למה יש נמלים במטבח ואיך מטפלים בהם?

בכתבה הבאה נדבר למה הנמלים מגיעות דווקא לאזור המטבח ואיך ניתן לטפל בתופעה ולמנוע את הגעתן.

נמלים

האביב בפתח וזה אומר שהנמלים סיימו את חופשת החורף שלהם בתוך קיני הנמלים והן בדרכן להתחיל במלאכת חיפוש האוכל, כאשר המקום הזמין ביותר עבורן הוא לא אחר מהמטבח של כל אחד ואחד מכם.

 

למה המטבח הוא מוקד העלייה לרגל של הנמלים?

עונות האביב והקיץ הן העונות החמות וזה בדיוק הזמן שבו הנמלים יוצאות מקיני הנמלים שחיממו אותן בחורף והן מתחילות בחיפוש אוכל כדי למלא את הרעב שלהן. בחורף הנמלים קיננו בתוך הקינים ונולדו להם נמלים חדשות ולמעשה יש כאן שבט אחד גדול ורעב. הן מחפשות מקום זמין שיש בו אוכל שניתן לצרוך באופן מיידי גם מן החי וגם מן הצומח. המטבח שלכם הוא למעשה המקום שבו תמיד יש אוכל ומכיוון שהנמלה מחפשת את האוכל שלה בעזרת חוש הריח המפותח, היא עשויה להגיע לכל מטבח, גם אם הוא נמצא בקומה החמישית בבניין.

הנמלים עובדות בשיתוף פעולה מדהים ביופיו ולכן, כאשר נמלה אחת או שתיים הגיעו אל המטבח שלכם וזיהו מקורות אוכל זמינים, הן יובילו את כל השבט הרעב בשיירה ישירה אל האזור. זו בדיוק השיירה שתראו ולא תבינו מאיפה היא הגיעה ולמה דווקא למטבח שלכם.

שיירות הנמלים בבית ובייחוד במטבח הן מטרד מוכר וידוע ויש כיום מספר דרכים מצוינות לטפל בהן גם בזמן אמת וגם לצורך מניעה של הגעת נמלים חדשות. על דרכים אלו נדבר כעת.

 

דרכים לטיפול מיידי בשיירות נמלים במטבח שלכם

טיפול מיידי בשיירות נמלים שמגיעות אל המטבח שלכם הוא טיפול נקודתי שנועד לעצור את הגעת הנמלים אל האוכל שבמטבח. טיפול כזה תוכלו לבצע בעצמכם בעזרת ריסוס נגד נמלים. כיום יש מגוון רחב מאוד של חומרים מצוינים שיעשו את העבודה. כמו כן, מומלץ לעקוב אחר שיירת הנמלים ולנסות למצוא את קן הנמלים ולרסס גם אותו, כך תימנעו הגעה של שיירות נוספות בטווח הקצר.

 

דרכים למניעת הגעה של נמלים למטבח בטווח הארוך

הפתרון של הריסוס הוא פתרון מצוין לטווח הקצר, אך אם אתם מעוניינים בפתרון לזמן ממושך שימנע הגעה של שיירות נמלים מזנים שונים, מומלץ לבצע הדברת נמלים. כאשר מבצעים הדברה נגד נמלים, למעשה מבצעים תהליך מקצועי שבו המדביר מתאים את שיטת ההדברה למצב קיני הנמלים בבית, כאשר המטרה היא להשמיד את הקן, להשמיד את המלכה וכך לעצור הטלת ביצי נמלים נוספות. כיום נהוג להשתמש בשיטות הדברה מגוונות, אחת מהן היא הדברת נמלים ללא ריח שמכילה חומרים אורגניים שבטוחים לסביבת אדם.

לסיכום, נמלים מגיעות למטבחים כי יש שם אוכל זמין, מומלץ לפתור את הגעתן באמצעות טיפול נקודתי בריסוס והדברת נמלים באמצעות איש מקצוע.

כותב המאמר: לידור יעקובי המדביר שמציל