הפונדק/ אריה דריפוס

אי שם בדרום, בישוב מבודד ומשונה בשם 'שמי דרום' קיים פונדק, המארח אורחים מכל קצות האוכלוסייה המחפשים למצוא את עצמם מחדש.האירוח בפונדק הוא רחוק ממפנק. המבנים כבר רעועים ודורשים שיפוץ והאורחים עצמם מבשלים ועובדים. אך, דווקא בשל כך ובזכות הבעלים המיוחדים של הפונדק וה"רשרוש" של המקום, הקסם מתעורר.

 

 

אי שם בדרום, בישוב מבודד ומשונה  בשם "שמי דרום" קיים פונדק, המארח אורחים מכל קצות האוכלוסייה המחפשים למצוא את עצמם מחדש.

האירוח בפונדק הוא רחוק ממפנק. המבנים כבר רעועים ודורשים שיפוץ והאורחים עצמם מבשלים ועובדים. אך, דווקא בשל כך ובזכות הבעלים המיוחדים של הפונדק וה"רשרוש" של המקום, הקסם מתעורר.

הפונדק שלא מזוהה עם דת או לאום, מצליח למשוך אליו מבקרים  ממדינות שונות ומקצוות שונים באוכלוסייה.

אנשים שבאים לשם, כולם בחזקת בורחים. ממה? זו השאלה הגדולה. מהבית? מעצמם? ממחויבויות? הם לא מסתתרים, אבל גם לא ששים להיחשף. מה שברור הוא שכל אחד מביא עימו גיבנת, וכדי להשתחרר מן המעמסה הוא זקוק לחופש. הבאים באים מרצונם, והרצון הזה הוא הקובע במישרין או בעקיפין את מה שהם יעשו שם.

"אתה כל מה שיש לך" הוא המוטו המוביל והרציונל הוא לגרום לאנשים לעזור לעצמם. הפונדק הוא רק חלק מהמסע של כל אחד ואחת. אבל מי שיפתח ויאפשר לדברים לקרות, אולי ישמע את הרשרוש שישנה עבורו הכל.

 

במדבר הנידח, הכל יכול לקרות, לשם מגיעות דמויות שונות המגיעות למצוא מרגוע לנפשן. ביניהן כומר קתולי, ספרית צמרת, פסנתרנית בעלת שם עולמי ועוד.

בעל הפונדק, הוא לא גורו ולא פסיכולוג, אבל בשאלת השאלות וההקשבה, הוא מצליח לעורר באנשים את מודעות ותודעה. מיהו אותו דניאל ומהו חזונו? מה ייחודי דווקא בו?

 

ספר זה, משיט את הקוראים בשלוות גלי המדבר ומאפשר מציצנות לתוך נבכי נפשם וחייהם של שלל הדמויות. הקורא עשוי להזדהות עם דמות כזו או אחרת, ואולי אף עם כמה מהן. הרי כולנו נמצאים במסע החיים ועל כולנו להתמודד עם חיינו ועל מי נוכל לסמוך, אם לא על עצמנו?

מוזמנים להצטרף למסע ולעצור בפונדק, לעורר את התודעה  והמחשבה ועל הדרך לפגוש אנשים נפלאים!

 

XOXO

 

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)