המלחמה על עצמנו

המלחמה על הבית סביבנו משפיעה על כל אחד ואחת מאיתנו. רובנו חווים את זה בכל דקה ושנייה. למרות כל הקושי, חשוב שנצליח לא ליפול למלכודת הפחד והחרדה. שנלמד קצת לשחרר אותה ולהרפות. זה הכרחי ונחוץ להמשך קיומנו ותפקודנו.
אני רוצה לשתף אתכם בכמה טיפים שיאפשרו לכן בתקופה זו לעמוד איתנים וחזקים, ולהפוך אותה לטובה ומשמעותית כמה שאפשר. מוזמנים להכנס , לקרוא וגם להגיב

 

 

המלחמה על הבית סביבנו משפיעה על כל אחד ואחת מאיתנו. רובנו חווים את זה בכל דקה ושנייה.

אנו חיים ברגע היסטורי של מדינת ישראל ושל העם היהודי בכלל. חובתנו היא להפוך את ההיסטוריה לטובה יותר, עבור ילדינו ועבור הדורות הבאים.

אנחנו חיים במצב כאותי, שבו אנו חשים פחד ואין לנו תחושת בטחון כללית. שום מקום בעולם לא מרגיש בטוח. וזה בהחלט מעורר חרדות.

אבל, למרות כל הקושי, חשוב שנצליח לא ליפול למלכודת הפחד והחרדה. שנלמד קצת לשחרר אותה ולהרפות. זה הכרחי ונחוץ להמשך קיומנו ותפקודנו.

אני רוצה לשתף אתכם בכמה טיפים שיאפשרו לכן בתקופה זו לעמוד איתנים וחזקים, ולהפוך אותה לטובה ומשמעותית כמה שאפשר.

 1. המנעו מצפייה "אובססיבית" בחדשות ובמדיה החברתית– זה ממכר ומכניס אותנו ללופ של סטרס, המלווה בפחד וחרדה.
 2. מצאו נקודות של אסקפיזם– צפו בסרט נחמד או סדרה, תקראו ספר , או תשקיעו זמן בתחביב שאתם אוהבים. לצאת למרחבי נשימה, הם קריטיים וחשובים. הם מאפשרים לנפש מרגוע והתחזקות. לא צריך להרגיש רע, שיש מלחמה ואנחנו עושים משהו נחמד בשביל עצמנו. אתם משקיעים בחוסן שלכם, לא מתעלמים מהמצב.
 3. ספורט– תשקיעו כחצי שעה ביום לפעילות גופנית. כל פעילות מבורכת וטובה. זה יכול להיות הליכה ליד הבית (רצוי בחברה), ספורט בבית עם יוטיוב או אפילו ללכת לשיעור התעמלות / מכון כושר. כל אחד לפי מה שהוא מתחבר אליו ויש ביכולתו לבצע בבטחה בימים אלו.
  הספורט משחרר את הגוף (שמכווץ מהסטרס) ואת הנפש.
 4. תתנדבו ותתרמו– נתינה היא דרך נפלאה להרגיש טוב ולחוש חיוניים. ניתן להתנדב בסיוע למפונים, חיילים וכוחות הבטחון.  ניתן גם לתרום ציוד או כסף. כל אחד לפי יכולתו.
  חשוב גם לציין, שגם תמיכה בחברים, משפחה ושכנים, היא חשובה וחיונית. לכן, זו גם דרך נפלאה לתת מעצמכם.
 5. נשימות– זה נשמע כמו קלישאה ריקה, אבל האמת שזה עוזר. ברגע שאתם מרגישים שאתם לא יכולים כבר לנשום ממתח וסטרס. תעצרו את הכל ותדמיינו, שיש לכם ביד אחת פרח יפה גדול וריחני וביד השנייה יש לכם נר עם להבה גדולה. תריחו את הפרח עמוק , תהנו מהניחוח שלו ותנשפו את כל האוויר לאט ובאריכות, כך שהנר יכבה. תחזרו על זה 3-5 פעמים.
  ממליצה למי שזה מתאים לו, לבצע דמיון מודרך עם נשימות או לשמוע מוזיקה מרגיעה ולבצע נשימות עמוקות.
 6. לעשות סדר בבלגן– זהו זמן נפלא לעשות סדר (למי שיש פנאי) בבית. הסדר החיצוני נותן לנו קצת תחושת סדר פנימי וזה עוזר לשחרר.
 7. כל יום תקפידו לעשות משהו שעושה לכם טוב– החל משתיית קפה בנחת, מקלחת נעימה או האזנה למוזיקה שאתם אוהבים. אלו כמה דקות של אהבה ונתינה עצמית, שתעזור לכם לעבור את היום. תקפידו כל יום לשאול את עצמכם, מה עשיתם למען עצמכם היום.
 8. הקפידו לבצע את המשימות היומיומיות– גם אם אין כוח או חשק, חשוב להמשיך לבצע את המשימות השגרתיות, כגון: כביסה, בישולים, כליו ועוד. השיגרה היא חיונית וגם המשימות האלו.

 

מוזמנים לשתף בתגובות בעוד טיפים או במה שאתם עושים וחווים.

תזכרו, שעורף חזק נחוץ ונדרש עבור הצלחתנו במלחמה הזו.

מאחלת לכולנו ימים שקטים ורגועים!

 

XOXO

 

אחת שיודעת 😉

 

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)