געגועים לסבא יצחק וסבתא יהודית

לפני כמעט 8 שנים, יום שישי השעה 8:00 בבוקר, הטלפון שלי מצלצל, את השיחה הזו לא אשכח לעולם, וגם לא את זו שהגיעה 3.5 חודשים אחרי

צילום:אלבום משפחתי

דנה1

מפגשים משפחתיים כמו מפגשי #משפחה_אמיתית של טפרברג וסלונה, הם טריגר לזכרונות משפחתיים אישיים. אצלי זה זכרונם של סבא יצחק וסבתא יהודית שהיו מאוד משמעותיים בחיים שלי, צברתי איתם המון חוויות וזיכרונות. היום נשארו רק הזיכרונות. כבר 8 שנים שהם אינם והגעגוע לא עובר. אני מתגעגעת לסיפורים של סבא, לצחוקים של סבתא, מתגעגעת להכל.

בילדותי הייתי ישנה ומבלה לא מעט בבית שלהם, הזיכרון "הכי הכי" היה הסלט של סבא שלי, סבא היה מתעורר כל בוקר ב 5:00 בבוקר ומכין לעצמו סלט לארוחת בוקר. הוא היה חותך את הירקות לקוביות קטנות קטנות. אני זוכרת את רעש החיתוך על הקרש עד היום. הסלט שלו היה פשוט מושלם.

כשסבא היה יוצא לעבודה היינו נשארות רק סבתא ואני. לסבתא לא היה רישיון ולא היינו עושות פעילויות מיוחדות ובעיני זה היה כל הקסם: לרדת למכולת של אריה, ללכת בימי שני לבנק ולראות את "מרקו" בטלוויזיה היה בשבילי הכל ולא הייתי מוותרת על זה בעד שום הון שבעולם.

יש לי כל כך הרבה זיכרונות וחוויות מבית סבא וסבתא שהדף קצר מלהכיל. חלום היה לי אחד.
החלום שלי היה להיות הראשונה שתעניק להם את התואר סבא וסבתא רבא, לשמחתי את החלום הצלחתי להגשים (בחלקו), הם זכו לראות אותי עומדת מתחת לחופה וחובקת ילדה ראשונה, לצערי את 2 הבנים שלי הם לא זכו להכיר.

צילום:אלבום משפחתי

21.1.11, יום שישי, תיכננו ללכת לאירוע הברית של הבן של בן דוד שלי, השעה הייתה 8:00 בבוקר כשהטלפון שלי צלצל. מצדו השני של הקו אני שומעת את אמא שלי בוכה ואמרת לי "סבא נפטר". סבא נפטר במפתיע, צנוע בחייו ובמותו, הוא נפטר בשנתו, הלך לישון ולא קם בשקט.

לאחר מותו עטפנו את סבתא שלי ולא השארנו אותה לבד. כעבור 3.5 חודשים בתאריך 8.5.11, השעה הייתה 16:30 אחה"צ אחי מצלצל אלי ואומר לי: "שמעת מה קרה לסבתא"? מיד אמרתי: "לא, מה קרה לה"?, הוא ענה לי: "סבתא מתה". פה כבר הפסקתי להקשיב והדמעות לא הפסיקו לרדת. סבתא שלי הייתה אישה עם נוכחות. גם היא כמו סבא נפטרה בשנתה, אבל דאגה שגם ביום מותה תהיה לה נוכחות. היא נפטרה בערב יום הזיכרון, ואצלי יום הזיכרון קיבל משמעות נוספת. ופתאום זה היכה בי, אין לי יותר סבא וסבתא, בזמן כה קצר נפרדתי משניהם.

צילום: אלבום משפחתי
צילום: אלבום משפחתי