הורים שעושים סקס מאושרים יותר

החופש הגדול שבר אתכם? מחקרים מוכיחים שבכל מצב שמירה על יחסי מין תקינים היא ערובה לשמירה על זוגיות מאושרת. זה הזמן להתחיל לנעוץ סקס ביומן

01/09/2016
carmitas קבלו עדכונים מכרמית
  • RSS

שאטרסטוק
השנה החדשה מתחילה היום ואין כמונו נושמים לרווחה.
כבר חודשיים שהחיים שלנו בהולד. החופש הגדול שחק כל חלקה טובה בזוגיות שלנו, ולמרות שלרוב אנחנו זוג זורם והרמוני, אפילו אנחנו נשברנו. כמעט.

אחרי חודש של חופש גדול שבו הילדים שלנו הפכו את היום ללילה ואת הלילה ליום - מכסים של סירים נוקשים בשתיים בבוקר, ריחות בישולים לתוך הלילה, חבורות ילדים באים והולכים כמו בתחנת רכבת כל יום, כל היום - שמנו לב שאנחנו נפגשים אחת עם השני רק ביציאה מהבית, בחזרה מהעבודה ובמקרה הטוב מספיקים נשיקה לפני השינה. על סקס פשוט לא היה מה לדבר.

בתום החודש הראשון הבנו שאנחנו גרים בסיר לחץ, ושהמכסה שדופק שם למטה זה לא רק הרעש של הילדים בלילה, אלא  העצבים הרופפים שלנו שנטרקים מצד לצד. חודש ומשהו בלי סקס זה לא דבר רגיל אצלנו. ברגיל אנחנו מאוד משתדלים לשמור על שגרת סקס קבועה, והחופש הגדול הזה מעך לנו את השגרה המבורכת.

לשמחתי, כשהתחלתי להרגיש שהמצב חונק אותי, האיש שלי שיתף פעולה והסכים שנלך למטפלת זוגית, כי אני מאמינה שאם נהיה קשה עדיף לחפש מישהו שיזרוק חבל ולא לשקוע בבוץ. אולי זו החרמנות שגאתה, אולי הוא באמת זרם איתי, אבל יש לגמרי מצב שמה ששיכנע אותו זו השעה בשבוע בלי הילדים.

שאטרסטוק

מסתבר שזה המפתח. ככה אמרה גם המטפלת. כולנו אוהבים את הילדים שלנו, כולנו רוצים יותר זמן איתם, אבל בשורה התחתונה - אנחנו חייבים את הזמן בלעדיהם כמו אוויר לנשימה. לא סתם זמן- זמן להיות זוג, זמן לתת דרור לפנטזיות, לחלומות, למגע. זמן לסקס כמו שהיה לנו פעם, לפני היות הילדים.

המטפלת אמרה לנו את מה שאנחנו יודעים במילא- הורים שעושים סקס הם אנשים מאושרים יותר, שמעידים על זוגיות מאושרת גם אחרי שנים, וגם בחופש הגדול. כמה סקס בדיוק? פעם בשבוע. לא ביג דיל. אבל כמה מאושרים? עשרות אחוזים יותר מזוגות הורים שאין להם סקס, וזה נתמך ע״י מחקרים בשלל שפות.

אז יצאנו ממנה, אני והאיש, והחלטנו שאת החודש השני לחופש אנחנו הולכים להעביר בדיוק לפי הכללים, ולצאת ממנו מה זה מחוזקים לעולם- נעשה את זה פעם בשבוע, ונצחק כל הדרך לראשון בספטמבר.
אבל זהו, שהמשימתיות קצת הרגה את החתול. עשינו את כל הטעויות האפשריות - סקס בלחץ, סקס כי חייבים, סקס באוטו (למען השם, מי עושה סקס באוטו בגילנו?!), אבל עברנו את כל זה רק כדי להגיע לסוף החופש ולהבין - החופש הגדול הוא חלק מהחיים, אולי יהיה בו קצת פחות סקס, אבל אם יהיה לנו זמן ביחד-לבד, היינו צולחים את זה הרבה יותר טוב, וסביר להניח שגם היינו שלווים יותר ולכן מוצאים את הפתרונות היצירתיים לתחזק את חיי המין שלנו כנדרש.

שאטרסטוק

בקיצור - הראשון לספטמבר כאן, ואני לא יודעת מה אתם הולכים לעשות, אבל מחר יום שישי והילדים שלנו יפוזרו בלי שאלות בין סבתות וסבים לבין חברים שגרים מספיק רחוק כדי שלא יגיעו פתאום לקחת משהו ששכחו, ואנחנו, אנחנו הולכים לחגוג את סוף השבוע הראשון של שנת הלימודים, עם הבטחה מלאה שבחופשים הבאים יהיו לנו בלוח השנה מראש פגישות סקס, בלי לחץ, בלי לאלתר, עוד לפני שהחופש מתחיל, ממש כמו הקייטנה של הילדים. שקט, אבא ואמא מזדיינים!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה