ביחד לבד – בקצב פעימות הלב

מלאכים מסתבר אינם נמצאים רק בשמיים, הם נמצאים בנינו ועושים את מלאכתם יום אחר יום באופן טבעי ומעורר השראה, חלקנו פוגשים אותם פנים מול פנים, חלקנו חולפים על פניהם וחלקנו זוכים לגעת בהם ולהדבק

נסו לדמיין בכי של תינוק בן יומו, שברירי וקטן. מרגש נכון?

עכשיו נסו לדמיין את אותו הבכי יום אחר יום, שעה אחר שעה, לילה אחר לילה, ללא מענה, ללא אם, ללא אב, ללא חיבוק חם, ללא מישהו שיבקר ללא תחושה של בטחון, שייכות, חום ואהבה, ללא מישהו שיטפל וידאג כשחם, כשקר, כשרעב או כשכואב.

751bb257-c206-457b-9429-dd00ab111487
עכשיו עם התחושה הזו, אני רוצה לספר לכם על עמותה אחת #חיבוקראשון, אבל בעיקר על מתנדבת אחת בעמותה (גיסתי) רוית רייכמן (51) רווקה, תושבת פ"ת ואשת קבע בעברה, שהחיים בחרו בה והיום היא בוחרת יום אחר יום, שעה אחר שעה, לילה אחר לילה, להקדיש את עצמה, את כולה, את רוחה, ליבה ואהבתה לשולי החיים.

לאלו שהבחירות שלהם היו כושלות, לאלו שהחיים הובילו אותם בדרכים לא סלולות, לאלו שלא שפר עליהם מזלם, לאלו שהחלומות שלהם מקופלים בתוך נייר עיתון בפינת רחוב, לאלו שאינם שייכים ואף אחד לא דואג או מתגעגע , לאלו שלא זוכרים טעמה של נשיקה או תחושתו של חיבוק לאלו שנקראים 'החברה השקופה', לאלו שלא קל לנו לראות ולהשיר אליהם מבט.

כל מי שמכיר ורואה את פועלה של רווית מרגיש שהיא נולדה להיות אמא בכל רמ"ח אבריה, אך מחלה קשה אילצה אותה להיפרד מרחמה וייעודה הטבעי ולהשלים עם העובדה כי לא תוכל להביא ילדים לעולם.

אומרים שאלוהים מציב אתגרים רק בפני מי שיכול לעמוד בהם וכך היה ,רווית בחרה להתמודד עם האובדן באמצעות החלטה שלימים שינתה את כל עולמה, מעבר לעבודתה השוטפת כמנהלת מטבח בעמותת 'לשובע' המעניקה גגון וארוחות חמות לדרי רחוב ולכל מי שנזקק, רוית מתנדבת בעמותת "חיבוק ראשון" המעניקה חום ואהבה לתינוקות נטושים, רוית מספרת שגם ביום הכי מבעס והפוך שלה, כשהיא מקבלת את הטלפון מהעובדת הסוציאלית אשר מודיעה לה על תינוק חדש בתינוקיה, המצברים מתמלאים והיא הופכת לאמא במשרה מלאה עד אשר נמצאת לתינוק משפחת אומנה.

[youtube qleuPdDXTKo nolink]

בעבר סיפרתי לכם על העשייה המבורכת של רוית במסעדת הלב, והפעם אני רוצה לשתף אתכם כי במשך 5 שנים צמד סטונדנטיות נפלאות: כינרת חי גילאור ומיה טיברמן בחרו לעשות על סיפור חייה המעורר השראה של רוית סרט "ביחד ולבד". רוית אמנם 'לבד' ללא בן זוג, ללא יכולת להביא ילדים אבל עם לב פועם בחוזקה שעושה שעות נוספות של נתינה.

הסרט יצא לאקרני הסינמטק בחודש מאי 2019 וזכה לביקורות חמות והמון הדים. מאז רוית מסתובבת ברחבי הארץ ומספרת את סיפורה חייה מעורר ההשראה שמדביק עוד ועוד אנשים בחיידק הנתינה ופתחון הלב.

ב- 21.8 הסרט יעלה ב-YES דוקו ואני ממליצה לכולכם לצפות ולהתרגש מעשייה של אישה אחת עם לב ענק, שהחיים בחרו בה והיא בהם.

הכינו את הממחטות והלב, וגם אם אתם לא מוצאים את עצמכם פנויים להתנדב מעשית, פיתחו את הלב ותימכו בעמותות אלו שעושות את העבודה המבורכת והחשובה הזאת.

61677860_10219524967853285_1036688479712444416_n

 

גיסתי האהובה אני מאחלת לך שתמשיכי לגעת בלב כולם ושבעזרת הסיפור המרגש שלך עוד ועוד אנשים יהיו מוכנים להשיר מבטם אל שולי החברה אוהבת אותך המון ואיתך כל הדרך <3
סיגל רייכמן - Sigalgal
סיגל רייכמן - בת, רעיה, אמא, אחות, חברה צלמת, כותבת, יוצרת, חולמת ומגשימה, עצמאית ומולטיטאסקינג בנשמה.**עוסקת בצילום, שיווק וקידום עסקים ברשתות החברתיות**