בלי עין הרע: הטיפולים שיעלימו לך את העייפות מהעיינים

לכל אותם גברים ונשים שקמים בבוקר, מסתכלים במראה ולא מכירים את הדמות שנשקפת אליהם ממול, ששואלים את עצמם "איפה העיניים היפות שהיו לי, למה העיניים שקועות ועייפות" אליהם ד"ר קלש משירה מבט, מסתכלת להם עמוק בעיניים ומזמינה אותם לסדרת טיפולים. "אני מזמינה את המטופלים שלי לרוץ איתי מהר אבל עם הרבה סבלנות למסע אסתטי באזורי העיניים. בסוף התוצאה משתלמת ובגדול" היא מחייכת ואומרת.

​ד״ר דורינה קלש, מומחית ברפואת עיניים, מחלות רשתית והזרקות תוך עיניות העוסקת ברפואה אסתטית, מציגה בכנס הלאומי הראשון לרפואה אסתטית במסגרת הכנס ה46 של האיגוד של הפלסטיקה והאסתטיקה הרפואית שנערך בהילטון תל אביב,  על ניסיונה הרב בטיפולים אסתטיים מתקדמים וחדשניים סביב העיניים.

"העיניים הם הראי של הנפש". בעקבות הגיל והגנטיקה מתרחשים מספר תהליכים בפנים. אזורי העיניים הן הראשונות הנותנות את אותות הגיל. הרפואה האסתטית מזמן כבר אינה רק הזרקות בוטוקס וחומצות היאלרוניות, וכיום מציעה מגוון רחב של טיפולים גם כאלה המתמקדים באסתטיקה של העיניים.

האסתטיקה של העיניים אינה מציעה פתרון אחד לכל הבעיות היות ומדובר במספר תהליכים המתרחשים באזורים מסביב לעיניים במקביל, אבל יש פתרון כמעט לכל בעיה. טיפולים אלה דורשים רמת מיומנות ורמת דיוק גבוהים במיוחד, ידע וניסיון, התמחות והבנה את האנטומיה של העיניים, ולכן מומלץ לעבור אותם אצל מומחה ברפואת עיניים העוסק ברפואה אסתטית, כדי למנוע נזקים בלתי הפיכים.

דר' דורינה קלש

ד"ר דורינה קלש מומחית ברפואת עיניים, עובדת כרופאה בכירה בבית חולים פורייה (ע"ש ברוך פדה), מומחית במחלות רישתית ובתחום הזרקות התוך עיניות וכן עוסקת ברפואה אסתטית. חוקרת וכותבת מאמרים שהתפרסמו בעיתונות המקצועית בעולם. ד"ר דורינה קלש היא בעלת קליניקה המשלבת טיפולים ברפואת עיניים למבוטחי קופ"ח מכבי, באופן פרטי, וטיפולי רפואה אסתטית. כאמנית ששולחת ידה בציור, היא עצבה את הקליניקה כמו סטודיו לעיצוב המשרים אווירת עיצוב ואסתטיקה.

ד"ר קלש מנהלת שלושה פורומים של רפואה אסתטית, מדריכה רופאים, חוקרת, ומרצה בתחום רפואת העיניים והרפואה האסתטית בכנסים בארץ ובעולם.

כבר מתחילת הדרך היא הקפידה לעבוד רק עם המוצרים והמכשור המתקדמים ביותר. כמו אלה של חברת Merz הגרמנית, חברה בעלת שם עולמי שעומדת מאחורי פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך בתחומי המוצרים כדוגמת חומצה ההיאלורונית בלוטרו, חומר מילוי מתקדם בשם רדיאס, והמכשור של הרפואה האסתטית. ד"ר קלש הינה אחת המדריכות של חברת Merz לרופאים בישראל. כל מטופל שנכנס למרפאתה יודע שהוא מפקיד את היקר לו בידיה תוך שהיא שמטפלת אישית בכל אחד ואחת, ויקבל את הטיפול המיומן והבטוח ביותר, מאשת מקצועי מובילה.

בנוסף לטיפולים האסתטיים בפנים ובצוואר, ייחודה של ד"ר קלש הוא בטיפולי האסתטיקה של העיניים, תחום שרק מספר קטן של רופאים מיומנים מוסמכים ובוחרים בו. בניסיון הרב שלה בעבודה עם תרופות, תכשירים ומכשור מהמתקדמים בתחום, והשילובים ביניהם המאפשרים תוצאות בטוחות ומצוינות. 

הזרקות

הטיפולים לשיפור המראה ומרקם העור מבוצעים ע"י הזרקות. ד"ר קלש עובדת רק עם תרופות, תכשירים וחומרי מילוי הטובים ביותר בתחום של החברות המובילות בעולם.  מוצרים מוכרים, איכותיים, ובטוחים.

לשיפור מראה קמטים והעלמתם בשליש העליון של הפנים הכולל מצח, בין הגבות, ובצידי העיניים, ד"ר דורינה מזריקה בוטליניום טוקסין ולאחרונה בנוסף לבוטוקס והדיספורט שהם הבוטלניום טוקסין המוכרים בארץ, הצטרף בוטליניום טוקסין ללא חלבונים של חברת Merz הגרמנית, שמקנה יתרונות נוספים לבוטוליניום טוקסין מעבר לאלו שהיו עד כה בארץ, ושלד"ר קלש ניסיון רב והבנה של המוצר בהיותה אחת המדריכות של החברה בישראל לרופאים.

על מנת לשפר קמטים וקמטוטים באזור העיניים וצידי העיניים, מזריקה ד"ר קלש חומצה היאלרונית מיוחדת המשפרת את מראה הקמטים בשם בלוטרו.

טיפול למילוי שקעים – עם הגיל מתרוקנות כריות השומן החיצוניות המרפדות את אזור העפעפיים התחתונים באזור מרזב הדמעות, והשקע מתעמק ומתרחב. בשל הקרבה של אזור זה לעיניים מומלץ לבצע את הטיפול רק אצל רופא מוסמך בתחום ההזרקות עם ידע וניסיון בתחום העיניים. בטיפול, ד"ר קלש משתמשת בטכניקת ה"מיקרו קנולה" דרך פתח קטן בעור עם מחט, ובעזרת וצינורית דקה מזריקה ד"ר קלש לשקעי העיניים חומצה היאלרונית הייעודית לאזור זה. זהו תהליך פשוט ובטוח, ועם תוצאות מצוינות בסיום הטיפול.

פורמולה חדשה Xela Rederm מכילה חומצה סוקסינית וחומצה היאלרונית לא מצולבת כשהשילוב ביניהם מאפשר שיפור מרקם והתחדשות העור. הטיפול החדש מסייע בתיקון כהויות מתחת לעיניים, משפר את הניקוז הלימפתי ומתקן כתמי פיגמנטציה. על ידי חסימת האנזים המייצר מלנין. מומלץ על סדרה של 3 טיפולים.

צילום : שאטרסטוק

טיפול פלאסמה עם ה"פלסמאג' " להרמת עפעפיים עליונים – עם הגיל נוצרים עודפי עור באזור העפעפיים העליונים הגורמים לצניחת עודפי העור כלפי מטה ולמראה עפעפיים צנוחים. ד"ר קלש מצליחה להרים את העפעפיים ולמצק את העור ללא ניתוח. זאת בעזרת מכשיר המייצר אנרגית פלסמה, היא אנרגית חום טרמית  שבאמצעותה יוצרים צריבות בעור באזור המטופל . בטיפול מתרחשות 3 פעולות: החום ממצק את העור. כתוצאה מאנרגית החום המבוקרת מהמכשיר בעת הפעולה באזור העפעפיים, נוצרות צריבות בעור שבהמשך הופכות לגלדים. שכשהם נופלים תוך מספר ימים יש למעשה הפחתה בכמות עודפי העור ומיצוק טוב יותר של העפעפיים. בנוסף כחלק מהתהליך יש זירוז ובנייה של קולגן בעור. באמצעות המכשיר והתוכנות השונות שבו, ניתן לבצע עוד מספר טיפולים בודדים או טיפולים בשילוב הזרקות כמו שיפור מראה הקמטים והקמטוטים בצידי העיניים ומתחתם, הסרת נגעי עור שפירים כדוגמת נגעי שומן, פיברומות ופפילומות, הסרת כתמי שמש באזור העיניים והפנים, והקטנת צלקות ניתוחיות וצלקות אקנה. מנעד רחב של אפשרויות במכשיר אחד שניתן לשלבם עם טיפולים נוספים באזור העיניים והפנים.

ד"ר קלש נבחרה להיות המדריכה המוסמכת של טכניקת ה"פלסמאג' " בארץ, וגם אחת מהמדריכות בעולם. היא משתתפת בכנסים בינלאומיים ובפאנלים של מומחים בתחום מכל העולם. ברור לכול שהיא אשת המקצוע הטובה ביותר לביצוע טיפול ה"פלסמאג' ".

Fox Eyes – טיפול להרמת הגבות והעפעפיים ולכסון העיניים שתפס תאוצה לאחרונה, בעזרת חוטים שנספגים בעור. הטיפול מתבצע במרפאה עם הרדמה מקומית ונותן תוצאות מידיות. הטיפול משנה את מראה העיניים והופך עיניים רגילות לשקדיות וחתוליות. הסלב הראשונה לעבור את הטיפול בעולם הייתה קנדל ג'נר לבית הקרדשיאן שהפכה אותו לטרנד אופנתי עולמי.

מכשיר האגנס – טיפול בשקיות השומן מתחת לעיניים הנוצרות בגלל שינויים באזור של העפעפיים התחתונים. בשל רפיון העור והרקמות הרכות באזור העפעפיים התחתונים, נוצר בלט שומן בצורת שקיות שומן. מכשיר האגנס, שד"ר קלש הראשונה בארץ לעבוד איתו, פועל על ידי גלי רדיו ומחטים קטנות המוחדרות לעור באזור המטופל ודרכם עוברת אנרגיית גלי הרדיו הממיסה ומפחיתה את כריות השומן. ולעיתים אף מעלימה אותם לחלוטין.

צילום: שאטרסטוק

טיפול מזותרפיה – טיפולי המזותרפיה ידועים ברפואה מזה מספר עשורים, כשלאחרונה חלה התקדמות רבה במזותרפיה הרפואית שמוזרקת לאזור העיניים ונותנת מענה לשיפור מרקם העור, הכהויות, שיפור הקמטים ונפיחויות באזור. ד"ר קלש הינה אחת המדריכות לרופאים בתחום ובעלת ניסיון רב לקבלת תוצאות מירביות עם הקפדה על בטיחות מקסימלית.

יש לתת חשיבות רבה בבחירת מומחים ברפואת העיניים כשמדברים על טיפולים באזורים כל כך רגישים ועדינים כמו העין. שכן טיפולים בידי אנשים חסרי ידע וניסיון עלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים. יש להקפיד לעבור את הטיפולים אסתטיים בכלל, ואלה באזורי העיניים בפרט, רק אצל מומחים ברפואת עיניים, העוסקים ברפואה אסתטית אשר עברו הכשרה והסמכה לבצע את הטיפול.

לכל אותם גברים ונשים שקמים בבוקר, מסתכלים במראה ולא מכירים את הדמות שנשקפת אליהם ממול, ששואלים את עצמם "איפה העיניים היפות שהיו לי, למה העיניים שקועות ועייפות" אליהם ד"ר קלש משירה מבט, מסתכלת להם עמוק בעיניים ומזמינה אותם לסדרת טיפולים. "אני מזמינה את המטופלים שלי לרוץ איתי מהר אבל עם הרבה סבלנות למסע אסתטי באזורי העיניים. בסוף התוצאה משתלמת ובגדול" היא מחייכת ואומרת.

צילום: יח"צ

ד"ר דורינה קלש, יער אודם 20 יוקנעם עילית, טלפון  053-985-5607
קליניקת CLC, קרן היסוד 2 , רעננה
אתר אינטרנט:  www.drdorina.com
פייסבוק: ד"ר דורינה קלש Dorina Cheles
אינסטגרם: Dr.Dorina.Cheles 

momento
אוהבת לכתוב על המון נושאים, אופנה, סטייל, ביוטי, טיפוח, עיצוב ובעצם כל מה שיפה, אסתטי ומעניין.