כל מה שחשוב לדעת על מאווררי תקרה ואיך קונים?

יותר ויותר צרכנים מעדיפים לקנות מאווררי תקרה על פני פתרונות אוורר אחרים ויש לזה סיבה הגיונית למדי, יש להם יתרונות ממשיים לכל בית

כל מה שחשוב לדעת על מאווררי תקרה ואיך קונים?
כל מה שחשוב לדעת על מאווררי תקרה ואיך קונים?

יותר ויותר צרכנים מעדיפים לקנות מאווררי תקרה על פני פתרונות אוורר אחרים ויש לזה סיבה הגיונית למדי, יש להם יתרונות ממשיים לכל בית. בשונה ממה שחשבתם, מאווררי תקרה יכולים גם לקרר וגם לחמם את הגוף שלנו והם יכולים להשתלב עם מוצרי איוורר אחרים.

כל מה שצריך לדעת כאן.

הכל על מאווררי תקרה

בישראל עונות הקיץ החמה והאביב הקצרה הן תקופות עם טמפרטורות גבוהות ואף עומסי חום כבדים. מה שגורם לנו לחשוב על איך אפשר לאוורר את עצמנו ואת הבית כמובן. אחד הדברים שאנחנו נוהגים לעשות זה להפעיל מיזוג אוויר, אבל מאווררי תקרה הם דווקא אלו שיכולים לשפר את המיזוג בבית בצורה אפקטיבית הרבה יותר.

מאווררי תקרה הם מאווררים רגילים המותקנים על התקרה באופן תלוי או צמוד, לעיתים גם עם מוט (בתקרה גבוהה) והם יודעים לקרר אותנו על ידי הגברה של מהירות האוויר והחלפת האוויר החם באוויר קר יותר. בשונה ממיזוג אוויר, מאווררים אינם יודעים להפחית את הטמפטורה או הלחות, אבל הם כן יודעים לפזר בצורה יעילה.

המשמעות היא פשוטה יחסית, אפשר לשלב עם פתרונות מיזוג אחרים, כדי לאפשר גם קירור הטמפרטורה וגם הנעה של האוויר הקר לגוף שלנו. מצב שבו אנחנו מרגישים טוב, ומצד שני יש כאן יעילות אנרגטית וחיסכון בחשמל. המאווררים חסכוניים הרבה יותר בחשמל וכמובן אנחנו משתמשים בטמפטורות גבוהות יותר במיזוג אוויר מה שעוזר למנוע עומס חשמל.

בשונה ממה שחשבתם, מאווררי תקרה יודעים גם לחמם את הגוף שלנו בתקופות של סתיו או חורף קר. גם כאן, הם לא מגדילים את הטמפרטורה, אלא מפזרים את האוויר החם על ידי הפיכת סיבוב התנועה שלהם. האוויר החם למעלה יורד למטה אלינו לגוף.

כל מה שחשוב לדעת על מאווררי תקרה ואיך קונים?
כל מה שחשוב לדעת על מאווררי תקרה ואיך קונים?

אילו יתרונות יש למאוררי תקרה?

כיום, מאוורריי התקרה מתקדמים יותר והם לרוב שקטים מאוד, כך שכמעט ולא ניתן לשמוע את תנועת הכנפיים (הלהבים) שלהם. דבר מאוד נוח ופרקטי כאשר אנחנו רוצים לנוח. יתרון נוסף, המאווררים אינם מפעילים מנוע כדי לקרר או לחמם את הטמפרטורה, אלא הם מסתובבים בצורה מכנית שהיא יעילה יותר וחסכונית משמעותית. מה שעוזר לנו לחסוך משמעותית בהוצאות החשמל.

עוד יתרון הוא שניתן להתקין אותם גם באזורים בהם יש בריזה חזקה, מה שעוזר להניע ולהעביר את אותו אוויר אלינו ולהרגיש את הרוח והאוויר הקריר והנעים בתקופות החמות של האביב והקיץ. לא לשכוח יתרון אחר כך שתוכלו להשתמש בגוף תאורה משולב, כך שלמעשה המאוורר לא רק יאוורר את החדר שלכם, אלא גם יאיר אותו.

אם זה לא מספיק, אז המאוורר משתמש באוויר הטבעי, כך שלמעשה אנחנו נושמים אוויר טוב הרבה יותר. כמובן שהעיצובים כיום מאפשרים לכם להתאים את המאוורר הרצוי לפי סנגון העיצוב של הבית שלכם.

אז איך קונים?

מאווררי תקרה רצוי לקנות בגודל מתאים לחלל החדר שלכם לחדרים גדולים כמו הסלון מתאים גודל של כ-52 אינץ', לחדרים רגילים בגודל 42 אינץ'. שימוש בגודל לא נכון, יגרום לכך או שהמאוורר שלכם לא יהיה יעיל מספיק או שהוא יעמיס יותר מדי.

יש מאווררי תקרה עם שלט רחוק שמאפשר לכם לשלוט בצורה טובה יותר על כיוון האוורר ועל מהירות הסיבוב, וגם על הפעלה או כיבוי גוף התאורה אם יש בו. כמובן שתוכלו גם להתקין שקע בקיר או להשתמש בחוטים על מאוורר התקרה, אבל עם שלט הרבה יותר נוח.

צריך לדעת כי את המאווררים כדאי להתקין בהתאם לסוגם. אם אם לא מוגנים מפני מים, עדיף לא להשתמש בהם עבור פרגולות לדוגמה. אלא שבנוסף לכך, חשוב לדעת את המיקום ביחס לרצפה, המצב הטוב הוא בסביבות 2.5-2.8 מטר מרחק. אם התקרה גבוהה, אפשר להשתמש במוטות כדי להנמיך את הגובה.

כדאי לבדוק היכן ממקמים אותו בחדר והיכן ממקמים את התאורה. אם נוח לכם ומתאים יותר, אפשר לקנות אחד שהוא משולב עם תאורה, מה שעוזר גם להארה וגם לאוורר החדר או החלל בבית.

מאווררי תקרה אפשר לקנות אצל חברת התאורה דיל תאורה או באתר האינטרנט.

 

הכתבה נכתבה מטעם Netolink, חברת שיווק דיגיטלי לעסקים ולחנויות.