זה מה יש/ אלון אמיר

ינאי טננבאום הוא דובר המשלחת הישראלית לתחרות האירוויזיון.  יש לו זמר בעל גחמות ומצבי רוח, שיר לא מוצלח ולא מובן, הפקה שמתנכלת לו וזה עוד הצרות הקטנות… זה מה יש ועם זה ננצח… או שלפחות נעשה את הטוב ביותר שלנו 😊

 

זה מה יש/ אלון אמיר

 

 

זה מה יש ועם זה ננצח… או שלפחות נעשה את הטוב ביותר שלנו 😊

ינאי טננבאום הוא דובר המשלחת הישראלית לתחרות האירוויזיון.  נשמע מושלם, אבל זה לא כל כך קל פשוט. ינאי מייצג את בן, זמר מוכשר, אבל בעל גחמות ומצבי רוח. הם קבלו שיר, שלא אהבו ולא האמינו בו. אפילו שרת התרבות, יוצאת נגד השיר בטענה שהוא נוגד את ערכי המדינה, שהוא "מתחנף" לערבים. ינאי ובן, כלל לא הבינו את השיר, מבחינם הוא גיבוב מילים ללא תכלית. ואם לא די בכך, ההפקה לא אוהבת את ינאי ואף מתנכלת לו בכל דרך אפשרית.
לא הדרך הכי קלה לעשות את התפקיד, אבל ינאי שמח שהתחרות תהיה בשוודיה והוא יזכה לפגוש בחברים ותיקים. הוא יעשה את המקסימום מבחינתו.

 

ינאי לקח הפסקה מתפקיד זה , לאחר תקרית חטיפה , שהתרחשה באירוויזיון שהתקיים בבאקו. הפחד מתרחיש דומה לא הרפה. אבל, הוא החליט להתגבר. הפעם זה יהיה שונה…

 

אבל הפעם, האיום מגיע ממקור אחר.

 

לפני האירוויזיון בן וינאי טסו למוסקה, בהזמנת הזמר הרוסי. הם ועוד נציגים ממדינות אחרות. השמחה היתה רבה. אבל, כשהגיעו לשדה התעופה, דרכונו של בן הושחת בביקורת הדרכונים.

במוסקה, לא היתה סבלנות לקהילת הלהט"ב בלשון המעטה. ינאי החליט לא להוציא את התקרית החוצה. אבל, כשהזמרת הספרדייה שהיתה נוכחת בשדה התעופה כשזה קרה, מספרת זאת לעיתונות, נוצר משבר בינלאומי, המאיים על ינאי והאנשים הקרובים אליו.

 

 

אלון אמיר לקח חלק במספר רב של תחרויות אירוויזיון. הוא שימש כדובר המשלחת הישראלית (2009, 2012, 2013 ו- 2016), דובר המשלחת הסלובקית (2011) והבלרוסית (2005). הוא שימש כשופט בינלאומי פעמים רבות בקדמי האירוויזיון בשבדיה, מלטה, אסטוניה, בולגריה, נורבגיה, אירלנד ופינלנד. זהו ספרו השני. ספרו הראשון, 'שלוש דקות של נצח', פורסם בעברית, אנגלית והולנדית.

 

מאחלת לכם קריאה מהנה!

 

XOXO

 

אחת שיודעת 😉

 

מצרפת לינק לרכישת הספר למעוניינים:  https://books.alon-amir.com/

 

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)