מגיעה לנו הזמנה ראויה על מנת שנופיע

הזמנה ראויה מדוע היא קריטית? איך הזמנה ראויה רלוונטית להתרחשויות לכל אורך המפגש ומסירה תלות, מביאה לשלמות.   בואו איתי.

הזמנה ראויה מדוע היא קריטית? איך הזמנה ראויה רלוונטית להתרחשויות לכל אורך המפגש ומסירה תלות, מביאה לשלמות.   בואו איתי.

 

חוץ מזה שנעים לי ממש! כשגבר או אשה מזמינים אותי למפגש והם מגלים לי בתוך ההזמנה את הצורך שלהם, זה גם ממש חיוני לי לצורך קבלת החלטה וההתכוננות למפגש אם יהיה. דוגמה להזמנה מחברה: 'אני כל היום מסתכלת על הגינה ורואה שהיא תשמח לביקור שלך ויהיה לי ממש נעים שתבואי לראות אותה וגם נשב לקפה' דוגמה להזמנה ממחזר: 'את מעניינת אותי, אני רוצה להכיר אותך עוד, ולדבר על המנוחה באופן מיוחד, אשמח שתגיעי לבלות איתי אחה"צ בבית שלי'. ההזמנות האלו יפות ופתוחות וכוללות את הצורך. מה שמאפשר לי כעת לקבל את ההזמנה בתודה ולשקול. כעת אני יכולה להרגיש את כוונת האדם עליי ולראות איך אני נושאת את זה. זה מחמיא לי? נעים לי? מעיק? מרגש ובכל זאת לא בא לי להענות? בקבלת הזמנה ראויה, אני מקבלת את המרחב לשקול. ואני רוצה להשתמש בזכות הזו במלאות. ויותר מזה, אם אני אחוש בתוך הזמנה יפה ומרגשת שאין לי את המרחב המלא לשקול ולעמוד על כל חלק בהזמנה, אני אשיב בסירוב.

 

בואו ננוח רגע מפרטים. אני שואלת אותי: מה הצורך שלי? להיזכר בו בגלוי. ורואה שבא לי בזמן הפנוי שלי השבוע לתרגל עוד אנטימיות עם גבר ובא לי מפגש של יצירה משותפת ובא לי מרחב ליצירה עצמאית ובא לי לשתף ולנוח יחד ולהיות קרובה לאנשים שאני אוהבת. ורואה דרך זה שההצעה שקיבלתי מאותו גבר מאוד מעורפלת ולא מצוין בה הפניות לחקור אנטימיות. אין בהזמנה שום פרט מכוון באופן מיוחד לאחד מהצרכים שלי. זה לא אומר כלום באם הצרכים שלי כולם או חלקם יכולים להענות במפגש! ייתכן וממש כן וייתכן ומובן למזמין מאליו שהוא התכוון לכך גם. אך כל עוד לא נאמרו במילים, המשקל על מילוי הצרכים נשאר עליי וזה אומר שאני מגיעה למפגש כזה עם ציפייה והמפגש כבר כולל בתוכו התניות.

 

אני רוצה לראות שזה גבר שאני מאוד מחבבת ויש ביננו כבר קשר מיוחד, אני מאוד סומכת עליו ויודעת שלא משנה מה, נכיל את זה ויהיה טוב. גם במקרה כזה, אני אשתמש בבטחון הזה שיש לי כדי להביא לבהירות בהזמנה ולא כדי לענות לה בטרם עת. וכאן מאוד חשוב לי להדגיש. קיבלתי הזמנה לא ראויה, התשובה היא לא. מבאס מאוד תמיד במיוחד שגם אני מאוד אשמח להיפגש. אך זו הזדמנות מדהימה לברר רצון אמיתי אצלי ובצד השני. הרבה פעמים מי שמולי פשוט יעלם (במקרה הטוב והמיטיב) ולפעמים יחזור ויעמוד על רצונו להיפגש. מבחינתי חזרה זו היא הזמנה לדון על תנאי המפגש. אם אני חשה פתיחות ונעימות להקשיב לצרכיי וברכה להענות להם הרי שאני חשה עצמי מוזמנת. ואם נתקלתי בהתנגדות אני בוחרת שלא להשקיע בזה שום מאמץ יותר ובעצם ההתנגדות נגמר השיח.

עיקר ההזמנה היפה היא תשלום נאה עבור כל מאמציי לקראת המפגש כך שאוכל להגיע בנחת ובשלמות וללא תנאי. שמעתי הרבה גברים ונשים מצרים על מצבם הכספי או משוויצים בו במפגשים ראשוניים.

תנוחו. אני רק רוצה להיות מוזמנת בשלמות.

אבנים יקרות.

 

תודה

 

הדס.