איימו לחשוף את זהותם האמיתית. דבר שהביא לכך שהם נאלצו לחזור ארצה בדחיפות, לפני שיתגלו על ידי המודיעין המצרי וגורלם יהיה מר ואכזר.

כשחזרו ארצה, בנם הבכור יובל , כבר התגייס לצבא ובפתח עמדה הסוגייה האם תפרוץ המלחמה מול המצרים או לא. הם המידע שהתקבל מאשרף אמין?

 

ישראל קבלה התראה מאשרף למלחמה שעומדת לפרוץ. המלחמה אכן פרצה .אך כמה שעות פני המועד שאשרף ציין…

 

כעבור מספר ימים, דויד קבל שיחת טלפון מבהילה בה מסר לו חברו הפצוע של בנו יובל, שיחידת קומנדו מצרית תקפה את קבוצת הסיור שיובל היה חלק ממנה.
בהמשכו של אותו בוקר קשה, נסעו שושנה ודויד לסיני כדי לנסות לברר מה קרה ליובל. למחרת נמסר להם על ידי קצין הנפגעים, שיובל כנראה נפל בשבי המצרים.

לא משנה כמה דויד עבר בחייו וכמה אמיץ הוא היה, כשנודע לו על שבי בנו, הוא לא יכל להירגע והוא היה נחוש לעשות את כל הנדרש כדי לשחררו.

 

האם דויד יצליח לנצל את הקשרים שיצר במצרים, כדי לשחרר את בנו מהכלא המצרי ולהציל אותו?

 

 

אהוד דיסקין, אל"מ בדימוס, וד"ר למנהל עסקים, הוא איש עסקים, מחברם של שני הרומנים ההיסטוריים רבי המכר "זאב בודד בירושלים" ו-"מפגש גורלי", וכן ספרו האוטוביוגרפי "הן אפשר".

 

מאחלת לכם קריאה מרתקת ומהנה!

 

XOXO

 

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)