טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לילדים – מה צריך לברר קודם?

לא מעט מרפאות שיניים מציעות כיום טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לילדים, מה שעשוי לספק פתרון לא רע עבורכם, אם אתם הורים לילד החושש מטיפולי שיניים. אולם, יחד עם זאת, לא כל מרפאת שיניים המציעה טיפולים כאלה היא אכן מרפאה שבה תחושו בטוחים מספיק כדי להפקיד בידיה את שלומו של האדם היקר לכם ביותר

לא מעט מרפאות שיניים מציעות כיום טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לילדים, מה שעשוי לספק פתרון לא רע עבורכם, אם אתם הורים לילד החושש מטיפולי שיניים. אולם, יחד עם זאת, לא כל מרפאת שיניים המציעה טיפולים כאלה היא אכן מרפאה שבה תחושו בטוחים מספיק כדי להפקיד בידיה את שלומו של האדם היקר לכם ביותר – ילדיכם. אם כן, כיצד מוודאים שהמרפאה שאתם חושבים לקחת אליה את ילדכם היא אכן מרפאה מקצועית ואמינה? ריכזנו עבורכם מספר נקודות למחשבה.

 

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לילדים – כיצד בוחרים מרפאה?

נתחיל בבסיס – הכלל הבסיסי אומר שמרפאת שיניים המטפלת בילדים צריכה לענות על כל הדרישות והקריטריונים של מרפאת שיניים שהייתם בוחרים לעצמכם + ההתמחות בטיפול בילדים. חשוב שלא לצאת מנקודת ההנחה שאם רופא השיניים לילדים הוא מומלץ, נהדר ויש עליו רק שבחים בכל מקום, הוא גם מתמחה בטיפול בילדים. נכון, טוענים שילדים הם "אנשים, אבל קטנים", אבל, בכל הנוגע לטיפולי שיניים, שחלקם עשויים להיות מכאיבים למדי, הרופא והמרפאה חייבים להתמחות בטיפולי שיניים בילדים, ולא רק לעשות זאת כבדרך אגב, "על הדרך", "גם". גזרה שווה יש לנו כאן גם בנוגע לעניין טיפולי השיניים בהרדמה. לא כל מרפאה המציעה למטופליה המבוגרים את האופציה לבצע את טיפולי השיניים תחת הרדמה, מסוגלת לעשות זאת עם ילדים. וגם במקרה הזה – חשוב לוודא זאת ספציפית.

 

לא מוותרים לילד על טיפול השיניים – בוחרים את המרפאה הנכונה

למרות המיתוס הגורס כי שיני חלב חשובות פחות מהשיניים הקבועות המחליפות אותן, שיני חלב חייבות להיות מטופלות בדיוק באותו כובד הראש שבו אנחנו מטפלים בשיניים קבועות, מאחר ובריאותם של הלסת והשיניים הקבועות תלויה, ישירות בטיפול שלו זוכות שיני החלב בילדות. בחירת מרפאה המציעה טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לילדים עשויה לסייע לכם, כהורים, ולהקל עליכם בהתמודדות עם הצורך בטיפול השיניים, אם ילדיכם חושש מפני הכאב שעלול להתלוות לטיפול ואף במקרים בהם הוא אינו מסוגל לשבת בשקט במהלך הטיפול.