השיטה הטבעית לטיפול בחרדות ומתחים

אין שום סיבה לסבול מדיכאון וחרדות כשיש פתרון נגיש, יעיל, בטוח, ומחומרים טבעיים. כמוסות הזעפרן משפרות את ההרגשה הנפשית, מסייעות ומקלות על דיכאון, דכדוך, מתחים ופחדים, משפרות את התפקוד המיני, משפרות משמעותית בעיות של קשב וריכוז, ומסייעות לטיפול בבעיות שינה. הזעפרן הוא הזהב החדש בכל הקשור לבריאות הנפש.

צילום: שאטרסטוק

התקופה הנוכחית מזמנת לרבים מאיתנו חרדות ומתחים. יש כאלו שנתקפים בחרדה נקודתית ויש הסובלים מחרדות ומתחים ברמה היומיומית- אי הוודאות הכלכלית, החברתית, בריאותית או הכללית גורמות לאי נוחות נפשית. מה שפוגע בתפקוד ובאיכות החיים. אמנם מיליוני אנשים בעולם סובלים ממתחים, פחדים וחרדות המשפיעות באופן ישיר על התיאבון, שינה וקשרים חברתיים וכתוצאה מכל אלה- בריאותם הגופנית והנפשית נפגעת, אין זה אומר שצריך להשלים עם המצב.

אז איך מגיעים לאיזון פנימי ונפשי מבלי לקחת תרופות המכילות כימיקלים?

צילום: שאטרסטוק

חברת "נווה פארמה" שנוסדה בשנת 1996 מתמחה בייבוא, פיתוח, ייצור, ושיווק של תכשירים רפואיים ומוצרי בריאות בישראל. החברה מובלת על ידי ערך ברור של חדשנות, וכלל המוצרים שהשיקה עד כה פורצי דרך ומהסוג שטרם נראה על מדף המכירות.
מוצרי "נוה פארמה" חדשניים הן טכנולוגית והן מדעית, ומבוססים על חומרים טבעיים. פיתוחי החברה מופצים בכל העולם. בין מוצרי החברה: תרסיס אוזניים להמסת שעווה באוזן ומותאם לילדים ולמבוגרים. התרסיס מוכר ונמכר בכל קופות החולים בישראל, ומופץ בכל העולם באלפי נקודות מכירה, וכן כמוסת המגנזיום "מגנוקס" MAGNOX שהושקה בשנת 2012 וכיום המובילה בשוק כמוסות המגנזיום. כמוסת "מגנוקס" אף הוכחה מחקרית כיעילה פי 3 מבחינת ספיגה והשפעה בהשוואה למוצרים מקבילים בשוק.

עכשיו ב"נווה פארמה" משיקים את הדבר הבא, ואלו הם מוצרים טבעיים המבוססים על תבלין הזעפרן והמיועדים לטיפול ברפואה הנפשית. הורדת המתח והדיכאון, הפחתת חרדות, שיפור בעיות קשב וריכוז, והענקת תחושה נעימה ומצב רוח טוב לאורך כל היום.

דברים שלא ידעתם על תבלין הזעפרן

צילום: שאטרסטוק

הזעפרן הינו תבלין המופק מצלקת פרח הכורכום ונחשב ליקר שבתבלינים. כינוי הזעפרן הוא "הזהב האדום" וזאת בשל הקושי בהפקתו הנעשית בעבודת יד. להפקת חצי ק"ג של התבלין דרושים כ-100,000 פרחים. כל אחד וודאי מכיר את התבלין מהמטבח כמשמש לתיבול תבשילים ומרקים, אך תכונותיו הרפואיות ידועות מזה 3000 שנה.
הזעפרן מכיל מרכיבים פעילים כמו "קרוצין" שהוא החומר הפעיל העיקרי, ו"קרוציטינום". שני מרכיבים אלו פועלים יחדיו כמדכאי דיכאון. עוד מרכיב חשוב הוא "הספרנל" שחדירתו לגוף מפעילה מנגנון פנימי היוצר אנדו-קנאביס (קנביס המופק ע"י הגוף עצמו) ולכן מרכיב זה יעיל גם כנגד כאבים. הזעפרן גם מאזן את רמות ה"דופמין" מוליך עצבי (נוירוטרנסמיטור)  אשר יוצר תחושת חיות, מעלה את התשוקה המינית ומביא למצב רוח מרומם, החומר אף ידוע כמנטרל בעיות קשב וריכוז, וכן דיכאון.

מה בין תרופות נוגדות דיכאון ובין כמוסות הזעפרן?

הנוטלים תרופות נוגדות דיכאון סובלים לרוב מתופעות לוואי של השמנת יתר, ירידה משמעותית בתפקוד המיני ובעיות שינה חמורות. גם נוטלי תרופת הריטלין, אשר משמשת כפתרון לבעיות קשב וריכוז, סובלים מתופעות לוואי של התפרצויות זעם, מצב "זומבי", איבוד התיאבון או לחילופין עליה משמעותית בתיאבון ובעקבותיה עליה במשקל, ועוד.
תרופות נגד דיכאון, פועלות על שני מוליכים עצביים – סרוטונין ונור-אדרנלין אך אינן משפיעות על מוליך עצבי שלישי והוא הדופמין. עקב כך נוצר חוסר איזון מסוים הגורם בין השאר לתופעות הלוואי. הזעפרן פועל על כל שלושת החומרים ומווסת גם את רמות הדופמין . בכך הזעפרן מביא לנטרול תופעות לוואי של תרופות נוגדות דיכאון ותורם לשיפור ההרגשה והתשוקה המינית.

האם כמוסות הזעפרן הוכחו מחקרית?

על הזעפרן ישנם למעלה מ-1000 מחקרים רפואיים שונים מרחבי העולם.
באוסטרליה נערך מחקר עם 50 ילדים צורכי ריטלין. חצי מהקבוצה המשיכה לקחת את הריטלין והחצי השני את כמוסות הזעפרן. תוצאות המחקר הוכיחו יעילות זהה לכמוסות הזעפרן ולריטלין. במחקרים מקבילים שנעשו עם קהל מבוגר הסובל מדיכאון קל ובינוני, קיבלה קבוצה אחת את תרופת הפרוזק, והשנייה את כמוסות הזעפרן. התוצאות הראו שיעילות הזעפרן שווה באותה מידה כמו תרופת הפרוזק. ירידה משמעותית ברמת הסטרס והחרדה ועליה משמעותית במצב רוח ותחושת הקלה כללית.
מחקרים בארץ הראו כי 30% מהישראלים נוטלים תרופות נוגדות דיכאון. סקר מצא 50% מהם היו מעדיפים להשתמש במוצרים טבעיים ולא בכימיקלים וחומרים תעשייתיים. בקהל זה בעיקר אימהות לילדים. מחצית מנוטלי התרופות דיווחו על תופעות לוואי של השמנה, חוסר תפקוד מיני ובעיות שינה. מחקרים פנימיים שנערכו ב"נוה פארמה"  העלו שכמוסות הזעפרן בשילוב נוגדי דיכאון מנטרלות את תופעות הלוואי ויוצרות סינרגיה מנצחת.

בניגוד לתרופות, כמוסות הזעפרן הן מחומרים טבעיים.

אילו מוצרים חדשים המבוססים על תבלין הזעפרן ניתן כבר למצוא על המדף?
3 מוצרים פורצי דרך, המבוססים על תבלין הזעפרן, והמהווים את חוד החנית לטיפול בחרדות ולחץ, שיפור הריכוז, תפקוד מיני ובעיות שינה משווקים על מדפי המכירות. המוצרים מגיעים כקפסולות, וסוכריות ג'לי עם ובלי סוכר.

SAFFROX היא כמוסת הזעפרן הקלאסית. זהו המוצר הראשון שהושק כבר לפני כשנתיים והוכח כבעל תוצאות יעילות במיוחד. המוצר מכיל בנוסף לזעפרן מרכיבים נוספים כמו מגנזיום, ונועד לחולי דיכאון קליני קל עד בינוני גם ללא חרדה, המחפשים את הפתרון הטבעי, או שמכל סיבה כלשהי אינם יכולים ליטול תרופות כימיות. SAFFROX מסייעת בבעיות תפקוד מיני (לחולים הנוטלים תרופות מסוג SSRI), ולבעיות שינה.

BE FOCUSסוכריות ג'לי עם סוכר המיועדות כתוספת למי שסובל מ-ADHD, מבוגרים וילדים כאחד. לסובלים מבעיות של אבדן ריכוז וכאלה שטרם אובחנו כסובלים ADHD. סוכריות הג'לי משפרות את הריכוז ומעולות לתקופות של הפסקה מהתרופות. רק 4 קלוריות לסוכריה. הן משפיעות מיד ומאוד מומלצות בנוסף לבעיות קשב וריכוז, גם לפני בחינות או מבחן נהיגה.

BE HAPPYסוכריות ג'לי ללא סוכר לבעלי תסמיני דיכאון עם או בלי חרדה שאינם מטופלים בתרופות היות ולא הגיעו לסף הקליני. הסוכריות מעלות את מצב הרוח כך שהנוטל אותן חש חסר דאגות וחרדות, ומלווה אותו תחושה נעימה שנשארת במהלך כל היום.

 

למי מתאימות כמוסות הזעפרן?
כמוסות הזעפרן יכולות להתאים למגוון רחב של אנשים: אנשים הסובלים מחרדה ופחדים, ללא מצב רוח, על הגבול האפור שטרם אובחנו ואינם רוצים ליטול תרופות וכימיקלים.
למחפשים רוגע בהתנהלות היומיומית.
למי שלוקח באופן קבוע תרופות נגד דיכאון.
לילדים עם בעיות של קשב וריכוז הנוטלים ריטלין על בסיס קבוע ומעדיפים מוצרים הטבעיים.
אנשים הסובלים מבעיות שינה.
נשים בהיריון ואחרי לידה. מחקרים הוכיחו כי 5-25% מהנשים סובלות מדיכאון אחרי לידה, וגם הגברים (1.2-25%) מדווחים על בעיות דיכאוניות ובעיות של חוסר שינה וחרדה לאחר לידה. למותר לציין שהתוספים בטוחים לנשים בהריון ומיניקות.

האם יש חשש רפואי מעודף זעפרן בגוף?

אין דבר כזה יותר מדי כשמדובר בזעפרן. הכמות המומלצת עומדת על מינימום 28-30 מ"ג למבוגר ליום, ו-15 מ"ג לילדים. 2 סוכריות ג'לי ביום במרווחים של 3 שעות ביניהן, הם המינון האופטימלי. על פי מחקרים, חוסר טיפול בבעיות כמו דיכאון וחרדה מגביר את הסיכון למחלות כמו אלצהיימר ופרקינסון.

את הכמוסות והסוכריות על בסיס הזעפרן ניתן להשיג בבתי המרקחת ורשתות הפארם ללא צורך במרשם רופא. כל המוצרים בעלי אישור ממשרד הבריאות.

:לפרטים נוספים מוזמנים להיכנס לאתר של "נווה פארמה
www.facebook.com/NavehPharma : פייס
www.navehpharma.co.il: אתר

 

 

momento
אוהבת לכתוב על המון נושאים, אופנה, סטייל, ביוטי, טיפוח, עיצוב ובעצם כל מה שיפה, אסתטי ומעניין.