הילד פלא העסקי שיעשה לכם סדר בקלות

בדרך הוא מפרק עם לקוחותיו את הפחדים, הרי מאתגר לעזוב איזור נוחות, לא נוח וחסר עתיד ככל שיהיה. הוא מלמד אותם שכשלון הוא חלק בלתי נפרד מהצלחה. הוא, לדבריו, נכשל כמה וכמה פעמים, עד אשר בנה את החברה שלו למה שהיא היום, ומבחינתו כל נפילה היא הזדמנות ללמידה- איזה ידע חסר לי, איך היה עלי להגיב, אילו אנשי מקצוע עלי לשכור. הוא בונה עם לקוחותיו מיינדסט של מנצחים, תוך כדי שהם מתקדמים לכיוון היעד. וכן, זו עבודה מאומצת לכיוון המטרות שלהם, זה לא באהלן אהלן, הכל אפשר להשיג לדבריו בתנאי שאדם מוכן לשלם מחירים. לעבוד נון סטופ, לפחות בשנה הראשונה, זה אחד מהם.

אורניר שלוש, הוא ילד פלא עסקי בעל חשיבה מיוחדת וגישה עסקית לחיים. אין ספק שהוא אחד האנשים המבריקים שתפגשו, כזה שקורא אנשים וסיטואציות בחדות בלתי רגילה,תוך שניות, ומתרגם את מסקנותיו דקות אחדות מאוחר יותר לשורת רווח. כשהוא מתחיל לספר על עצמו, הוא מציין שהוא בן 37, בעלים של חברת אורניר 2012 בע"מ, שכבר משמה של החברה מבינים שהוא הקים אותה בעודו ילד בן 27, כיום אחת הגדולות בתחומו במשק, ושותף בכמהמיזמים נוספים שזיהה בהם פוטנציאל עסקי.

אורניר שלוש צילום רמי זנגדר

על פניו נשמע כמו הצגה רגילה של עוד איש עסקים מצליח, נכון? אז זהו, בעודו ממשיך לדבר, מתחילים להבין את עוצמת האישיות הנוכחת בו, שמאפשרת לו להימצא במקום בחיים, בו המשפט הקודם מתגלגל לו בקלות מה מהלשון, בהתחשב מאיפה הוא התחיל.הבחור יליד מעלות תרשיחא, פריפריה בהתגלמותה.בית פשוט, לא עני לא עשיר, אמא עובדת קופת חולים, אבא עובד מפעל, הם שורדים, גומרים את החודש, כמו כל האנשים בסביבתם.

אורניר מבין בשלב די מוקדם שהוא ככל הנראה הפרעת קשב לא מאובחנת, שאינו מסוגל לשבת יותר מ10 דקות בשיעור, מגיע שלב שהוא בקושי נוכח בלימודים, המורים לא מכירים את הפרצוף שלו ומי שכן זוכה לראות את זיו פניו בהפסקות, מהמרים שממנו לא יצא כלום. זה מה שהוא שומע, פעם אחר פעם, מכל מבוגר אחראי שנקרה בדרכו, למעט אימו.

אבל גם היא, מייחלת עבורו שימצא עצמו בעבודה מסודרת ממשלתית כלשהי. זה גבול היריעה שלה דה אז, ושל כולם בסביבתה. זה מה שהיא מסוגלת לדמיין. תפקיד מסודר במפעל כמו יישכר זה בערך השיא שאדם ממעלות יכול לשאוף אליו. יציבות, תנאים, משכורת של 5-6000 שח, הסתדרת.

אבל לא אורניר! קול קטן גדול צועק בתוכו שלא ייתכן שזה הכל, חייב להיות משהו מעבר בחיים האלה!

הוא רוצה יותר, הוא מבין אינטואיטיבית שהוא יכול יותר, כל אחד מוכשר במשהו לדבריו, ואת המשהו שלו הוא מזהה כבר ביסודי. מצמידים לו חונך פרח, הוא מספר, שמציע לבנות ביחד שולחן ביליארד. בתחילה אורניר מעמיד את השולחן בשכונה, כל הילדים מתקבצים לשחק. כמה ימים מאוחר יותר הוא כבר גובה כמה שקלים על משחק.

בהמשך משפחתו עוברת לשכונה חדשה, אין בה אפילו מכולת. בלי לחשוב פעמיים הוא מצלצל לשטראוס, מבקש לרכוש ארטיקים וגלידות. כשהסוכן מתייצב בבית, אימו פותחת את הדלת, מבינה על מה מדובר, אומרת לסוכן שאורניר ילד בן 13 והסוכן כמובן מסרב למכור לו. זה מה שיעצור אותו לדעתכם? אז זהו, שהוא מוצא פתרון, ניגש לבעלים של הקפיטריה בבית הספר, מבקש ממנו לקנות עבורו את הגלידות משטראוס, אורניר בתורו קונה ממנו ומוכר לילדים, מרוויח כמה שקלים על כל גלידה.

כולם מרוצים. Win win win.

אי אפשר לפספס את רוח היזמות והגאונות העסקית, שנצנצה שם, אשר בשילוב עם רצון עז להצליח זה ברור לו ברגעים אלה, שהוא גם ישיג זאת. הוא מבין שמבית הספר לא תבוא הישועה, אבא שלו להפתעתו מסכים ודוחף את אורניר שיעשה עם עצמו משהו מועיל ויעבוד, במקום לבזבז זמן בבית הספר שממילא הוא מגיע אליו בהפסקה הגדולה בלבד. אז הוא פורש בכיתה ח' , אחרי 8 שנות לימוד, מתחיל לעבוד, קורע את עצמו, מחפש את הדרך. הוא אוסף ביצים במושב, עובד בקטיף אפרסקים, שוטף כלים במסעדות, ומזהה בעצמו מוסר עבודה מטורף.

הנה עוד "משהו" מצוין, הוא חושב לעצמו. הוא מתעקש להתגייס, על אף שצה"ל לא מעוניינים בו, משרת ועובד במקביל. מגיע רגע שהוא מתחיל לעבוד במע"צ. תוך שבועות ספורים הוא מייעל את ההתנהלות הכלכלית של הנהגים וחוסך לארגון סכומי עתק. הוא מתייחס למקום העבודה כאילו זה שלו, מתקדם במהירות, ומתפקד כמנהל בפועל של המקום. הופה, הוא חושב, הנה עוד כשרון, אני יודע לנהל, יותר מזה אני יודע להנהיג.

כאן מגיעה התפנית. הוא חש תקרת זכוכית במע"צ, קידום שבעיניו לחלוטין מגיע לו, ניתן לאדם אחר. בדיעבד מצויין שכך, כי זה הקש האחרון שגורם לו לפרוס כנפיים. הוא מתפטר, מגייס אומץ, לוקח הלוואת ענק, עבורו דאז, קונה משאית אחת, ישנה ומצ'וקמקת, ופותח את חברת ההובלות. הוא מחליט שהוא מוכיח לעצמו אחרת, כן ייצא ממנו משהו, משהו גדול! ולא מסתכל אחורה מאז.

היום הוא מבין שחשוב לו שאחרים כמוהו, יצליחו גם. אנשים שאף אחד לא האמין בהם ואינם מאמינים בעצמם. הוא מזהה את הפוטנציאל שלהם ובטוח שהם יכולים יותר. הוא מייעץ בכל הזדמנות לכל מי שנקרה בדרכו – חברים, משפחה, מכרים של מכרים של דוד מדרגה שלישית, הוא רוצה לעזור.

כששואלים אותו למה אכפת לו, מבינים שזה התיקון שלו עם הילדות, עם עצמו ראשית, ועם כל קטני האמונה שהניחו שיגדל להיות עוד אפס, וכי הוא ינק מאמא שלו את ערך העזרה לאחר והנתינה, כערכים עליונים. אמא שלו, גם כשלא היה להם, וידאה שלשכנה לא יחסר וחלקה את מה שכן היה.

כשהוא רואה אדם במצוקה, כל מה שהוא רוצה באותו רגע זה לשלוח יד לכיס ולעזור, ומכיוון שלא ניתן לשלוח יד לכיס ולעזור לכולם, הוא מתעקש למצוא דרך לעזור לאדם לעזור לעצמו. הוא הופך עולמות, זה חזק ממנו, הוא מעורב רגשית בכל לקוח.

צילום: רמי זנגדר

וזה מה שהוא עושה היום, הוא מעביר את הידע שלו הלאה, ומטרתו היא ספציפית – לעזור לאנשים מרקע דומה לשלו, שהמורה חנה בכיתה ג' אמרה להם שלא ייצא מהם כלום, והם מאמינים לה, עד היום. כאלה הוא מחפש, להראות להם שאפשר אחרת.

עם השנים הוא הצליח להבין ולמדל את מה שהוא עשה עבור עצמו, ולתרגם את זה לשיטה. הוא הבין שכמו שהוא, אורניר, גילה על עצמו, שהוא מצויין במשהו, כך לכל אחד יש איזה משהו שהוא מוכשר בו, מעולה בו, זה האהבה והאפס מאמץ שלו, שם הוא פורח. והמשהו הזה ניתן לחבר אותו לצורך בשוק, לבנות מודל עסקי, ללוות את האדם עם אנשי מקצוע אשר ייבנו עבורו תוכנית מסודרת, ילוו אותו פיננסית, או כל היבט נוסף שהעסק יזדקק לו, ובגדול אורניר שם עבור הלקוח עד אשר יצליח.

גם אם האדם לא מאמין בעצמו, התהליך, שמתחיל בהבנת החוזקות שלו יש בו העצמה מאין כמוה, הבטחון והדימוי העצמי עולים, הוא כבר לא אפס חסר יכולות, יש בו משהו! משם הכל מתחיל. היריעה של מה שנראה לאדם כאפשרי עבורו גדלה, אפשר אחרת!

כששואלים אותו איך זה נראה במציאות, הוא מספר על לקוחה, אשר עבדה כאדמינית במשרד עו"ד גדול במשך קרוב לעשור מצאת החמה עד צאת הנשמה ואז היא ילדה את הבן הראשון. עכשיו, זו אישה שמצד אחד יציבות מאוד חשובה לה, מאידך היא רוצה לבלות עם הילד, להיות אמא מעורבת. השעות הארוכות במשרד מתנגשים עם הרצון הזה, רמת הסטרס עולה, היא באולטימטום בין הכנסה לתינוק. יותר מזה, היא משוגעת על ילדים, נקודה.

מהון להון, אורניר מחבר את הנקודות: היא גרה באיזור רווי זוגות צעירים עם ילדים. האהבה האינסופית שלה לילדים זה המשהו מצויין שלה, היא נהדרת איתם. המסקנה ההגיונית – הוא מלווה אותה לפתוח פעוטון. היא מקבלת את כל העולמות, היא אמא במשרה מלאה כי התינוק שלה בפעוטון שלה, ההכנסה מ4 תינוקות עולה על הכנסתה הקודמת כאדמינית. Win win win.

בדרך הוא מפרק עם לקוחותיו את הפחדים, הרי מאתגר לעזוב איזור נוחות, לא נוח וחסר עתיד ככל שיהיה. הוא מלמד אותם שכשלון הוא חלק בלתי נפרד מהצלחה. הוא, לדבריו, נכשל כמה וכמה פעמים, עד אשר בנה את החברה שלו למה שהיא היום, ומבחינתו כל נפילה היא הזדמנות ללמידה- איזה ידע חסר לי, איך היה עלי להגיב, אילו אנשי מקצוע עלי לשכור. הוא בונה עם לקוחותיו מיינדסט של מנצחים, תוך כדי שהם מתקדמים לכיוון היעד. וכן, זו עבודה מאומצת לכיוון המטרות שלהם, זה לא באהלן אהלן, הכל אפשר להשיג לדבריו בתנאי שאדם מוכן לשלם מחירים. לעבוד נון סטופ, לפחות בשנה הראשונה, זה אחד מהם.

הוא מתעקש עליהם. לדבריו, לא היה אף אחד שיתעקש עליו, הוא התעקש על עצמו. היום הוא האדם הזה עבור לקוחותיו, מאמין בהם, דוחף אותם, מוביל אותם יד ביד להצלחה. הוא מוכיח להם, לעצמו, ולכל קטני האמונה בילדותו, שאפשר אחרת!

שורה תחתונה, כשמנסים להבין מה בו, באורניר, מה גורם הX שיש בו שמאפשר לו לפרוץ את מגבלות המיינדסט הפריפריאלי המצומצם, פעם אחר פעם, ולהמשיך לדהור קדימה, הדברים הראשונים שעולים לראש, זה רצון עז להצליח, תעוזה מטורפת, אהבת אדם, התמדה בלתי נלאית, חדות פנומנלית בקריאת אנשים וסיטואציות וחשיבה אחרת.

ואת סט הכישורים המטורף הזה הוא מעמיד לרשות לקוחותיו, את זה ופרלמנט אנשי מקצוע שילוו אותם ליעד. הוא רוצה לעזור לאלה שאף אחד לא האמין בהם, אבל עמוק בפנים יש להם קול קטן שלוחש "חייב להיות יותר מזה בחיים".

למה זה חשוב לו? כי הוא ינק מאימו את ערך העזרה לאחר והנתינה, כערכים עליונים. וכי זה התיקון שלו עם הילדות, הוא מוכיח לעצמו פעם אחר פעם, עד היום, שהוא יכול יותר, ועוד יותר, ועוד… העובדה שהוא מוכיח זאת גם לכל קטני האמונה שהניחו שיגדל להיות עוד אפס, היא בונוס. וכי זו תהיה המורשת שלו, בגיל 80 לכשיתבונן אחורה, הוא רוצה לדעת שעשה כל שביכולתו לעזור לכמה שיותר נשמות.

ליצירת קשר: 050-4364301

 

 

momento
אוהבת לכתוב על המון נושאים, אופנה, סטייל, ביוטי, טיפוח, עיצוב ובעצם כל מה שיפה, אסתטי ומעניין.