חכו רגע עם תורכיה! לד"ר צחי שלקוביץ יש פיתרון

נשירת שיער אחרי קורונה? אחרי הריון? מלחץ נפשי? אל תחכו שהנשירה תהפוך לקרחות – אפשר "להרוג" אותה כשהיא קטנה!

לפני שאתם קונים כרטיס לתורכיה ולפני שאתן מחברות לעצמכן לראש יחידות או תוספות עם דבק, קליפסים או הלחמה – תנו לשיער שלכן הזדמנות נוספת עם טיפול אוטולוגי טבעי ועוצמתי. הטיפולים האוטולוגיים הינם טיפולים זעיר-פולשניים המבוססים על חומר ממקור עצמוני – חומר שהגוף שלנו מייצר בעצמו. הוכח מחקרית כי טיפולים אוטולוגיים יכולים להפוך את הגנטיקה גם אצל מי שהנשירה כבר החלה אצלם.

 קו ראשון – הזרקת פלסמה מועשרת טסיות
טיפולי PRP הוכחו מחקרית כמתאימים לעצור נשירת שיער אצל נשים וגברים כאחד ובכל הגילאים. בנוסף, הטיפול מתאים לכל מי שעבר השתלת שיער, על מנת לשמור על הזקיקים שהושתלו ולמניעת התקרחות עתידית באזורים בהם לא בוצעה השתלה.
כאשר הטסיות מוזרקות לעור, הן עוברות תהליך של אקטיבציה (עירור), אשר גורם להן להתנפח ולשחרר את חלבוני הגדילה. חלבונים אלו מוזרקים לקרקפת, מגיעים אל הזקיקים בשורשי השערות, ומגישים להם "עזרה ראשונה" לעצירת ההיחלשות או ההתנוונות של הזקיקים, וכך עוצרים את הנשירה, מונעים החמרה במצב ומעודדים צמיחה חדשה.

הצלחתו המוכחת של הטיפול נובעת מכך שלכל מטופל משתמשים בטסיות מדמו הוא, בריכוז הגבוה פי 8 עד 14 מריכוז הטסיות המקורי בדמו. טסיות הדם – הטרומבוציטים –מכילות בתוכן 7 חלבוני גדילה שייחודם ביכולתם המופלאה "לתקן" רקמות פגועות וליצור רקמות חדשות: הם מסוגלים לשכפל תאים כמו פיברובלסטים (תאי רקמת חיבור בעור) לייצר קולגן חדש, ולגרום לתאי הגזע לעבור התמיינות למרכיבים השונים הנמצאים באופן נורמלי בשכבת דרמיס.

בעבר בוצעו טיפולי PRP עם מזרק ידני – בתהליך כואב שדרש אילחוש וכלל מספר קטן של הזרקות לאזור הבעייתי. הדור החדש של טיפולי PRP כבר אינו כואב, אינו דורש אילחוש וכולל 2000-2500 מיני-הזרקות על כל החלק העליון של הקרקפת. כך, עם אקדח אוטומטי, מעניקים טיפול פעיל במיוחד לאזור הפגוע וגם טיפול מונע לחיזוק השיער באזורים הבריאים.
הטיפולים המרוכזים PRP8 ו- PRP14 עוקפים את בעיית קרישת החומר המאפיינת את הטכניקות המשלבות פיברין (כמו PRF, IPRF ודומיהם) שמגבילים את הכמות ומחייבים שימוש במחט רחבה שמגבירה את הכאב. זו, בין השאר הסיבה שאין צורך בסדרות ארוכות של טיפולים – ומספיקים 2 טיפולים בהפרש של 3 חודשים כדי להעריך את תגובת הגוף לטיפול ולקבלת החלטה מושכלת לגבי ההמשך.

קו שני – הזרקת תאי-אב
אחת ההבטחות הגדולות ברפואה בעשורים האחרונים טמונה בשימוש בתאי גזע הנמצאים במוח העצמות שלנו.
תאי מוח העצם ידועים ביכולתם לתקן כל סוג של רקמה בגוף אולם, מאחר והם נמצאים רק בחבל הטבור ובמרכז עצמות השלד שלנו –  שאיבתם, הכנתם ויישומם מורכבים מדי לטיפול שיגרתי במרפאה. זו הסיבה בגללה מטפלים בנשירה והתקרחות בתאי גזע שכבר עברו התמיינות והפכו לתאי-אב של שיער או בשמם המקצועי Progenitor stem cells.

טיפול זה פולשני יותר מטיפול הפלסמה ומבוצע לאחר הרדמה מקומית של אזור קטן בעורף המטופל/ת. הרופא לוקח 3-4 דגימות עור זעירות המכילות זקיקי שיער, בהליך הדומה לביופסיה מקומית. הוא מזין אותן לערכה אישית ייעודית, בה יעברו ריסוק, הפרדה ומהילה, ליצירת סרום טיפולי נוזלי פעיל . הזרקת סרום תאי האב לקרקפת נעשית באמצעות ה"אקדח" האוטומטי, בטכניקה זהה להזרקת TS-PRP.

גם טיפול תאי-אב מבוסס על חומר מגוף המטופל ולכן הוא טבעי, בטוח וכדאי לבצעו כדי למצות את האופציה הטבעית לפני שעוברים לניתוחים, השתלות הלחמות ושזירות.

 

הבדלים מגדריים בטיפולים לנשירה
בניגוד לדעה הרווחת, נשירת השיער והידללות השיער אינה אופיינית רק לגברים, היא קיימת גם אצל נשים.
גם גברים וגם נשים, צעירים ומבוגרים, מדווחים על תחושות של מצוקה, בושה והימנעות חברתית בשל חוסר הביטחון שגורמים להם השיער הדליל והאזורים בהם נחשפת הקרקפת. תחושות אלו שולחות רבים לחפש פתרונות זמניים דוגמת תוספות שיער או פתרונות קבועים כמו פאות או השתלת שיער טבעי.

אליה וקוץ בה: השימוש בתוספות שיער ופאות חלקיות ובעיקר אופן הצמדתן, הם הגורמים לעיתים קרובות לנזקים לקרקפת ולהחמרת ההתקרחות באזורי ההלחמה, להצטלקות באזורי הסיכות, היחלשות, דילול ודהייה של השיער הכלוא זמן רב מתחת לפאה.

לגברים אשר ההתקרחות שלהם בשלב מתקדם – קיימת האפשרות לבצע השתלת שיער טבעי, בה "לוקחים" שיער מהאזור התורם שבעורף ומעשתילים את הזקיקים שהוצאו באזורים הקירחים מקדימה. הבעיה היא שרוב הנשים לא מתאים להשתלת שיער טבעי, אם מכיון שאין להם מספיק שיער בחלק האחורי, אם מאחר והשיער שיש להן שם הוא דק וחלש מדי, ואם בגלל הצורך לגלח את החלק ממנו לוקחים את השיער ולפעמים גם את האזור בו משתילים את הזקיקים.

לנשים האלו ישנו פתרון נוסף שמאפשר להן למלא את האיזורים הדללילים ולצאת עם כיסוי מלא לקרקפת תוך שעה! הפתרון הזה הוא השתלת שיער סינטטי חדשני של חברת Hairstetics  אשר דר' שלקוביץ היה הראשון ליישם בישראל, וביצע עד כה עשרות השתלות ששינו לנשים את החיים.

כל הפתרונות במקום אחד
במידה ואתם סובלים מנשירה והתקרחות – חשוב להגיע לרופא עור מנוסה ואחראי שישלח אתכם לבצע בדיקות דם וילווה אתכם בטיפולים טבעיים חדשניים על מנת למצות את היכולת של הגוף לעזור לעצמו.

מרכז רפואי ד"ר שלקוביץ – רחוב בר כוכבא 23 בני ברק. מגדלי V, קומה 2.
טלפון: 1-700-50-59-59
פייסבוק: ד"ר שלקוביץ דרמו-אסתטיקה ושיער
אתר: www.derma.org.il
מייל: clinif@derma.org.il

momento
אוהבת לכתוב על המון נושאים, אופנה, סטייל, ביוטי, טיפוח, עיצוב ובעצם כל מה שיפה, אסתטי ומעניין.