חולי קורונה מדווחים: נשירת שיער בעקבות הנגיף

רופאים מדווחים כי חולי קורונה חווים נשירת שיער חמורה • איך שמים סוף לתופעה? שאלנו את המומחים

צילום:שאטרסטוק

רבים מחולי קורונה שהחלימו מדווחים על תופעה של נשירת שיער מואצת ומשמעותית בעקבות המחלה, נשירה, התקרחות ומראה שיער דליל מלחיץ גברים ונשים כאחד.

צילום:שאטרסטוק

לאחרונה הצטברו דיווחים רבים של אנשים שהחלימו מקורונה, גם אלו שחומרת מחלתם סווגה ״קלה״ ואף שלא נזקקו לאשפוז, הם ממשיכים לסבול מתופעות לוואי במשך שבועות ואפילו חודשים לאחר ההחלמה. בדיווחים אלו מתארים קשיי נשימה, כאבים עזים באיברים שונים בגוף, תשישות עזה, חום עולה ויורד, פריחות מוזרות שלא היו קודם, בעיות בזיכרון ו… נשירת שיער מאסיבית.

דר' צחי שלקוביץ דרמטולוג מומחה המוביל את תחום המחקר והחדשנות בטיפולי שיער בישראל מספר: "לא מפסיקות להגיע אלי מטופלות חודשיים שלושה אחרי שהחלימו מקורונה – שמתלוננות על נשירת שיער מאד קשה, או כמו שהן מתארות את זה " חצי מהשיער שלנו הלך. והנשירה ממשיכה.. כדי לתת לקרקפת ולזקיקי השיער בוסט לחזור לצמיחה נדרש טיפול prp מרוכז במיוחד – בריכוז פי 8 מריכוז הטסיות המקורי בדם או פי 14."

תוך כמה זמן אפשר לצפות לראות שיפור?

"בד"כ אנחנו נוהגים לבצע סדרה של שני טיפולים בהפרשים של 3 חודשים ואת התוצאה רואים ב ביותר מ 75% מהמקרים עד 3 חודשים לאחר הטיפול השני אבל אצל מחלימי הקורונה גילינו שמספיק טיפול אחד לשנות את המגמה- לעצור את הנשירה ולהתניע צמיחה חדשה."

איך מתבצע טיפול prp8 ?

"התהליך פשוט ואורך סה"כ כשעה ורבע. מתחילים בצילום ממס' זוויות כדי שאפשר יהיה להשוות את המצב לפני הטיפול למצב שאחרי הטיפול . נכנסים לאחות שלוקחת דם למבחנות שמאפשרות להפריד את הדם בצנטריפוגה ולרכז אותו לפלזמה מועשרת בטסיות בריכוז גבוה ומדוד. זה אורך 15 דק בערך. האחות מזריקה למטופל או למטופלת (בעזרת מין אקדח אוטומטי) מאות זריקות עדינות לכל החלק העליון של הראש, בדגש על האזורים שנפגעו מהנשירה. הטיפול לא כואב ואינו דורש אלחוש וכבר אחרי 6 שעות אפשר לחפוף את הראש."

מרכז רפואי ד"ר שלקוביץ, בר-כוכבא 23 בני ברק. מגדלי V, קומה 2.
טלפון : 1-700-50-59-59
פייסבוק
אתר
מייל : clinif@derma.org.il

 

momento
אוהבת לכתוב על המון נושאים, אופנה, סטייל, ביוטי, טיפוח, עיצוב ובעצם כל מה שיפה, אסתטי ומעניין.