דיקור סיני

דיקור סיני (אקופונקטורה) נחשב לאחת מדרכי הטיפול היעילות ביותר במזרח הרחוק. עם השנים, השתנה מעמדו של הדיקור הסיני, וכיום, הוא כבר אינו נכלל תחת המטריה הרחבה של הטיפולים האלטרנטיביים..

דיקור סיני (אקופונקטורה) נחשב לאחת מדרכי הטיפול היעילות ביותר במזרח הרחוק. עם השנים, השתנה מעמדו של הדיקור הסיני, וכיום, הוא כבר אינו נכלל תחת המטריה הרחבה של הטיפולים האלטרנטיביים, אלא מחובק אף על ידי אנשי הרפואה המערבית המסורתית ומוגדר כ"רפואה משלימה" (כלומר, טיפולים המשלימים את הרפואה המערבית, במקומות בהם היא יעילה פחות).

 

מהם העקרונות העומדים מאחורי דיקור סיני?

הרפואה הסינית גורסת כי אנרגיית החיים (המכונה צ'י) נעה בגופנו, לאורכו ולרחובו, בערוצים קבועים, המכונים "מרידיאניים". הבריאות האיתנה, על פי תפישה זו, מאופיינת בזרימתה החופשית, הזורמת והמשוחררת של אנרגיית הצ'י בגוף. האנרגיה הזורמת באופן חופשי באה לביטוי בזרימת דם משופרת, במערכת עיכול מתפקדת וכד'. מאידך, חסימה באותם ערוצי זרימת אנרגיה עלולה לגרום לכאב, למצבים של חולי, לאנרגיה נפשית ירודה ולרשימה ארוכה למדי של תופעות, שאותן חסימות במרידיאניים עלולות לגרום להן.

מטרת דיקור סיני הינה הפעלת לחץ מרוכז הממוקד באותן נקודות אסטרטגיות הקיימות בגוף, וזאת, כדי לשחרר את החסימות המקשות על זרימת הצ'י. קיימים כיום כבר לא מעט מחקרים רפואיים מערבים המורים, כי שימוש בדיקור סיני מסוגל לזרז את הגוף ולגרום לו לטפל בעצמו. זאת, בין שאר הדברים, באמצעות שחרור חומרים שהם בעלי תכונות נוגדות כאב ואנטי דלקתיות, המשרים על האדם שללוה ורוגע, מקילים על מצבו הרגשי ומסלקים אנרגיות ותחושות שליליות.

 

האם קיימת חשיבות למיקומו של המדקר שלכם?

ככלל, חשוב אם אתם מחפשים מרפאת דיקור סיני בירושלים ואתם בכלל מאיזור חיפה אז המצב הוא לא תקין עבורכם עדיף שהמטפל יהיה נגיש וזמין עבורכם, שהרי אין המדובר, אך ורק, בעוד טיפול רגיל, אלא בתהליך שמאפשר לכם להשיג גוף ונפש בריאים יותר. מצד שני, בדיוק בגלל שאין המדובר על טיפול קוסמטי, מספרה או לק ג'ל לציפורניים, חשוב למצוא מדקר שאתם מתחברים אליו ואתם חשים חופשיים ופתוחים איתו. גם לאלמנט הנפשי בזמן ההגעה לטיפול ישנה חשיבות, וניסיון לבחור מטפל רק בשל קירבתו הגיאוגרפית או בשל מחיר משתלם-זול באופן חריג, עלול "לעלות" לכם באיכות הטיפול ובטיב התוצאות המתקבלות. התייחסו למדקר כאל רופא או פסיכולוג שלכם, ובדיוק כפי שלא הייתם בוחרים רופא רק על סמך כתובתו, אל תעשו זאת גם כאשר המדובר על דיקור סיני.