חופשה באקסטרים עם כל המשפחה

אטרקציות אקסטרים שכבשו את הילדים שלי (וגם אותי), ונוף לילי של אורות ההרים עם בריזה אירופאית באוגוסט. יומיים ב"צוק מנרה" השאירו בכולנו טעם של עוד

IMG_4191

לתת לילדים שלי יומיים של כניסה חופשית למתקנים בצוק מנרה זה כמו 3 ימים אינטנסיביים ביער השחור רק בלי האתנחתא של הנסיעות בדרך שאמא תוכל לנמנם קצת. אני צריכה מסאג', הם כבר מתכננים את הפעם הבאה.

יצאנו ברביעי אחרי העבודה, כי בן זוגי לא יכל להפסיד עוד יום עבודה ואני כל כך רציתי להתחיל את הפעילויות בחמישי רעננים ולא אחרי נסיעה.

זו לא הפעם הראשונה שלנו בצוק מנרה. למעשה, זו פעם שלישית או רביעית. אבל לחלוטין פעם ראשונה ב"מנרה לודג". הגעה להר בשעות החושך היא לא הפתיח הקל ביותר, אבל אחרי שהילדים הנרגשים נרדמים, אפשר לשבת בחוץ בתוך ענן קריר, באוגוסט(!) להביט באורות שעל ההרים ולשמוע מוזיקה טובה. אני מדברת עלי לבד כמובן. הטלוויזיה פתוחת הערוצים שידרה את כל ערוצי הילדים שהקטנים רצו, אבל גם את משחק הכדורגל של הפועל באר שבע. אז אני, היין וההרים נשארנו לבד באינטימיות זוהרת. ונשבעת לכם שלפעמים זה כל מה שאמא עייפה אחת רוצה.

***רוצים לזכות בחופשה אקסטרימית משפחתית בצוק מנרה ובמנרה לודג'? הירשמו ואולי תזכו!***

IMG_4201

IMG_4206

ארוחת הבוקר הייתה מעולה. הכי קיבוץ שיש מהצד הטוב של המילה. הילד שלי הכריז שלא יהיה לו מה לאכול עוד בבית, ככה הוא אוהב להפעיל את המצפון של אמא. פחות עבד לו התירוץ הזה הפעם.

בלובי של "מנרה לודג" גילינו שאפילו לא צריך להזיז את האוטו כדי להגיע לאטרקציות. הירידה לצוק לקצה העליון של הרכבל היא ממש בברוש הקרוב. הקטנה כבר הודיעה לי שהיא עושה את מגלשות ההרים 800,000 פעם, לתדהמתה מיד אמרתי "אין בעיה".

צוק מנרה

***רוצים לזכות בחופשה אקסטרימית משפחתית בצוק מנרה ובמנרה לודג'? הירשמו ואולי תזכו!***

טרמפולינה, קיר טיפוס וסנפלינג עם לק תואם

שתי תחנות מטה והגענו לנקודת הפתיחה, טרמפולינת באנג'י. פעם ראשונה שגם אני קפצתי. תמיד אני יושבת בצד, משלמת רק על הילדים, אבל הפעם גם אמא מבלה. אז למדתי לעשות סלטה באוויר בעזרת המדריכה המקסימה, רשמתי תזכורת לעצמי לאכול פחות מחר בבוקר (לא עבד לי). ושנייה אחרי שירדתי מחוסרת אוויר לקרקע, הילדים כבר משכו אותי במהירות למגלשות ההרים, פעם עם אמא פעם עם אבא, הם חישבו כל הדרך את האופציות, מי קודם, מי מהיר יותר.

מגלשות הרים

את הטרמפולינה מותר לעשות כל חצי שעה, ספיר המדריכה מקפידה מאוד על הכללים, דואגת, מוודאת שכולם בסדר ושתו לפני ואחרי ואין הפתעות במשמרת שלה. הילדים מצידם ספרו במדוייק מתי נגמרה להם חצי שעת המתנה.

בתחנת האמצע של הרכבל זהו צוק האקסטרים, קיר טיפוס לגובה עם רתמה, כשהאתגר הוא להגיע למעלה ולצלצל בפעמון.

 

IMG_4191

מתחם חץ וקשת כי חץ וקשת עם אמא זה הכי שווה ורוב החיצים התעופפו במעגלים והשמחה הייתה רבה.

IMG_4138 IMG_4146

וגולת הכותרת: מצוק סנפלינג. "אמא, אל תעשי, אנחנו אוהבים אותך." לפחות הוצאתי מהם כמה מילות חיבה. בחיים לא הצלחתי סנפלינג עד עכשיו. תמיד הגעתי לקצה המצוק וחזרתי, לא בטוחה מה עבר עלי הפעם, אולי זה הביטחון החדש של גיל 40 שאם הגעתי עד פה אז כנראה שגם את זה אני כבר אצליח. הילדים שצריך לצאת אמיצה מולם או הפייסבוק לייב או האינסטגרם – כך או כך –  אסור לעשות פדיחות.

סנפלינג

רק רוצה לוודא ששמתם לב שלק הציפורניים שלי תואם לאבן המצוק, רציתי לק תואם לחבל, אבל הצבע הזה לא באופנה. בשנקר לימדו אותי להתלבש בהתאם לאירוע, אז לכל מי ששאל אותי מה לבלוגרית אופנה ואקסטרים, הנה התשובה.

בלוגרית אופנה

אוהד המדריך ביקש ממני לא להתייאש באמצע, אם מתייאשת אז בבקשה בהתחלה. סיכמנו ש"סמול טוק" במצוק זה הכי שווה, בגלל הדברים שאנשים מגלים לאחרים כשבן הזוג יושב רחוק ויש תחושה קלה שאולי הנה זו ההזדמנות האחרונה לפני שמי יודע מה יקרה לי ובמילא לא ניפגש עוד לעולם.

אז כשייצא הספר המלא ל"סמול טוק במצוק" אני ממליצה, ובינתיים אם תוכלו לצעוק לו באמצע הדרך "בוא לחלץ אותי" רק בשביל הפרצוף המופתע, תגידו לו שזו מתנה ממני. מוזמן להתחשבן איתי בפעם הבאה.

בשלב הזה היה בקושי צהריים, תהיתי עוד כמה זמן נחזיק רצוף בהרפתקאות. אבל השאלה הזו נפתרה בקיר טיפוס בולדרינג לרוחב.

***רוצים לזכות בחופשה אקסטרימית משפחתית בצוק מנרה ובמנרה לודג'? הירשמו ואולי תזכו!***

קיר טיפוס ילדים

 ואחריו שחמט ושש בש ענקיים וסולמות וחבלים בגודל הילדה.

שח מט

שש בש

בקצה הצוק העליון, יש גם רכבת צוק שעושה סיבוב מעגלי בקיבוץ מנרה לאורך הגבול, רגע מנוחה להורים, רגע קרטיב לילדים וסיפורי גבול וגבורה. הילד התרגש מחיילי האו"ם, ביקש לחזור למחרת עם מצלמה משלו, לספר בכיתה מה הוא ראה. הקטנה מצידה סיימה את הקרטיב, שמה ראש ונרדמה. חזרנו מהסיבוב המעגלי, שנייה לפני האוטו,אבל לא, הילדים בדיוק חישבו שמזמן עברה חצי שעה, וספיר תרשה להם שוב בטרמפולינות ושוב התחלנו הכל מהתחלה.

טרמפולינה

אקסטרים זה לכוווווולם

כשירדנו למטה היתה קייטנה שלמה עם כסאות גלגלים. תענוג להסתכל איך חברי הצוות עזרו לילדות לעבור מכיסא הגלגלים אל מגלשות ההרים, והרכבל. זה אכן לקח זמן רב יותר בתור, אבל הזדמנות נהדרת ללמד ילדים סבלנות כי זו בהחלט לא סיטואציה שבה הם יכלו לקטר בקול רם.

בכלל נראה שבצוק מנרה ערוכים לכל סוגי האוכלוסיות והמשפחות ומתואמים היטב כדי לספק את חווית האקסטרים גם לאמא יחידנית או אבא הרפתקן עמוס ילדים לעייפה. שמחתי לגלות שההנהלה שמה לעצמה כמטרה לחבק ולדאוג לאוכלוסיות מגוונות ככל האפשר, למשל פעמים רבות במהלך השנה אימהות או אבות חד הוריים מקבלים  הטבות משמעותיות ללינה בלודג'.

בכל עמדה של הצוק היה קולר או ג'ריקן או מים קרים באיזו שהיא צורה. כל בקבוק שהתרוקן והיו הרבה כאלה, מיד התמלא. הייתי בהרבה אטרקציות שבהם מים הייתה ההוצאה העיקרית, לא פה. על מים ממש לא עשו עלינו קופה.

שביל הרגליים היחפות גם הוא היה אטרציה לילדים ורגע מנוחה בנוף להורים, אני אוהבת את הרגליים שלי בתוך נעליים, ואת הילדים מאושרים.

IMG_4232

ההמלצה היחידה שלי היא להביא אתכם אוכל, כי הילדים האישיים שלי ממש לא היו מוכנים לעזוב לפני שסגרו עליהם את הפארק כך שארוחת הצהריים שלנו הגיעה רשמית ל-19:00 בערב אחרי סגירה.

בערב לפני השינה, בן הזוג נטול הכדורגל אמר לי "מה מחר? אולי נעשה איזה קייאקים לפני שנחזור הביתה?" לא היה לו סיכוי, הקטנים רק ספרו רגע זינוק חזרה לטרמפולינה, למודים ומחושבים הם תמרנו את המתקנים עם זמני התורים והציפייה ברשימה מתוזמנת מראש.

הבן זוג המחושב שלי בינתיים ספר את כל הפעילויות בלוח לפי המחירון ואמר לי, "הילדים עשו אטרקציות באלפייה".

 

***רוצים לזכות בחופשה אקסטרימית משפחתית בצוק מנרה ובמנרה לודג'? הירשמו ואולי תזכו!***

וכמה טיפים למבקרים עתידיים

לילה ב"מנרה לודג" עולה החל מ-550 לזוג , והחל מ-800 לזוג פלוס שניים כמונו ואז כל הפעילויות כלולות במחיר הלינה. גיבוש משפחתי אמיתי בלי טלפון ביד ואגדודו על שפת הבריכה.

רכבל

עיזים בטבע

רשימת פעילויות מיוחדות לחודש אוגוסט שכוללת אטרקציות לילה, תוכלו למצוא באתר "צוק מנרה".

הדשא הגדול מול החדרים מזמן פינות ישיבה נוחות פוטונים ושולחנות קק"ל למנגלים. שהשכנים תפעלו היטב כל ערב. אנחנו באנו פחות מוכנים, נדע להתארגן טוב יותר בפעם הבאה.

IMG_4200

מנרה לודג

———-—-—xxxxx——————

עינבר שחק,  מעצבת ובלוגרית שכותבת על אופנה, עיצוב וטיולים בחו”ל עם ילדים

בואו להיכרות אישית באתר הבית שלי

הכי מעודכן האינסטגרם שלי

וקצת יותר אישי תוכלו לקבל בערוץ היוטיוב שלי

עינבר שחק
עיצוב משנה מציאות ,השפעות הפוליטיקה העולמית על שוק הצרכנות והאופנה. עינבר שחק מעצבת טקסטיל ותכשיטים בינלאומית בוגרת שנקר, מציגה בתערוכות עיצוב תכשיטים באירופה וארה"ב.מתמחה בייצור ושיווק תכשיטים לחו"ל. http://www.inbarshahak.com/about/