ליגת ווינר סל

ליגת ווינר סל כל מה שצריך לדעת על ליגת העל והיורוליג בכדורסל לקריאת הכתבה היכנסו לאתר.

הכדורסל הישראלי הולך וגדל בשנים האחרונות עם קבוצות כמו מכבי תל אביב בכדורסל, הפועל ירושלים ,הפועל חולון ועוד קבוצות חזקות מאוד. ליגת העל בכדורסל היא הרמה הגבוהה ביותר של כדורסל מקצועני בישראל. הליגה מונה כיום 12 קבוצות, והיא מופעלת על ידי איגוד הכדורסל הישראלי.

מתי נוסד הליגה בכדורסל?

ליגת העל בכדורסל הישראלית נוסדה בשנת 1954, ומאז היא משוחקת מדי שנה. הליגה מורכבת מ-12 קבוצות, כאשר 11 משחקות זו מול זו פעמיים במהלך העונה הסדירה. שתי הקבוצות המובילות מתחרות בסדרת הפלייאוף הטוב מ-5 כדי לקבוע את אלופת ליגת ווינר סל הליגה הישראלית גם שולחת בכל שנה נציגות ליורוליג יורוקפ וליגת האלופות בכדורסל ועוד.

קבוצות כדורסל בישראל

ישראל היא מדינה של תרבויות ודתות מגוונות. כדורסל הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים בישראל. הקבוצה הראשונה הוקמה בשנת 1937, וכיום יש מעל 250 קבוצות שמשחקות ברחבי הארץ. איגוד הכדורסל הישראלי (IBA) נוסד בשנת 1954, והפך לחבר בפיב"א בשנת 1957. הליגה הישראלית בכדורסל חברה באיחוד  האירופי, הכולל את הכדורסל כאחד מענפי הספורט שלה. שחקני כדורסל ישראלים ייצגו את ארצם בתחרויות בינלאומיות כולל אולימפיאדה, אליפויות אירופה, אליפויות עולם, טורנירי יורובאסקט ועוד. קבוצות ישראל זכו באליפויות רבות בארץ ובחו"ל וכן בפרסים אישיים לשחקנים כמו דייויד בלאט שאימן את מכבי תל אביב לזכייה בתארי אליפות היורוליג בשנים 2014-2015.

לסיכום המאמר: 

ליגת העל בכדורסל הישראלית היא הליגה התחרותית הגבוהה ביותר עבור מועדוני כדורסל מקצוענים בישראל. הליגה כוללת כיום 12 קבוצות  מישראל. עונת IBSL נמשכת מאוקטובר עד מאי, עם הפסקה במהלך דצמבר וינואר לטורנירי כדורסל תיכוניים ומשחקי נבחרות. המשחקים מתקיימים בימי שבת או ראשון (בהתאם לזכויות השידור בטלוויזיה), כאשר כל קבוצה משחקת 26 משחקים בעונה בבית ובדרך מול קבוצות חוץ.