כמעט טוב מאוד/ טל בדיחי

הן פשוט עברו כל כך הרבה תאונות. אי אפשר לצפות מהן שיעלו כמו חדשות על הכביש. כמו שאי אפשר לצפות שהלב ישאר שלם, אחרי כל הכאב והאכזבות…

 

מירב רווקה דתיה, המתגוררת בתל אביב,  היא יפה, חכמה ומוצלחת. אבל הלב שלה כבר הספיק להישבר על ידי דן. כל מי שהגיע  אחריו היה או דתי מידי או חילוני מידי ובאופן כללי היה לא מידי.

מאז דן, היא כל כך עסוקה בלשמור על עצמה, שהיא כבר לא בטוחה שהיא באמת רוצה מישהו. וגם ככה מירב חשבה לעצמה, שממילא אף אחד לא רוצה אותה.

בתשעים אחוז מהפעמים שבהם היא יצאה לדייט, הם אלה שמתקפלים, שולחים לה הודעה לקונית א נעלמים בלי כלום והיא צריכה לנחש מה דפוק אצלה.
וכמה זה מעליב, שאמא שלך מנסה לסדר לך בחורים שכל מה שיש להם להציע זה זרע ודופק.

 

פעם היא לא פחדה ככה. בתיכון היה לה את אלקנה, ארבע חודשים של שמירת נגיעה. לפני  שהתחיל את ישיבת ההסדר הוא הציע שהם ייפרדו ומירב בכתה. עכשיו הוא גר בהר חברון ויש לו שישה ילדים.

ואז היו לה כמה של חודש פה חודשיים שם, לא שום דבר שהיה אפשר לקרוא לו קשר. ואז הגיע דן, וזה הכמעט הכי כמעט שהיה לבה בחיים, שהלך בסוף והשאיר את הלב שלה מרוסק ונעול כי אי אפשר לאהוב אותה, הוא אמר, ומאז כל דייט שלא הצליח הגביר את הפחד שהוא לא ייפתח לעולם.

 

אחרי שדן עזב שלוש חברות שלה התחתנו. ככה, בקיץ אחד.  מירב חשבה מה אם תמיד יהיה לה ככה, וכל החיים היא תמשיך לשמוח רק בשביל אחרים.

 

ואם זה לא היה די, היא גילתה אצל הגניקולוג שיש לה שחלות פוליציסטיות, מה שאומר שאם היא רוצה ילדים בעתיד, היא חייבת  להיכנס להריון בהקדם.

 

איתמר הוא אדריכל  נאה, חכם ומוכשר, אבל הוא בורח כשבחורות מתמסרות אליו (וזה קורה כמעט תמיד).

הוא מצא את עצמו במשבר בעבודה ואולי בכלל בחיים. הוא החליט להתפטר ולצאת לעולם כיזם עצמאי. הוא היה בטוח בעצמו. הוא הרי היה תמיד מבריק ויצירתי ויש לו כמה רעיונות בקנה, שהוא בטוח שיהיו נפלאים.

אבל, הוא מצא את עצמו תקוע, ללא עבודה וללא עסקה.

 

ואם לא די בכך, דווקא התאהב במירב, הבחורה הראשונה שאותו לא רצתה. היא סקרנה אותו והטרידה את מנוחתו.

 

אבל מירב, אמרה שהיא לא רוצה קשר. היא כבר לא מאמינה שיש לה סיכוי באהבה וגם מה שמירב בעיקר חשבה על איתמר, זה שהוא לא מגיע לה לאף גם כשהיא על שטוח.

 

 

המפגש בין השניים נוגע ומרגש, הקורא חש את הפחד והייאוש, המקרבים ומרחיקים את השניים.

האם הקשר ביניהם יצליח לאחות את לבם הפצוע? האם הם יתנו סיכוי אמיתי אחד לשניה?

 

הרומן נוגע בעולם הרגשי של רווקים ורווקות, המחפשים אהבה, אך מפחדים מהכאב המלווה אותה.  זהו ספר על נשים וגברים, המחפשים את מקומם בעולם. המקום הרגשי, הביתי, הדתי ואף התעסוקתי.

 

"כמעט טוב מאוד" הוא ספרה השני של טל בדיחי. ספרה הראשון, "עגלות" ראה אור בהוצאת מודן.

 

מאחלת לכם קריאה מהנה וסוחפת!

 

XOXO

 

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)