יוליארט 2023: חגיגת אמנות במהלך כל חודש יולי ברחבי הגליל המערבי

שבת גלריות, שבה ניתן לבקר ב-11 גלריות שונות ללא תשלום! קונצרטיול בסמטאות עכו עם מורות הדרך אבירמה האריס ואיילת בר מאיר והמוזיקאים תמר שאוקי ושראל הכהן. אירועי חתונה עכואים או דרוזיים. אוכל טוב עם דגש על אמנות הצלחות. סעודות בליווי מוזיקאים. יצירה בשוקולד. מפגשי אמן, סדנאות יצירה, סיורים מודרכים בעקבות האומנות.

"יוליארט", שחוגג השנה 6, חוזר השנה עם44 אירועים שיתפרשו על פני חודש יולי.

מה בתכנית?

אירוע הדגל הוא שבת גלריות, שתתקיים ב15.7 ובה אמני הגליל המערבי יפתחו את הבתים והגלריות שלהם לקהל הרחב ללא תשלום!

11 אמנים וגלריות ישתתפו, ויאפשרו להכיר מגוון של אמנים גלילים ביום אחד. כל זאת במרחקי נסיעה קצרים בין המקומות. בגלריות השונות יתקיימו מפגשי אמן, הדגמות, סיורים מודרכים ועוד.

אירוע מיוחד נוסף, שגם יחתום את החודש, הוא קונצרטיול בעכו העתיקה. מורות הדרך אבירמה האריס ואיילת בר מאיר, ידריכו טיול המשלב את עולמה הרוחני, האדריכלי וההיסטורי של העיר הישנה בעכו.

על הפן האומנותי יהיו אחראים הזמרת תמר שאוקי, ושראל הכהן, שילווה בקאנון. השניים למדו יחד במחלקה למוזיקה מזרחית באקדמיה למוזיקה בירושלים. מאז הופיעו יחד עם כמה ממיטב הזמרים בארץ.

במהלך החודש יהיה ניתן לבקר בסדנאות רבות, תערוכות ומפגשי אמן. כאן תפגשו עם ציורים, פסלים ויצירות נוספות בזכוכית, ברזל, עלים מן הטבע, קרמיקה, חוטי ברזל ועוד שלל חומרים.

אוכל הוא אמנות

שני טקסי חתונה מסורתיים יתקיימו, שיחגגו את התרבות, המוזיקה, וכמובן את האוכל של חגיגות החתונה השמחות. במסעדת נור יתנו הצצה לטקס החתונה הדרוזי. בבית אלפראשה תוכלו לראות (ולטעום) כיצד נראית חתונה עכואית אמיתית.

בנוסף תוכלו להכיר את הקשר בין האוכל לצלחות עליו הוא מוגש, להגיע לסעודות עם נגנים בהופעה חיה ועוד.

הופעות וסיורים

הופעה של אלון עדר בסלון מלכה, סיורים מודרכים של מורי הדרך המקומיים המשלבים טבע ואומנות, פעילויות לכל המשפחה והמון שיתופי פעולה בין האמנים ועסקי התיירות הגליליים.

 מחול

עולם ההדפס ועולם המחול, משולבים באירוע מיוחד לרגל פסטיבל יוליארט: כיתת אמן, הצצה אל מאחורי הקלעים של להקת המחול הקיבוצית וצפייה במופע המחול "אסילום".

האירוע יתחיל באטליה של היוצר רועי דרסטין, אמן פלסטי ומחנך. נצלול יחד לעולם ההדפסים האמנותיים ולמסע המרתק ממהפכת הדפוס ועד כאן ועכשיו.

בהמשך, סיור מודרך אל מאחורי הקלעים של כפר המחול הבינלאומי. המקום בו חיים מתאמנים ויוצרים רקדני הלהקה.  נצפה בשגרת האימונים של הרקדנים רגע לפני שהם עולים לבמה. הערב יסתיים באולם זכרי, בצפייה במופע המחול 'אסילום' – יצירתו עטורת השבחים של רמי באר.

לפרטים מלאים על כל האירועים, באתר עמותת זמן גליל מערבי