לווייני ריגול בשמי החידקל/ אורה מורג

הפצצה של כור גרעיני של מדינת אויב היא לב-לבו של ספר זה. ספר זה משלב כמה סיפוריים בדיוניים לסיפורו האמיתי של עודד, סיפורו המדהים של חייל פשוט, שבזכות ערנותו ועקשנותו, אולי הציל את המדינה ושאר העולם מהעריץ סאדם חוסיין.

 

הפצצה של כור גרעיני של מדינת אויב היא לב-לבו של ספר זה. ספר זה משלב כמה סיפוריים בדיוניים לסיפורו האמיתי של עודד, סיפורו המדהים של חייל פשוט, שבזכות ערנותו ועקשנותו, אולי הציל את המדינה ושאר העולם מהעריץ סאדם חוסיין.

חייל מודיעין צעיר בשם עודד ליברמן מילא תפקיד מכריע בהבנה שהכור בעיראק פועל להשגת פצצת אטום. עודד היה רק חייל פשוט, ובכל זאת הצליח להגיע לדרגים בכירים ביותר בצבא ולשכנע אותם שכדאי להקים יחידה מיוחדת ולהבין מה קורה בכור.

הודות לכך שלא התייאש ולא ויתר, הגיע לפקד על יחידה סודית ביותר, "אפוקליפסה" שמה, שהפכה לכוח המוביל בכל הקשור לפרויקט  הסודי והמסוכן ביותר באותה תקופה: הכור הגרעיני שבנה הרודן סאדם חוסיין בעיראק.

עודד הוא עידן בספר זה.

 

 

עידן מגיע ליחידת האזנה בבסיס אי שם בנגב. הוא תחילה עובד לצד איש מילואים נחמד, המלמד אותו את העבודה. במהרה, עידן, אשר למד על לוויינים, מבקש להרחיב את הקליטה על ידי צלחת שתקלוט יותר, מאחר והוא מבין שמידע חשוב מגיע אליו לגבי כור בעיראק, אך, המידע לא מספיק ברור.

לאחר שקבל צלחת שבזכותה, המידע הלך והתבהר, הוא הבין שיש צורך בצוות דובר צרפתית, שיוכל לקלוט את כל המידע המגיע אליהם מעיראק וצרפת.

צרפת מכרה לעיראק את כל הנדרש לפיתוח כור גרעיני, אמנם למטרת פיתוח אנרגיה ולא פיתוח פצצה, אך במהרה הכוונות האמיתיות של סאדם מתגלות. אבל, כסף  ופחד עושים את שלהם.

בעקשנות ובנחישות, הוא מגיע לדרגים הגבוהים ומצליח לקבל צוות של חיילים מכל החיילות, שהמכנה המשותף שלהם הוא סיווג ביטחוני גבוהה ושהם דוברי צרפתית.

 

בעקבות המידע של היחידה המודיעינית "אפוקליפסה", מדינת ישראל והמוסד, מחליטים לצאת לפעולה נועזת ומסוכנת. המטרה אחת, להגן על מדינת ישראל ושאר העולם מהפצצה האטומית שעשויה להיות בידיו של העריץ המסוכן סאדם חוסיין.

 

שמונה טייסים נשלחים לפעולה גורלית.

למטוסים אין די דלק לעבור את המרחק הגדול ובדרך הטייסים יצטרכו לעבור מעל מדינות אויב מבלי שגם הם יגלו אותם לפני שבכלל יגיעו למטרה…וגם כשיגיעו לשם בשלום, באזור הכור קיימים טילים קטלניים המגינים על האזור .

האם יצליחו להשמיד את הכור העיראקי, מבלי להתגלות?

האם הטייסים יחזרו הביתה בשלום?

 

זהו ספר מרתק, הן בגלל הסיפור ההיסטורי של הפצצת הכור (מזכיר את הסרט " TOP GUN 2") והן בגלל סיפורו האישי של עידן (עודד). הספר כתוב בצורה פשוטה וקריאה ומתאים לנוער ולמבוגרים כאחד.

 

אורה מורג, סופרת לילדים ולנוער, היא כלת פרס זאב, פרס אקו"ם ופרס הספריות הציבוריות. זהו הספר ה-22 בסדרת ספרי המתח ההיסטוריים שלה על-שם אחיה, טוביה מורג ז"ל.

כמו בספרה  "55 דקות האנטבה", הקורא מוצא את עצמו מרותק במתח אחר השתלשלות המאורעות, אשר כבר ידועים מראש.

 

 

מאחלת לכם קריאה מהנה!

 

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)