המלצות לקולינריה מקומית בפסטיבל "בא לי גליל"

הפסטיבל הקולינרי "בא לי גליל" מתקיים זו השנה. סדנת בישול אוכל לבנוני, אוכל אתיופי, הקובה של אום בילאל והגבינות מחקלאות בר קיימא של חוות רום ועוד. שריינו ביומן: שני סופי שבוע חמישי עד שבת, 9-11.3 , 16-18.3

צילום: שרה פלד

שמעתם על אשכול בית הכרם שבגליל המרכזי?

באשכול בית הכרם שמונה רשויות: כרמיאל, בענה, דיר אל אסד, מג'ד אל כרום, נחף, סאג'ור, ראמה ומשגב.

הוא נקרא על שם כרמים עתיקות מהתקופה הביזנטית. אלו הם כרמי הזית העתיקים שנותרו באזור, אותם מוסקים תושבי האזור ומיירים מהם שמן לתצרוכת עצמית. בתי בד פזורים ברחבי האשכול, אליהם מובאים הזיתים לסחיטה.

כאן גרים בצוותא, בדואים מוסלמים פלחים דרוזים ויהודים. מסעות מסחר בין דמשק צור ולבנון ופלסטין במהלך השנים, יצרו תמהיל מיוחד של תבלינים, מאכלים ואנשים מרתקים. 

צילום: שרה פלד

מה קורה בפסטיבל "בא לי גליל"?

במהלך שני סופי שבוע ארוכים, חמישי עד שבת בחודש מרץ, חובבי הקולינריה והטיולים יוכלו להנות מעושר קולינרי ותרבותי של האזור. סדנאות בישול וקולינריה מיוחדות יתקיימו בימי הפסטיבל.

סדנאות:

בישול אתיופי בריא

סדנת הבישול האתיופי של יעל מקונן דגו זכתה לשבחים רבים בפסטיבל 'בא לי גליל' הראשון.

על ידי חזרה לתזונה מסורתית מבית אימה מאתיופיה, החלימה יעל ממחלת עיכול. מלבד השינוי התזונתי, יעל התמקדה בעבודה המשלבת טיפול גוף-נפש ומאז החלו שינויים. כבר כמה שנים שהיא בטוב ואינה תלויה יותר בתרופות למחלה.

במסגרת אירועי פסטיבל 'בא לי גליל' השני, יתקיים מפגש קולינרי עם המטבח האתיופי הביתי של יעל. היא תספר את סיפור עלייתה לארץ. כאן תחוו הכרות עם המטבח האתיופי, המסורת, הפולקלור והבריאות.

בסדנה תכינו את תבשיל האינג׳רה, תבשילי ירקות, ושלל מטעמי המטבח האתיופי. הכל בשילוב תבלינים מסורתיים אותם יעל רוקחת בעצמה.

כנאפה בחוות רום: על המקום הקסום הזה לא תרצו לוותר

בחוות רום תתקיים סדנת כנאפה ראשונה מסוגה, העשויה מגבינות העיזים המיוחדות שמיוצרות במקום.

בנוסף יתקיימו בחווה סיורים קצרים שיציגו את סיפורו המרתק של המקום. מפגש עם עדר העיזים המקומיות ותצפית מרהיבה על אשכול בית הכרם.

החווה החקלאית – חינוכית ממוקמת על ראש הר כמון. החזון שלה להיטיב עם עדר העיזים עם ההר ולחנך דרך עשייה. אנשי החווה מתמחים בגידול עיזים ובייצור גבינות גליליות איכותיות.

לבנונה עם אלונה: הצצה למטבח והאירוח הלבנוני

אלונה הוכמן היא בת לתאומות שנולדו בביירות. בביירות, סבתם חלתה ברשת נפוצה והתאומות גודלו בידי אומנת נוצריייה בשם "דדה".  זו הפכה להם לאם שנייה.

לימים, עלו ארצה ודדה האומנת נותרה בלבנון. הם פנו לאהוד יערי וביקשו שיאתר את דדה. הסיוע עזר ודדה הגיע לגדר הטובה, משם אספו אותה לביתם.

פגשנו באלונה שסיפרה לנו על ילדות סביב המטבח הלבנוני של מסעדת אימם. טעמנו ממיטב המאפים בעלי התיבול המיוחד בו משתמשים באוכל הלבנוני.

הסדנאות שהיא תקיים תהיינה הצצה למסורת הלבנונית. מעשיות, הסברים על המנות, התנסות בהכנתן, סידור בכלי הגשה מיוחדים ושילוב טיפים ליצירת אוכל בפשטות וביעילות גם בבית.

במטבח עם אום בילאל

מוהדיה קדרי, מכפר נחף, בחרה לעשות שינוי מקצועי ולפנות לתחום הקולינריה.

את המטבח הקטן ששכרה במרכז הכפר נחף, הפכה למוקד עליה לרגל של מקומיים ומבקרים מרחבי הארץ והעולם.

כאן תאכלו את הקובה המפורסם באזור, ולצידו מנסף חלומי, מועג'נאת פריכים וסלטים ערביים בלאדיים. אלו עשויים תמיד מהצמחים הטריים הגדלים בעונה אותם מלקטת 'אום בילאל'.

במהלך הפסטיבל תקיים 'אום בילאל' סדנאות בישול מהמטבח הערבי המשובח עליו היא מנצחת. כדאי לצפות בזריזות ידיה של אום בילאל מכינות את הקובה. הקובה המצוין שלה ממולא בבשר עם בצל.

צילום: שרה פלד

לבקר, לטייל, לאכול

מתחם בואכה יודפת

בואכה יודפת מאגד את אמני וחקלאי המקום למרכז בילויים וקניות גלילי פסטורלי.

מיכל, התינוקת הראשונה ביישוב יודפת, מספרת שנדדה לתל אביב ולחו"ל ושבה הביתה. היא החליטה לפתוח חנות יין לאחר שזיהתה שאין באזור חנות כזו. הצטרפו אליה חקלאי שמן זית מקומיים ועוד עסקים שקמו ביישוב. המקום מהווה מוקד משיכה מקומי ותיירותי.

המתחם פתוח שבעה ימים בשבוע. בשבתות וחגים, חנויות המתחם פועלות במתכונת שונה וכדאי להתעדכן באתר.

מה במתחם?

יער הקופים, קפה יודפת, חלב עם הרוח, גבינות מחלב עיזים אונקיה, תכשיטים יפיפיים, טוסטי, מעדנייה שיש בה כל טוב ועוד חנויות מיוחדות של אמני ויוצרי המקום.

המלצה לאוכל במתחם: קפה יודפת

אכלנו כאן בראנצ' מצוין העשוי מחומרי גלם מקומיים מהגליל. הוגשו שמן הזית מיודפת, לחמי המחמצת המקומיים, בירה מלכה ויין דלתון, מאפים נפלאים וגם טעמנו מליקר מיוחד.

אל תחמיצו את המרפסת מול הנוף.

צילום: שרה פלד

לילדים וכל המשפחה: יער הקופים

בכניסה למתחם יודפת, מקום קסום שאסור להחמיץ.

ליער גישה ייחודית ואולי שונה ממרבית גני החיות/פינות חי. הדגש המרכזי הוא לטובת החיות. אין סגירת לילה בתאים. לחלק מהקופים יש בתים (להגנה מהקור, עם תנורי רדיאטור). הקופים חופשיים לבחור להיכנס אליהם או לא.

צילום: שרה פלד

מנוף: בית שושני

ממוקם בישוב מנוף. שושי שושני מרכזת את קבוצת אמני הר שכניה. היא עצמה עוסקת באומנות מעיסת נייר.

צילום: שרה פלד

שושי אירחה אותנו בביתה במנוף. אליה הצטרפו אלונה מ"לבנונה" (אוכל יהודי לבנוני) , גיל אגמון והחלילים ושרון חי מקונדיטוריית "בשביל הריח".

גיל אגמון "סיפורי חלילים"

גיל, יליד הארץ ובן המושבה יסוד המעלה. ביומיום הוא מהנדס חשמל. בלילה הוא מוזיקאי ואוהב לספר סיפורים. הוא הופיע וניגן על במות רבות, ובהרכבים מוזיקליים מגוונים. אגמון מאמין כי המוסיקה מאפשרת לחדור ללב, לשנות כיוונים ותפיסות ולשמש גשר בין אנשים. גיל מציע הרצאות, סדנאות וחוגים. מטרת המפגשים שלו, לחבר בין המשתתפים ובין עולמות מוזיקליים ייחודים, וכלי נגינה עממים ולא שגרתיים.

צילום: שרה פלד

"אוהל אל עין" בכמאנה

האוהל ממוקם בקצה המערבי של כמאנה מזרח, מעל נחל ומעיין כמאנה. כאן ניתן לאכול ארוחות בדואיות מסורתיות, סדנאות, הרצאות, סיורים ותצפיות. בפסטיבל תוכלו להתארח או לתאם ביקור אישי לקבוצות, או משפחות.

זהו האוהל הבדואי הכשר הראשון בארץ בו מארחים עיד ואיחלאס סוואעדת. לכבודנו הוא הפך ליום אחד, לפסטיבל שוק קולינארי שמארח ערב רב של אמני האוכל באיזור.

צילום: שרה פלד
צילום: שרה פלד

"החוויה הבדואית" של זהיה סוועד בחוסניה

זהיה סוואעד עובדת ביומיום במשק בית במעלה צביה. בבית הפרטי שלה, מארחת זהיה בחום, מאור פנים, הומור, חיוך ניצחי והמון אהבה. אלו הופכים את הארוחה המעולה שהיא מכינה יחד עם אחותה הצעירה פאטמה, לחוויה.

בחורף, זהיה נחשבת ללקטת מס' 1 במשגב. במפגש איתה, היא מסבירה בחן רב ובעברית רהוטה על סגולות הצמחים. ביחד מבשלים את תוצרת הליקוטים.

בקיץ, היא מכינה את הבמיה הטובה ביותר, את הפאקוס המתוק, מחלב העיזים תכין יוגורט מעולה, לצד הממולאים, האורז המשובח, המלפוף, הקובה הצמחוני והפטאייר.

אוכל בדואי אסיל על הר כמאנה

וודחה מכינה אוכל בדואי אותנטי כולל ללא גלוטן.

אלסובאט

מסעדת אלסובט בראמה ידועה בתחום הקולינריה בישוב ראמה. alsubat היא מסעדת גורמה, המערבת פיוז'ן מאכלים וטעמים רב. בניצוחם של חוסאם השף ורעייתו מימי הקונדיטורית. את המסעדה פתחו לאחר ההצלחה שלהם במסעדת אחוזת שולמית בראש פינה.

בפסטיבל שהתקיים בשנה שעברה אכלנו במסעדה והתענגנו על המטבח האיטלקי שקיבל טוויסט מזרח תיכוני.

טאבון סתי במג'ד אל כרום

מסעדה משפחתית מצוינת המגישה מאכלים ביתיים מבית סבתא. מתאים לקבוצות, סועדים פרטיים, לסדנאות בישול, אותם מעבירה וופיקה.

יש להם טאבון עץ ייחודי עם גחלי אבן ומעשנת מיוחדת הנמצאת במעמקי בור עם גחלי עץ, אותם בנה מחמוד במו ידיו.

תמר רז מיודפת

בפסטיבל היא תעביר סדנת התססה. רז מתסיסה וכובשת ירקות ומכינה גבינה טבעונית בסוגים שונים.

חוות רום בכמון

החווה מקיימת חקלאות בת-קיימא. במקום ניתן לאכול מהגבינות המיוחדות שלהם.

צילום: שרה פלד

הגלריה לקליעה בקני חיטה של מוחמד זייתון בכפר נחף

מוחמד זייתון מורה לאנגלית ביומיום. בזמנו הפנוי, הוא קולע בקש. זוהי מלאכה מסורתית שמאופיינת כעבודת נשים. מוחמד כילד, זוכר כי מגשי הקש היו מרכז החיים בבית. המגשים הונחו על הרצפה ושימשו כשולחן להגשת המנות.

שימור המסורת

הוא החליט לשמר את המלאכה המסורתית בעצמו. בחיפושיו אחר אלומות החיטה בשדות הקיבוצים, גילה כי החיטה המודרנית הישראלית מהונדסת ואיננה מתאימה לקליעה. כדי להגיע לאלומות חיטה מסורתית, צריך היה להשיג זרעים מאזורי גידול מסורתי. הוא מגדל חיטה מסורתית עבור הקליעה שלו.

על העבודות

קני הקש לקליעה, עוברים צביעה בבישול עם תבלינים כמו כורכום, זעפרן ועוד. הדוגמאות הגיאומטריות שהוא יוצר בקליעה, נוצרו בהשראת דוגמאות של מגשים מצידון ופלסטין והם מסמלים תמונות מחיי הבית.

בפסטיבל מוחמד יקיים סדנת לייצור 'ברכת הקציר'. זוהי ברכה מסורתית הנוצרת מהאלומה הראשונה של העונה, המברכת לקציר מוצלח.

צילום: שרה פלד

עוד בפסטיבל: סיורים, אמנות, ליקוטים, חוויות משפחתיות וסדנאות רבות אחרות, כמו אפיית לחמים, סדנאות שוקולד ועוד.

פסטיבל 'בא לי גליל' השני אשכול בית הכרם.
יתקיים במהלך שני סופי שבוע חמישי עד שבת,  9-11.3 , 16-18.3
לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים: 
פסטיבל בא לי גליל – תיירות ארץ כרמי זית – אשכול בית הכרם

תוכנייה והרשמה לאירועים >>