הרי געש רדומים/ אופיר טושה גפלה

יש באמת מלחמה בחוץ. זאת לא מלחמה עם פגזים ופצצות; זאת מלחמה שקטה. וזה מה שכל כך מסוכן בה…

 

יש באמת מלחמה בחוץ. זאת לא מלחמה עם פגזים ופצצות; זאת מלחמה שקטה. וזה מה שכל כך מסוכן בה.

בחוץ אני אידיוט ובפנים אני שדים. כותבים הם אלים פגועים ונקמנים, הנדרשים אל הכתיבה כדי לשוב ולתבוע את חזקתם על העולם שנחמאס מהם.

 

משפטים אלו הלקוחים בתוך הספר משקפים את מהותו. ספר זה ייקח אתכם למחוזות לא צפויים ורחוקים מהחיים המוכרים.  ספר שייתן לכם תחושה קפקאית משונה, על גבול חלום רע או מחשבה אפלה.

בכל סיפוריו, המוות מופיע והוא חלק אינטגראלי מהנרטיב. מה שמעלה את רמת החרדה של הקוראים.

 

המשותף לכל הסיפורים זה גיבור/ה, הנחשף לעולם חדש,  עולם מקביל, בלתי נראה לחלק מדיירי העולם, עולם בדיוני המשלים את המחשבות הפרטיות של הגיבור/ה.

" החלק שנעדר מחייה התגלה לה כמעט כבדרך אגב, שהרי בדיוק אל המציאות העלומה היא נכספה, אל היקום החשאי שמזמן לה חוויות שזר לא יבין, אל המקום שבכוחו לפתור תעלומות אבל הוא עצמו תעלומה; דלת סתרים שמאחוריה היא יכולה לחיות חיים נוספים."

 

כל מה שמתרחש בסיפורים מעורר חשש, פחד ואימה. אלו מתעוררים בנו, דווקא בגלל הספק שלנו בקיומם של הדברים האלו. האם הם באמת יכולים להתרחש?
האם בכל אחד מאתנו קיימים הרי געש רדומים, היכולים יום אחד להתעורר ולהתפרץ? לבה של רגשות וסערות הקבורות עמוק בתוכנו ויום אחד יהפכו ל"מלחמה"?

 

בספר תשעה סיפורים קצרים: הטעות, עונת הנדידה של החתולים, תוכנית האב, המלכה השקטה, החלקה, בין המלחמות, הלילה נהרוג אדם, אימת הילד והעולם הוא מיטה.

הסיפורים עוסקים ב: חיים אחרי המוות, בקשר בין בני האדם לחיות המחמד (במקרה הזה חתולים),  הורות מבחירה שמתקיימת באופן חד צדדי באופן חשאי,  עולם בו אתה נחשף לכל מה שאמרו עליך מבלי ידיעתך, קברים בגינה מתחת לגמדים (שותפים דוממים לרצח), על עולם בו יש מלחמה שקטה בה השקט והמוזיקה משחקים את משחק החיים, מסע נקמה בליל האזכרה של אח, אב הרודף את בנו גם במותו  ושדרן רדיו המדבר אל ההולכים למותם.

 

הרי געש רדומים הוא ספרו השמיני של אופיר טוּשֶה גַפלָה.  ספרו הראשון של אופיר טושה גפלה, "עולם הסוף", רומן על אודות החיים שלאחר המוות, המשלב מרכיבים מסוגות שונות, הפך לרב-מכר וכן זכה בפרס גפן לספר הפנטזיה הישראלי הטוב ביותר בשנת 2005 ובפרס "קוגל" באותה שנה.

 

 

מאחלת לכם קריאה מהנה!

 

 

XOXO

 

 

אחת שיודעת😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)