הדברה ירוקה – שומרים על הבית

זה מתחיל להישמע כמו פוסט טבעוני מתייפייף ששם את בעלי החיים לפני בני האדם. מממ.. כן, אפשר לומר שזה מה שהפוסט הזה הולך לעשות, אבל לא ממש.
בעלי החיים לא באים לפני בני האדם, האדם הוא זה שתפקידו לשים את בעלי החיים לפניו, ולו רק בגלל שאין להן יכולת לבחור את מקומן ומטבע הדברים הן מאחורינו וכפופים לרצונותינו. ויש לכך השלכות, חלקן אפילו מעמידות את בעלי החיים בסיכון של ממש! לדוגמא: כשעולה אצלנו הצורך להזמין מדביר שיעשה ריסוס לבית.

הדברה ירוקה לבית עם ריסוס בחדר השינה

שומרים על הבית

שומרים על הבית. סלוגן יפה שנשמע מבטיח, אבל למעשה הוא הרבה יותר מרק סלוגן, הוא מהות וחיים. כמעט בכל בית היום אפשר למצוא חיות מחמד רבות, מתוכי ועד חתול או כלב. חיות המחמד אמנם חמודות אבל הן גם חלק מהבית שלנו! חלק חשוב ועיקרי שלא נמצא כאן רק כדי לשמש אותנו כשנוח לנו ואנחנו משועממים. הם פה כי הם חיים פה בדיוק כמונו. לבעלי החיים אין בחירה בפעולות שנכפות עליהן מתוקף ניהול הבית, דבר שאנחנו מחליטים ומבצעים, הן כפופות למה שאנחנו מחליטים והן נושאות בתוצאות גם אם הן לא לרוחן.

זה מתחיל להישמע כמו פוסט טבעוני מתייפייף ששם את בעלי החיים לפני בני האדם. מממ.. כן, אפשר לומר שזה מה שהפוסט הזה הולך לעשות, אבל לא ממש.

 

בעלי החיים לא באים לפני בני האדם, האדם הוא זה שתפקידו לשים את בעלי החיים לפניו, ולו רק בגלל שאין להן יכולת לבחור את מקומן ומטבע הדברים הן מאחורינו וכפופים לרצונותינו. ויש לכך השלכות, חלקן אפילו מעמידות את בעלי החיים בסיכון של ממש! לדוגמא: כשעולה אצלנו הצורך להזמין מדביר שיעשה ריסוס לבית. האם חיות המחמד הביתיות יכולות להתלונן כאשר יש להן מצוקה נשימתית כתוצאה משאריות חומרי ההדברה שנשארו מהריסוס בבית? האם הן יכולות לומר שקשה להן והן זקוקות לטיפול רפואי? לא. וזו הסיבה שעלינו לשים אותן קודם, כך בעצם אנחנו מובילים באחריות את השמירה על הבית שלנו, שכולל גם את בעלי החיים.

.

הדברה ירוקה – ריסוס לבית

הדברה ירוקה זו שיטת הדברה שהתפתחה בשנים האחרונות והיא משלבת שימוש בחומרי הדברה כימיים יחד עם חומר סינתטי שמחקה את הפעולה שעושה באופן טבעי פרח החרצית, פעולה שדוחה חרקים ומזיקים מכל הסוגים רק מעצם היותה כזו בטבעה. השילוב של החומר הסינתטי יחד עם חומרי הדברה רעילים בריכוז נמוך, יוצר תערובת שנקראת בשפה המקצועית של היום – "הדברה ירוקה".

נכון שהיא לא לגמרי ירוקה, ונכון שתמיד עדיף לבחור באופציה ירוקה לגמרי כמו שימוש במלכודות וכו'.. כשאפשר כמובן (ללכוד פרעושים נשמע כמו משימה די קשה), אבל זה הרע במיעוטו! הדברה ירוקה מאפשרת לנו להימנע מסיכונים והרעלות מיותרות, ואפשר להשתמש בה גם בדרך של ריסוס לבית וכך להגיע לכל אותם החריצים והסדקים שמלכודות לא ממש מגיעות.

למידע נוסף אתם מוזמנים לבקר בדף הבא – הדברה ירוקה

 

 

ריסוס או מלכודות

למזיקים הקטנים צריך וכדאי להזמין ריסוס לבית, וכמו שציינו קודם ישנו ריסוס ירוק שנעשה על ידי חומרי הדברה ירוקה. אבל למזיקים כמו חולדות, עכברים וכדומה, ריסוס לא ממש יעזור כי הם יתחבאו או יברחו מהמקום, ולאחר כמה ימים ישובו בחזרה לאחר שהשפעת הריסוס עברה. פה אפשר ללכת ממש על ירוק לגמרי ולהשתמש במלכודות! אבל.. כדאי להיזהר! כי יש מלכודות שהן יותר אכזריות מהשימוש ברעל עצמו! עליכם להכיר את המלכודות השונות ולוודא שאין סכנה בשימוש בהן. והכי טוב – תתייעצו עם מדביר מומלץ שיודע ומכיר את המלכודות השונות ואת האופן שהן לוכדות את החולדות או העכברים בתוכן.

זה אולי ישמע לכם מוזר אבל גם לחולדות ולעכברים יש תפקיד בעולם הזה, ולמעשה בלעדיהם היינו סובלים הרבה יותר מכל יתר המזיקים הקטנים יותר – יתושים, עכבישים, ועוד סוגים רבים של חרקים נוספים! נכון שאנחנו לא רוצים חולדות ועכברים בבית, אין מה לעשות – התרגלנו לתוכי צבעוני או לכלב מזן נדיר שנכנס לתוך הארנק כשהולכים לקניון, אבל זה לא אומר שצריך להרוג ולהשמיד את כל החולדות והעכברים בעולם. לא. פשוט צריכים להרחיק אותם בחכמה מהבית שלנו.

למידע נוסף בנוגע להדברת מכרסמים – הדברת חולדות

 

 

dganit7
בגליל הקסום הקצב זז לאט... אוהבת את ישראל ושמחה שהחיים זימנו לי ללמוד פה ולהישאר...