חדווה שקד: האישה שתבנה לכם בית

"הטיפ שלי למי שרוצה לצאת לעצמאות הוא: אל תפחדי. כמובן שעלייך לבחון ולתכנן את מה שאת רוצה לעשות, אבל תעשי רק מה שאת אוהבת. זה משנה את כל הנוסחה של חיי העבודה והמשפחה", אומרת חדוה שקד, הבעלים של "אחוזת הנדל"ן"

11/05/2016
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

חדווה שקד, בת 44 נשואה לארז ואמא להילה, הדר ורון. ילידת באר שבע ותושבת מיתר. חדווה היא הבעלים של "אחוזת הנדל"ן", חברת מועצה במיתר וחברת הנהלה בלשכת המסחר והתעשייה באר-שבע .

1. מה העסק שלי? 

אחוזת הנדל"ן היא חברה העוסקת בניהול ובליווי פרויקטים בתחום הבניה ובהפקת תערוכות נדל"ן

2. ממתי אני עצמאית?

אני עצמאית כמעט 9 שנים, מסוף שנת 2007.

3. הרגע שבו הבנתי שאני עצמאית ולא רוצה להיות שכירה

תקופה ארוכה עבדתי בחברת הייטק כמנהלת אבטחת איכות. זו היתה משרה נוחה, בשעה 15:30 כבר אספתי את הילדים מהגן, מבחינות רבות זה היה חלומה של כל אמא, אבל לא הרגשתי מימוש או סיפוק.

מיד אחרי שהתחתנו,  כמו כל זוג צעיר חיפשנו היכן לגור. אני גדלתי בעומר ומאוד אהבתי את החיים הקהילתיים ובדיוק אז הוצעו למכירה במיתר מגרשים לבנייה והחלטתי לקנות מגרש. כמובן שכולם סביבי, כולל משפחה וחברים חשבו שהשתגעתי. הייתי בת 27, ורק התחתנתי "רק התחתנת וכבר את רוצה וילה" אמרו לי. אבל אז, ב-1998, זה היה אפשרי.

אחרי 7 שנים, מחירי הנדל"ן החלו לעלות אך מחירי הקרקעות היו עדיין נמוכים. החלטתי למכור את הבית ולבנות שוב, במטרה להתקדם ולהשתחרר מתשלומי המשכנתא. גם הפעם, בסביבבתי הקרובה ביקרו את החלטתי ואמרו לי "את חושבת שאת יודעת הכל". היחיד שהאמין בי היה ארז, בעלי, שהיה שותף מלא בהחלטות המקצועיות שלי. הוא תמיד האמין ותמך בדרך שלי. מכאן השמים הם הגבול, באמת. ידעתי שאני לא יודעת הכל אבל ידעתי לזהות הזדמנות וצפיתי את עליית מחירי הנדל"ן. ההחלטה הוכיחה את עצמה.

מצאתי את עצמי  עוזרת בניהול הפרויקט, כאשר המטרה היתה לעמוד בתקציב ולקצר לוחות זמנים, כי זמן זה כסף.

זה היה הרגע שהבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות: לעזור לאנשים להגשים את חלומם בבניית ביתם על ידי ליווי בניית התקציב ולוח הזמנים של פרויקט הבנייה. רובנו בונים בית לא יותר מפעם בחיים, אז למה שהתהליך לא יהיה חוויתי? משפחות בונות את בית חלומותיהן אך התהליך בדרך כלל קשה ומלווה במתיחות וחבל.

גם בפרויקטים של בניה וגם בפרויקטים של שיפוץ, שהם לפעמים מורכבים יותר, אני בונה ללקוחות תכנית מסודרת, אני תמיד נמצאת בשטח ומעורבת בכל הפרטים ולכן אין הפתעות. לפעמים אני עוזרת ללקוחות לבחור מגרש ובעלי מקצוע ואני מייעצת עד לרמת הפרטים הקטנים ביותר. הלקוחות שותפים להחלטות ומגיעים לראות תוצאות. לכולם אני נותנת שירות אישי ומותאם אישית.

חדווה שקד (צילום: מישל אמזלג)

 4. האתגר הכי גדול בלהיות אשת עסקים עצמאית

הקושי בעצמאות הוא אירגון ותכנון שנתי של העסק, ביצוע קבוע של שיווק. לנו הנשים העצמאיות ישנה מחוייבות לייצר הכנסה כל הזמן עם תוכנית עבודה מובנת ולהיות כל הזמן עם היד על הדופק.  ברגע שמורידים פעילות יכולים לפספס הרבה וגם לפספס פרוייקטים רבים וגדולים. תמיד צריך לזכור שאם לא עבדת, אין כסף וכמובן שלא נשכח שאנחנו גם אמהות וחשוב שבן הזוג יהיה שותף מלא בתחזוקת הבית והטיפול בילדים.

5. מה לא יודעים מספיק על נשים עצמאיות?

אנשים לא יודעים שנשים הן אמינות, נאמנות ונותנות את כל הנשמה.  תמיד שהלקוח צריך אותי אני שם בשבילו.

6. הקושי הגדול ביותר שאני מתמודדת איתו ביום יום

זה לא ממש קושי אלא תגובות מופתעות של אנשים. "את מפקחת?" "איך את מסתדרת בשטח עם הקבלנים והפועלים?" מה שהם לא מבינים שכל השטח עובד אחרת, אין אגו, אין צעקות, אין עצבים ואין גידופים. הכל ברוח טובה ואם יש בעיה הכל בא לפתרון.

7. האם היה רגע בו נשברתי וחשבתי לעצמי "טוב, הגיע זמן להיות שכירה"?

לא! אני ממש אוהבת את העבודה שלי ואת כל העשייה שלי. אגלה לכם סוד קטן: כמעט כל יום, בשעה 13:30, אני עושה הפסקת צהרים ומגיעה הביתה לאכול עם הילדים שלי. בסיום הארוחה אני חוזרת לשטח לעבודה והילדים לעיסוקיהם. 

8. התגמול הכי גדול בכך שאני עצמאית

התגמול הגדול הוא באפשרות לנהל לעצמי את היום ואת לוחות הזמנים. הסיפוק העצום מהעבודה ומשביעות הרצון של המשפחות שאותן אני מלווה בתהליך הבניה שלהן.

9. טיפ חשוב למי ששוקלת להיות עצמאית

אל תפחדי. כמובן שעלייך לבחון ולתכנן את מה שאת רוצה לעשות, אבל תעשי רק מה שאת אוהבת. זה משנה את כל הנוסחה של חיי העבודה והמשפחה. בתחילת הדרך עברתי תהליך של כמעט שנה בקבלת ידע וכלים לניהול עסק. חשוב מאוד לא לקפוץ למים לבד אלא לקבל כלים וידע. משפט שמלווה אותי המון שנים הוא על הסולם מטפסים שלב שלב. אם מטפסים 10 שלבים נופלים 20 שלבים

10. האם אני מתחרטת על משהו בדרך שעשיתי?

לא, אני לא מתחרטת על כלום.

דף הפייסבוק של אחוזת הנדל"ן של חדווה שקד

 צילום: מישל אמזלג
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך