במקום בו את צריכה להיות

לפעמים כל מה שאת צריכה זה כמה נשים נפלאות שישמחו יחד איתך, טבע מרהיב וצרוף מקרים שיביא אותך בדיוק למקום שבו את צריכה להיות. למשל במסע

16/03/2017
אורלי נווה – שטרן קבלו עדכונים מאורלי
  • RSS

המקום בו את צריכה להיות (צילום: איה בן עזרי)

יש כאלה שאומרים שאין צירופי מקרים. אני אומרת שהכל צירוף מקרים. השאלה רק מה מצרפים. במקרה פגשתי את בעלי בלימודים, במקרה נתקלתי בחברה ששאלה אותי אם בא לנו לבוא לגור בצפון, במקרה גלשתי באינטרנט וראיתי מודעה על מסע מאגמה צ'אלנג'. הכל צירופי מקרים. השאלה איזה דלת את פותחת ומה את מוכנה שייכנס לך לחיים. את אתמול אני כבר מכירה. מה מזמן לי המחר?

נשמעת לכם גיבורה גדולה? אין לכם מושג כמה זה לא התחיל ככה. היו לי את כל הסיבות בעולם לא לצאת למסע הזה והאמת היא שהתאהבתי ברעיון של לצאת למסע שטח, לבד, רק אני, בלי להכיר אף אחת, רק אחרי מפגש ההכרות שהתרחש לפני המסע. היתה שם איזו רוח טובה שמשהו בלב שלי התגעגע אליה ונשים שהגיעו מכל הארץ כי הן החליטו ללכת בעקבות הלב.

שם הבנתי שלא במקרה הגעתי לפה ולמה דווקא עכשיו כל כך מתאים לי מסע כזה.

חודשיים אחר כך, אני פוגשת את החברות החדשות שלי בשדה התעופה, כולן בחולצות מאגמה. אני מקבלת ממישהי שעד לפני חודש עוד לא הכרתי מדבקה עם השם שלי, ברכת הדרך ועוגיות שהיא הכינה לטיסה. מתרגשת כמעט עד דמעות. לא מאמינה לעצמי שככה אני מתרגשת. ויאללה הנה זה מתחיל.

יאללה, זזים! (צילום: איה בן עזרי)

במשך שמונה ימים מאגמה הובילה אותי בבטחה בין דרכים וכפרים, הרים ועמקים במקומות שעצרו לי את הנשימה וגרמו ללב שלי לעשות סאלטות מרוב התרגשות. זה היה מסע שנתפר ביד אומן בין נופים נפלאים ומפגשים אנושיים. מסע שהושקעה בו כל כך הרבה חשיבה ואהבה שכל מה שנותר לי היה רק לצוף בתוך כל הטוב הזה ולהנות מהרגע. מכל רגע. כולל הרגע שבו את מבינה שאין לך מקלחת הלילה, כולל הלילה באוהל , כולל כששקענו בבוץ, חילצנו את עצמנו והמשכנו לנהוג כמו גדולות. הכל חלק מהמסע. הכל הצטרף, כמו חלקי פאזל, לתמונה אחת נפלאה, מרהיבה, מושלמת, תמונה שהיא המסע שלנו.

>> להרשמה למסע מאגמה צ'אלנג' טנזניה זנזיבר 2017

במשך שמונה ימים לא הפסקתי להיות מאושרת (צילום: איה בן עזרי)

בדרך כלל אני שמחה מדברים קטנים וכשהם באים בכמויות גדולות, אני בחוצפתי לא שובעת, רק רוצה עוד. ככה בדיוק היה לי המסע הזה:

במשך שמונה ימים לא הפסקתי להתפעל, לצחוק, לרקוד, להיות מאושרת, להיות על גג העולם. פלא שלא רציתי שיגמר?

טוב לי עם הארוחות בשטח בהן צוות המנהלה מפנק אותנו. נפלא לי בג'יפ עם הצוות שלי ותודה לאלוהי המקריות ולצוות מאגמה ששיבץ אותנו ביחד והפגיש אותי עם נשים מעוררות השראה וגדושות בטוב.

מסע עם מוזיקה משלו (צילום: אריק אמיתי)

אני שמחה מהמוזיקה של המסע וברגע ההוא, אי שם בלב שום מקום, מול נופים מרהיבים, עוצרי נשימה וצורבים, כשאנחנו מגבירות את המוסיקה, מפזרות את השיער ומצלמות את עצמנו לקליפ הסודי של ג'יפ מספר 4 אני צוחקת עד דמעות ומשביעה את כולן שבחיים, אבל בחיים הדבר הזה לא עולה לשום רשת חברתית. שעתיים אחר כך אני תוהה אם יש מספיק מילים בעברית כדי להסביר את הרגע שבו את עומדת מול נוף ובוכה מרוב שאי אפשר להכיל אותו.

צירופי מקרים הביאו אותי בדיוק למקום שבו אני צריכה להיות (צילום: סמדר יגר)

צירופי המקרים הביאו אותי בדיוק למקום שבו אני צריכה להיות בו ובסוף אני רוצה בעיקר להודות.

להודות לחברות החדשות שלי, אלה שעד לפני המסע לא הכרתי, אבל חוויתי איתן חווית חיים: תודה על השראה, על העוצמה, על האומץ, על החברות.

תודה שהזכרתם לי שאיברי השמחה קיימים בי. הבטן, הרגליים, הלב, וגם הקמטים הקטנטנים שכבר נתהוו בצד העיניים.

תודה על המתנה הגדולה שקיבלתי מהמסע.

על המקריות ועל מעשה הצורפות.

תודה על החיים.

 

>> גם את רוצה לצאת למסע? החלה ההרשמה למסע מאגמה צ’אלנג’ בטנזניה 2017

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה