בעקבות הנסיך האדום/ אורה מורג

ספרה ה-21 בסדרת ספרי הנוער ההיסטוריים של הסופרת אורה מורג המשלב עלילה מרתקת עם אירועים אמיתיים ומותאם בדיוק לילדים ונוער

בספרה ה-21 בסדרת ספרי הנוער ההיסטוריים של הסופרת אורה מורג 'בעקבות הנסיך האדום', אנו עוקבים אחר עלילותיהם של הנס ואריאל.
הנס היה רק ילד כאשר התלווה לראשונה אל אביו לצפות במשחקים האולימפיים בברלין. השנה היא 1936 חשש כבד וצלו של השלטון הנאצי מלווה את המשחקים. כשנתיים לאחר מכן הוריו של הנס שולחים אותו במסגרת ה"קינדר טרספורט" (מבצע שהציל ילדים יהודים רבים ממש טרם פרוץ מלחמת העולם השנייה), אל דודתו באנגליה ובכך מצילים את חייו.
מינכן 1972 הנס סוגר מעגל ומגיע בהתרגשות ובגאווה גדולה עם בנו אריאל  לצפות בספורטאים היהודים שהגיעו לייצג את ישראל בתחרויות האולימפיות.
יום אחד במהלך התחרויות נקלע אריאל עם חברו מקס לאירוע בו נחטפו ונרצחו 11 חברי המשלחת ומוצא עצמו עד למתרחש.
אריאל הוא מחליט לעלות לארץ ומתגייס לצבא.
בצבא מטפחים את כישוריו ומכשירים אותו ליציאה למבצעים מיוחדים.
אריאל סוגר מעגל כאשר נבחר למשימה מסוכנת: לכידת מתכנני ומבצעי הפיגוע ויוצא בעקבות 'הנסיך האדום'.
תוך כדי עלילת הספר אנו נחשפים גם לאירועים גדולים אחרים כגון: מבצע 'אביב נעורים' -חטיפת מטוס סבנה.


הספר מותאם ומונגש לקריאה עבור הקוראים הצעירים, בני הנוער. שזירת האירועים ההיסטוריים האמיתיים בעלילותיהם של הנס ואריאל פוקחת את עיניהם לחלק בלתי נפרד מההיסטוריה של העם היהודי. וע"י הצצה אל מאחורי הקלעים גורמת  להם לקבל אמון ומגבירה את ההערכה במוסדות הביטחון הישראליים וביכולותיהם.
בשיחה על הספר עם המתבגרים (הבן סיים את הבגרות בהיסטוריה בשנה שעברה והבת שתגש אליה בעוד שנתיים וחצי) הגענו למסקנה
שלו רק יכלו  התלמידים כולם ללמוד את ההיסטוריה בצורה שכזו, בטוח שיכולותיהם במבחני הבגרות היו משתפרים והם היו מביעים יותר מעניין ואכפתיות מאשר שיטת הלימוד הנוכחית.

לימור גרוס-קלינגר
אמא לשלושה מדהימים וכלב אחד. המתבגר המאתגר, ילדת השוקולד רבת האשכולות והפושעת קטנה שרק נראת מפורצלן. הצצה אל עולם האימהות בפרט, הורות בכלל ומה שביניהם... קצת מתכונים והרבה המלצות: ספרים, סרטים, סדרות ועוד. יצירה ורעיונות מקוריים לימי הולדת. בקיצור - אין רגע דל!