הצבא שלנו….

בחורה עם מחשב נייד

סוף סוף הצלחנו….. בני קיבל את הפטור המבוקש….. סוף סוף הוא יוכל להגשים את זכותו, כך הוא רואה את זה, ולהתנדב לצבא.
אחרי כל כך הרבה וועדות רפואיות, פגישות עם רופא אחד, עם רופא שני ושלישי…. מישושים, שיחות, בדיקות, חוות דעת מבוקשות, עוד פעם שאלות, עוד פעם צילומים, עוד פעם פגישות, עוד נסיעות (עוד "אמא, אני צריך את האוטו"…)  והכי הרבה…. שעות על גבי שעות של המתנה- משהו הבין שהבן שלי לא מתכוון להשתמט. להיפך- הבחור מת כבר להתגייס.
כבר יש יחידות שרוצות אותו, הוא כבר עבר את כל מה שצריך, וכולם רק חיכו שמישהו יבין שהוא כבר רוצה, ממש רוצה, לשרת בצבא!
אז היום….. היתה הוועדה האחרונה. בפעם הראשונה נתנו גם לי להכנס לבסיס הכי סודי במדינה…. לבקו"ם. ששששש… אני לא מגלה כלום!!!
חייבת להגיד לכם שמאז שאני ביקרתי שם לפני יותר מעשרים שנה, ביום האחרון של השרות הצבאי שלי, ועד היום- המקום לא השתנה…. אותו מקום מגעיל, אותם חברה שאתה מרגיש שעושים טובה שנותנים לך שירות, אותם תשובות לקוניות "תשבו ותחכו יקראו לכם"…. אולי הקירות סויידו (אגב, כמובן בלבן) אבל כל השאר נשאר אותו דבר! מה זה "שבו ותחכו"- מי היה מוכן לקבל את התשובה הזו באיזה שהוא מקום?…
ולמרות הכל, מישהו לשם שינוי הפעיל את ההגיון והבין, ואחרי ציפיה של שעתיים (כמובן שחיכינו שעתיים!!!) נכנסנו לוועדה. עם הרבה מזל, ישבו שני רופאים הגיוניים שם, ודיי מהר הם הבינו את העיניין ונתנו לנו את הפטור. אותו פטור מקנה לו את הזכות להתנדב. וכמה הוא חיכה לזה!
מיד  ירדנו למדור (הסודי ביותר) שמטפל בזה…. וגם שם המתנו (ברור…). שם כבר היתה לי פחות סבלנות, ואמרתי את מה שאני חושבת…. והתקבלנו מהר. גם פה הבהירו לנו קודם כל ש…. נמתין, כי התהליך לוקח כ 8 חודשים! 8 חודשים!!!! למה????
ניקבעה לו פגישה ליום א הקרוב ואנו עדיין אופטימיים שנוכל לקצר את הזמן.
אחרי הכל…. אנחנו לא משתמטים! אנחנו רוצים לשרת!!!
כל כך מקווה שהכל יסתדר לטובה. תחזיקו אצבעות!  🙂

oritlahav
אמא לשני בנים מקסימים, אמא מאמצת ללוסי החתולה שלי... אוהבת יופי ועוד יותר תכשיטים, שונאת בשר, אוהבת פרחים והמון ירוק, מעריכה יצירתיות מכל סוג....