טיפולי שינים תחת מיקרוסקופ עם ד״ר אריאל סביון

מיקרוסקופ הוא מכשיר שמשפר את השדה הראייה שלנו ונותן לנו תמונה מגדילה של גופים זעירים שאנחנו זקוקים לה למטרות שונות. בדרך כלל זה משמש מדענים במעבדה אולם כבר שנים רבות שהמיקרוסקופ משמש גם רופאים במהלך טיפולי השיניים שהם מבצעים, בפורמט שנראה כמו מכשור רפואי מיוחד שיכול להגיע גם למקומות נסתרים בפה.

דוקטור אריאל סביון

רפואה של פעם היא רפואה שלא היו לה את כל המכשור המתקדם והמודרני שיש היום כדי לדייק בתהליכים. זאת אולי הסיבה שאפשר להבטיח היום טיפולים הרבה יותר יעילים וממוקדים משום שיש היום מכשור שעוזר לנו לראות את כל מה שאי אפשר לראות היה פעם. בכלל זה, אנחנו מוצאים גם מיקרוסקופים ומצלמות שמעבירות בזמן אמת את ביצוע הפרוצדורות על ידי הרופא, כך שהוא יכול לראות מה הוא עושה גם במקומות שבהם הטיפול הפולשני חייב תמרון וכוונון עדין. החדשות הטובות למטופלים הן שהם מקבלים טיפול טוב יותר ממומחים בהליכים כירורגיים למיניהם בדרגות שונות של פולשנות, וכך הם משפרים את סיכויי ההצלחה שלהם. 

למה דווקא מיקרוסקופ?

מיקרוסקופ הוא מכשיר שמשפר את השדה הראייה שלנו ונותן לנו תמונה מגדילה של גופים זעירים שאנחנו זקוקים לה למטרות שונות. בדרך כלל זה משמש מדענים במעבדה אולם כבר שנים רבות שהמיקרוסקופ משמש גם רופאים במהלך טיפולי השיניים שהם מבצעים, בפורמט שנראה כמו מכשור רפואי מיוחד שיכול להגיע גם למקומות נסתרים בפה. אנחנו רגילים לחשוב על מיקרוסקופ כמכשיר שמוכר לנו ממעבדת בית הספר ומסרטים, אבל העיקרון הזה נכון לכל מכשור שמגדיל את התמונה ברזולוציה טובה ויכול להיות מותקן גם בקצהו של מכשיר שנראה כמו מתקן דיגיטלי משוכלל, שיש לו תאורת לד מעולה וממוקדת וגם יכול לצלם את ההתרחשות שהוא קולט בקצה. כך אפשר להגדיל כל מקום בפה של המטופל עד פי 25 מהגודל הטבעי ולכוון בעזרת התמונה את המכשור העדין של רופא השיניים למקומות הנכון ולבצע שם כל טיפול כירורגי נדרש. 

יתרונות הטיפולים שמבצעים בעזרת מיקרוסקופ

כשמטופל יושב לטיפול כירורגי כלשהו באמצעות מיקרוסקופ הוא יכול להיות בטוח שהדיוק יהיה מרבי וכשהטיפול מצולם גם אפשר יהיה לצפות בו אחר כך וללמוד מה טעון שיפור וכיצד אפשר להמשיך לטפל בו בהתאם לממצאים. המיקרוסקופ מותקן במיקום שנוח לרופא לכוון אותו ורופא שינים מיומן בעבודה אתו יכול לחולל פלאים. רופא שיניים מומחה מצליח בדרך כלל יותר בטיפולים כאלה גם משום שלא צריך יותר מכשירים גדולים אלא אפשר להסתפק במכשור זעיר שיש לו יכולת משופרת להשיג תוצאות טובות יותר. הרופא יכול לשלוט טוב יותר בניתוב המכשיר למקום הנכון ולבצע פעולות רבות יותר גם מבלי לפתוח לגמרי את הרקמות הרכות כמו החניכיים, למשל. במקרים כאלה המיקרו עדיף משום שכל ניתוח רגיל הופך לטיפול זעיר-פולשני הודות להקטנת הקוטר והממדים של המכשור שבו משתמשים באמצעות מיקרוסקופ. 

באילו מקרים מטפלים תחת מיקרוסקופ?

בדרך כלל, הטיפולים שדורשים ניתוח מיועדים לטיפול בחניכיים ובעצמות הלסת, כמו לקיחת רקמות והשתלתן, השתלת עצם בהרמת סינוס, ניקוי אבנית עמוק בחניכיים שנפרדו מאוד מהשיניים בגלל זיהומים ודלקות, ציפויים למיניהן, ניתוחי חניכיים נוספים שהיו מצריכים ניתוח מלא בעבר, טיפולי שורש ותעלות השן, השתלות דנטליות, טיפולי מילוי שונים, תיקונים כתרים וציפויים, השחזות וטיפולים אסתטיים לשיניים ועוד. בכל אלה מטפלים במרפאת השיניים סביון מדיקל סנטר בהצלחה ומשיגים תוצאות מעולות ללא ניתוח מלא רק הודות לאפשרויות שנפתחו בפניהם בזכות המיקרוסקופ. זה נכון במיוחד בטיפולים מסובכים ומורכבים שדורשים גם נתונים מדויקים יותר שאפשר לקבל לפעמים רק תוך כדי עבודה זעיר-פולשנית וזה בדיוק מה שנותן המיקרוסופ.

הכתבנית
שלום לכולם :) אשמח לשתף אתכם בהרבה מידע רחב אשר יעזור לכם בעתיד או אפילו בהווה. עקבו אחרי ותהנו ממידע חשוב שאף אחד לא מספר לכם!