השליחות שמעבר למילים/ מיכאל זרחין

מיכאל לא היה ילד רגיל, עוד בילדותו הבינו שמשהו שונה אצלו. לאחר מאבק ללא פשרות של אימו, הצליחו להבין שהוא סובל מדילסקציה, אשר הקשתה עליו לקרוא ולכתוב. למרות היותו נער אינטליגנטי, הוא לא ידע לקרוא ולכתוב גם בגיל 16. בשיטות שונות הוא למד איך ללמד את המוח אחרת והלא יאומן הפך למציאות.

 

 

מיכאל לא היה ילד רגיל, עוד בילדותו הבינו שמשהו שונה אצלו. באותה העת בישראל היה קשה להצביע מה הקושי וממה הוא סובל.

מיכאל נולד למשפחה בעלת אמצעים ולא נחסכו ניסיונות אימו להבין את הבעיה ולנסות למצוא לה פתרון.

לאחר מאבק ללא פשרות של אימו, הצליחו להבין שהוא סובל מדילסקציה, אשר הקשתה עליו לקרוא ולכתוב. למרות היותו נער אינטליגנטי, הוא לא ידע לקרוא ולכתוב גם בגיל 16. אך, אימו לא אמרה נואש והם נסעו יחד לארצות הברית לנסות למצוא מרפא.

ד"ר אבלמן ואחריו ד"ר קיי, למדו אותו בשיטות שונות איך ללמד את המוח אחרת והלא יאומן הפך למציאות.

 

את הגשמתו האישית הוא החליט להנחיל הלאה וכיום, לאורך קרוב לשני עשורים הוא מקבל מידי יום ילדים, בני נוער ומבוגרים ופותח להם דלת להזדמנויות חדשות. בנחישות וברגישות הוא סולל לכל מטופל את הדרך שלו להצלחה.

"שיטת זרחין" נותנת מענה לקשיים בקריאה, כתיבה, חשבון, דיסלקציה, דיסגרפיה, דיסקלקוליה, וכן הפרעות קשב וריכוז. נוסף לכך היא נותנת מענה גם לקשיים בהבנת הנקרא ובהבעה בכתב.

שיטתו מושתת על גישתו של ד"ר סטנלי אבלמן, ועל ניסיונו כילד וכנער דיסלקטי.  מרכיבי הטיפול בנויים של אבחון שוטף ומעמיק של המטופל ועל תרגילים משותפים באווירה אוהדת ומשעשעת. אבל המרכיב הכי משמעותי, אשר בלעדיו לא תיתכן התקדמות כלשהי, הוא הפן הרגשי: הקשר התומך של המטפל וה"כימיה" המיוחדת הנוצרת בינו לבין המטופל.
הטיפול נשען על היכולת האינטואיטיבית של המטפל, שהיא המפתח לתיקון השיבוש הקוגניטיבי.

 

ספר זה נותן תקווה ורעיונות טיפול עבור הורים לילדים עם לקויות למידה וכמובן מתאים גם לאנשי מקצוע בתחום, אשר יכולים למצוא בספר זה מידע על גישתו של זרחין.

 

 

מאחלת לכם קריאה מעשירה!

 

XOXO

 

אחת שיודעת 😉

 

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)