התיאטרון חוזר לחיים אחרי הקורונה: הצגות חדשות ומומלצות ל-2021

אחרי הפוגה כל כך ארוכה, מה מחכה לנו בתיאטרון הישראלי בעידן שאחרי הקורונה? כמה המלצות צפייה להצגות חדשות ב-2021.

התיאטרון חוזר לחיים אחרי הקורונה: הצגות חדשות ומומלצות ל-2021
התיאטרון חוזר לחיים אחרי הקורונה: הצגות חדשות ומומלצות ל-2021

אחרי הפוגה כל כך ארוכה, מה מחכה לנו בתיאטרון הישראלי בעידן שאחרי הקורונה? כמה המלצות צפייה להצגות חדשות ב-2021.

הקורונה כבר כמעט מאחורינו (לפחות כאן בישראל) ואחרי זמן כה ממושך בו התיאטרון הושבת לחלוטין, האורות חוזרות סוף סוף להאיר את הבמה והשחקנים כבר מוכנים לזנק אל הקהל האוהב והצמא להצגות ולתרבות שנותנת קצת ערך מוסף לחיינו.

בחודשים האחרונים, ובעיקר מאז שמבצע החיסונים יצא לדרך, בתי התיאטרון החלו שוקדים על הצגות חדשות וטריות לצד החזרת הצגות וותיקות שרצו בהצלחה רבה בשנים האחרונות ורציתי לציין כאן כמה המלצות צפייה להצגות מומלצות שמשכו את סקרנותי ובוודאי שגם אחרות כאן. להלן:

ההצגה בין המילים

במה מדובר: השחקן הענק ששון גבאי בתפקיד ראשי חדש בעיבוד עברי לעוד להיט מבית זלר הצרפתי. זוג בורגנים פריזאים מזמינים לארוחת ערב את ידידם הוותיק, שאיתו לא התראו זה מכבר. למגינת ליבם, הוא נפרד לאחרונה מאשתו, חברתה הטובה של המארחת. המתח לקראת בואו גדול, ומתפוצץ כשהוא מגיע עם חברתו החדשה, צעירה יפה ופיקחית. הגבר המארח מיד מתחיל לחזר אחריה, אשתו מרגישה את האיום ופותחת במערכה מתוחכמת להצלת נישואיהם. הפעם, שני הגברים לא יצאו טוב מהמפגש הזה.

בין המילים הצגה
בין המילים הצגה

מי משתתף: ששון גבאי, ליאת גורן, דניאל היב ורפי תבור.

איפה: בתיאטרון בית ליסין

ההצגה עד קצה הקשת

במה מדובר: מיה דגן נכנסת לנעליה של גארלנד בהצגה החדשה של תיאטרון הקאמרי "עד קצה הקשת", שאף עובד לסרט זוכה פרס האוסקר, 'ג'ודי', בכיכובה של רנה זלגוור. המחזה חושף בלי רחמים את העצב שמאחורי הזוהר ואת נפשה האבודה של כוכבת אגדה.

מי משתתף: מיה דגן, איציק כהן, ערן מור ואלה רוזנצוויג.

איפה: בתיאטרון הקאמרי.

ההצגה הנכד

במה מדובר: עיבוד של מחזה מאת המשורר והמחזאי הספרדי אלחנדרו קאסונה "העצים מתים זקופים". גור קורן ועירד רובינשטיין הפכו את המחזה לקומדיה מרגשת שעוסקת בין היתר בתקוות ובציפיות שאנו תולים ביקירינו (ושלעתים קרובות מתגלות כלא תואמות את המציאות לחלוטין), בבדידות וכמובן בשקרים שאנחנו מספרים לעצמנו ולסביבתנו.

מי משתתף: מרים זוהר, יצחק חזקיה ונדב גייטס.

איפה: בתיאטרון הקאמרי.

ההצגה בוסתן ספרדי 2021

במה מדובר: המחזה האגדי שכתב יצחק נבון, נשיאה החמישי של מדינת ישראל, והועלה לראשונה בשנת 1969 בתיאטרון בימות, בבימויו של יוסף מילוא, חוזר לחיים בעיבוד מחודש שייקרא "בוסתן ספרדי 2021" עם בימוי מרענן של צדי צרפתי הוותיק.

מי משתתף: טל מוסרי, חני נמיאס, רוני דלומי ועוד שורה ארוכה של שחקנים ושחקניות.

איפה: בתיאטרון הבימה.

ההצגה מי כמוני

במה מדובר: מחזה על בני נוער המאושפזים במרכז לבריאות הנפש. המחזה נכתב אחרי ביקורים חוזרים ונשנים במרכז לבריאות הנפש אברבנאל ובבית הספר לחינוך מיוחד "שחף". זהו סיפור של בני נוער, שכולנו מכירים היטב – המשברים, הריבים, הקטסטרופות. הכל כרגיל, אבל בווליום גבוה יותר, כזה שהחברה מעדיפה להדחיק, להעביר אל המחלקה הסגורה.

מי משתתף: גלעד קלטר, אורי יניב, קארין סרויה, תום אנטופולסקי, נטע רוט, רות סנדרוביץ', סולו גבע, סופיה גולן ונעם פרנק.

איפה: בתיאטרון גשר.

המחזמר סאלח שבתי

במה מדובר: הפקה חדשה ומושקעת של המחזמר סאלח שבתי בבימויו של צדי צרפתי ובכיכובו של איציק כהן ועוד 20 שחקנים, זמרים ורקדנים על במה אחת.

מי משתתף: איציק כהן, נופר סלמאן, עומר דרור, עדי אלון

איפה: בכל רחבי הארץ.

ההצגה קב"ן

במה מדובר: הצגה חדשה של תיאטרון הבימה שכתב נבו זיו. ההצגה קב"ן מספרת על קצין בריאות נפש המוצב ביחידה מיוחדת על גבול עזה ומקבל לטיפול לוחמים היישר משדה הקרב. כשאחד הלוחמים מעורר בו שדים מעברו, הקב״ן מסרב לפנות אותו לעורף. הוא מתעקש על שיטת טיפול נועזת ושנויה במחלוקת – להחזיר את הלוחם הפגוע לשדה הקרב כדי שיתמודד עם הטראומה ויגיע להחלמה אמיתית.

מי משתתף: ריקי בליך, נתי רביץ ושחקנים נוספים.

איפה: בתיאטרון הבימה.