בטיול בבקעת הירדן מגלים שהחום בבקעה בא דווקא מהאנשים

טיול מפתיע בעקבות מתיישבי בקעת הירדן, מגלה עולם אנושי מעורר הערצה של חלוצים וחולמים העושים ידם בחקלאות מתקדמת, בתיירות חקלאית ובטיפוח השיתוף הקהילתי. המסע לאורך כביש 90 בין היישובים הוותיקים והחדשים, פותח צוהר להתמודדות עם החיים באזור מוכה חום, אדמת לס ומיעוט מים ועל איך הם ממציאים את עצמם מחדש בלי להתעייף.

צילום: שרה פלד

בקיץ החום מעיק, בחורף השמיים בהירים והבקעה מתכסה פלומה ציורית ירוקה . חבל הארץ הזה הוא אזור מעניין עם אנשים מעניינים, החיים בין תמר לנהר – בין המג'הול לירדן. פעם קראנו לה ארץ המרדפים והוותיקים מביננו זוכרים היטב את הפעילות הצבאית שהתרחשה באזור לאחר מלחמת ששת הימים. מאז, התייבשו הרבה מים בירדן, המרדפים פסקו והאחזויות הנח"ל שהוקמו לחיזוק ההתיישבות, הפכו ליישובי קבע פוריים ומשגשגים, שנותרו כך עד האינתיפאדה השנייה. היישובים לאורך הבקעה החלו לסבול מפעולות טרור, מגניבות וחבלות ביישובים, בחממות, בציוד חקלאי וגם פגיעות בנפש. השינויים במדיניות הממשלות וחוסר הוודאות המדינית, בלמה או הפסיקה את המשך הפיתוח בבקעה בתחומי הכלכלה, האכלוס והיזמות, אשר השליכו על כל תחומי החיים של המתיישבים. באינתיפאדה השנייה היה ירי על כביש 90, אז היו גם כאלה שעזבו. בשנים האחרונות החלו בני הבקעה לחזור אליה וכן תושבים חדשים נקלטו בה אשר מחזקים את היישובים הוותיקים ומחדשים את ההתיישבות.

כמה נתונים חשובים על בקעת הירדן:

לחבל התיישבות של 21 יישובים, הראשון הוקם ב-1968 והאחרון עלה לקרקע בשנת 2002. רוב רובם של התושבים הינם חקלאים המתפרנסים מחקלאות מודרנית המיועדת לייצוא, שיעור הייצוא 66%, הינו השיעור הגבוה ביותר בארץ.
חקלאי הבקעה עברו בשנים האחרונות תהליך התמקצעות תוך הגדלת חלקות והשבחתן על חשבון פיזור בענפים שונים.
בבקעת הירדן חקלאות מפותחת ומודרנית, עתירת ידע וטכנולוגיה. חקלאי הבקעה ו"היחידה למחקר ופיתוח בבקעת הירדן" מנצלים את תנאי האקלים ליצירת יתרון חקלאי בקנה מידה מקומי ועולמי. במועצה האזורית בקעת הירדן טוענים כי שמה של הבקעה כ"חממת הירקות של אירופה" עמד במבחן המציאות, ובחדשי החורף ניתן למצוא על מדפי המרכולים באירופה את הירקות והפרחים הגדלים בבקעת הירדן. החממות הינן מודרניות וממוחשבות. הגידולים העיקריים בבקעת הירדן: תמרים (80% מיבול התמרים מופנה ליצוא). כרמים (ענבי מאכל, כ- 70% מהתוצרת מופנית ליצוא), פלפלים (8 חודשים בשנה (נובמבר – יוני) ברובו ליצוא), תבלינים טריים (מיועד כולו ליצוא ומהווה כ – 50% מסך יצוא התבלינים), ענפי חקלאות נוספים בבקעת הירדן כוללים פרחים, עגבניות שרי, חצילים, הדרים, זיתים, פטם, הודים, רפת, עיזים וכבשים. אתרי הטבע של הבקעה מכילים נופים פראיים ובתוליים, עם שילוב של אטרקציות תיירותיות ייחודיות, שרידים היסטוריים בני יותר מ-2000 שנה, לצד נתיבי מורשת קרב ואנדרטאות.

כל ההקדמה הזו, היא על מנת לספר לכם, על סיור מצוין שערכנו ביום חורף שמשי, כדי לפגוש אנשים מרתקים שסיפור חייהם בבקעה, הוא סיפור החלוציות של המאה העשרים. אז קבלו את המסע בעקבות המתיישבים בבקעת הירדן שכל אחד מהם, עשה דרך מעוררת השתאות שאצלם ואצל חבריהם מומלץ לבקר.

מחקלאות לתיירות

\\ נעמ"ה: גיא-לי קפה

את ארוחת הבוקר הטעימה עם קפה ריחני פתחנו בקפה/מסעדה שנפתח מחדש רק באפריל 2021. ליאורה חסון, חברת מושב נעמ"ה, אם שכולה לחלל האחרון של מלחמת לבנון השנייה, גיא חסון, שיתפה אותנו בסיפורה על הקפה הנקרא של שמו של בנה. גיא בנה, אך פתח את גיא-לי כקפה/פאב עם מוזיקה שאהב לנגן ויצא למלחמה ממנה לא שב. ליאורה המשיכה להפעיל את "גיא-לי" כהנצחה לגיא וכמרכז יציאה לסיורים חקלאיים במושב ובאזור. בשנה האחרונה היא חברה לאופה עמנואל (מנו) נהורי, תושב חדש במושב נעמה, מומחה למאפים, שחידש את גיא-לי קפה ומאז המקום הפך למקום פעיל ותוסס עם אוכל טעים ומגוון מאפים שהוא אופה במקום. ליאורה מספרת לנו על מושב "נעמ"ה- נוער עברי מיישב הבקעה" שעלה על הקרקע בשנת 1982. כיום מתגוררות בו 48 משפחות. מתוכן 17 משפחות של בנים חוזרים. התושבים מתפרנסים בעיקר מחקלאות או בעיסוק תומך חקלאות (מכירות, שיווק, הובלות וכו'), שאר העיסוקים הם מקצועות חופשיים (חינוך, חשבונאות, עריכת דין, עובדי מועצה/מדינה וכו'). ענפי החקלאות הקיימים במושב: תמרים, ענבי מאכל, תבלינים טריים, וירקות.

ליאורה חסון. צילום: שרה פלד
מסעדת גיא-לי קפה, מסעדה משפחתית בלב בקעת הירדן, מפנקת במאכלים ביתיים וטעימים. ארוחות בוקר, צהריים וערב, מאפים מיוחדים, לחמי מחמצת תוצרת בית. מבחר גבינות ויין מיקבים איכותיים מכל רחבי המדינה. בתפריט פוקצ'ות מטריפות – כמו פיצה רק הרבה יותר טעים, עם תוספות של שום קונפי, גבינות צרפתיות ועוד; המבורגר דג טרי קצוץ ידני בתוך לחמניה טרייה בתוספת ציפס חם; המלצה חמה לארוחת קרואסון במילוי גבינות משק וריבה, מקושקשת, ביצת עין, מוגש עם מטבלים- סלט ירקות ישראלי, סלט בורגול או סלט רוגולה. כולל שתיה חמה: הפוך רגיל, קפה שחור, אספרסו או אמריקנו- שתיה קרה: לימונענע או תפוזים. עוד בתפריט סלטים מעניינים, פסטות, בירות איכותיות ויין. כדאילעקוב אחר הפייסבוק שלהם כד לקבל מידע על מנות חדשות ועל מופעי מוסיקה שווים.
צילום: שרה פלד
גיא-לי קפה, מושב נעמה. ליאורה חסון 054-3091290, עמנואל 054-4725026

\\ מו"פ בקעת הירדן ליד קיבוץ גילגל: תחנת ניסיונות חקלאית

ממשיכים צפונה על כביש 90 וחולפים על נחל עוג'ה ושרידים ארכיאולוגים של הישוב ארכילאוס (ישוב הרודיאני ומאוחר יותר ביזנטי, שנבנה על ידי ארכילאוס, בנו של הורדוס. הורדוס חילק בצוואתו את ארץ ישראל בין שלושת בניו ובין אחותו. את אזור יריחו הוריש לבנו ארכילאוס. חלקים מהאזור, בהם העיר פצאליס , וכן חווה חקלאית על שפת ואדי עוג'ה, עוברים לידי שלומי אחותו של הורדוס. לפי המסופר אצל יוספוס פלביוס, מיהר ארכילאוס והקים כפר חקלאי מצפון ליריחו, אשר קראו על שמו- ארכילאס).

ממזרח לקיבוץ גילגל נמצאת החווה הניסיונית למחקר ופיתוח בקעת הירדן. כאן נמצאת חממה נסיונית לגידול ירקות שתפקידה לשפר גידולים קיימים, למצוא גידולים חדשים המתאימים לתנאי הקרקע ומזג האויר, כאן ממוקמת גם התחנה המטאורולוגית גילגל. בעזרת התחנה מקבלים נתונים על התאדות, נתון שקובע את היקף ההשקייה של גידולי הבקעה החמה. יושבים פה חוקרים מהאקדמיה שעושים מחקר יישומי, שמטרתו להביא ידע לחקלאים. בחממת הניסוי פגשנו במינים מיוחדים של ירקות, כמו חציל דק, חציל לבן, קישוא עגול, סוגי פלפלים שונים ועוד. הגידולים מתנסים בתנאים שונים על מנת להפיק מהם המלצות גידול וטיפול לחקלאי הבקעה.

צילום: שרה פלד

בקרוב יפתח במו"פ מרכז מבקרים חדשני שיהווה מוקד תיירותי מעשיר. כרגע הביקור הוא בתיאום לקבוצות בלבד.

\\ ישוב קהילתי רותם: מחוברים לחיים אלטרנטיביים

כשמטפסים אל גב ההר של צפון הבקעה, מכביש 90 בצומת מחולה, לכביש 378 משתנה הנוף הגיאוגרפי. אדמת הלס משתנה לאדמת בזלת פוריה, צמחייה ירוקה עוטפת את ההרים ובמעבר חד עברנו לנוף ומזג אויר אחר. הדרך הזו משובצת בישובים חקלאיים ערביים המקיימים קשרי דו קיום עם ההתישבות היהודית. מספרים לנו כי עזרת הערבים נדרשת בעיקר בשנת שמיטה למטרת הצלת הגידולים.

היישוב הייחודי רותם יושב על הר המשקיף על הרי גלעד, הרי הגלבוע והרי השומרון. כאן מתקיימת קהילה חילונית-דתית הדוגלת בקיימות, שבונה את בתיה מבוץ, קש, עץ וחומרים ממוחזרים. היישוב הצעיר, ראשיתו בהיאחזות נח"ל שהייתה במקום 16 שנה, שאוזרחה ב-2002 בהחלטת ממשלה. כיום מתגוררות כ- 30 משפחות ומספר רווקים. הישוב מאמין  בדו-הקיום בצוותא של דתיים וחילונים וחיים בשלום עם הסביבה, על ידי פיתוח נושאים אקולוגיים. התושבים עוסקים במגוון מקצועות – רפואה אלטרנטיבית וקונבנציונלית, קוסמטיקה טבעית, תקשורת, חינוך, חקלאות ועוד. ברותם פגשנו באוהבי הארץ, המיישמים חלוציות חדשה כשלכל אחד מהם סיפור מעניין משלו.

צילום: שרה פלד

גן הבמבוקים ברותם

הגן המוצל על ידי 25 סוגי עצי במבוק אל מול נוף הררי בראשיתי, מטופח משנת 2003 על ידי גיא אשואל שהוקסם מהבמבוק מהמזרח הרחוק וייבא אותו למזרח הקרוב. במקום נמצאת משתלת במבוק שגיא מטפח. הוא תמיד שמח להסביר על סוגי הבמבוק השונים ושימושיהם הרבים ובעיקר על הניסיונות שהוא עושה עם זנים שונים. המקום השאנטי הזה, מקיים סדנאות ואירועים. ברחבה המרכזית, במה מצוידת להופעות המתקיימות בלילות הקיץ. בנוסף ניתן גם ללון במתחם המיועד לקמפינג הכולל 2 תאי שירותים, מקלחת שדה, מטבח מרווח, גז וכירה גדולה, אזור מדורה, חשמל ותאורה, מספר פינות ישיבה. אפשר גם לקבל מספר מוגבל של מזרנים במידה וצריך.

צילום: שרה פלד
צילום: שרה פלד

הגן מציע בערבי חמישי אוכל ומוסיקה, אתר קמפינג בשבתות וחגים, במשך השבוע מקום לאירועים, כינוסים ופעילויות, שתילי במבוק למכירה.

גיא אשואל מספר לנו שגן הבמבוקים כבר בן 10 שנים. "למרות שהתחלתי לאסוף ולשתול במבוקים כ 6 שנים קודם לכן וזאת בעקבות הגשמת חלום שנזרע עוד בטיול של אחרי הצבא במזרח הרחוק. באותה השנה 2012 יצאתי לקורס גידול במבוק עם רני במבוק המאסטר שלי וקיבלתי שם השראה רבה, ידעתי שזה מה שאני רוצה לעשות. לא ידעתי ממש איך ומה יהיה אבל ידעתי למה. סוף סוף אני מרגיש שהגן מתחיל להפתח לעולם ולתת מהשפע של צל, יופי, זמינות ליצירה ולמידה על יכולותיו הרבים". אז כן, המקום והאדם בהחלט נותנים השראה והערצה להתמדה והגשמת החלום.
גיא אשואל 052-2739955 אתר אינטרנט

"שפע בריאות" עם קוסמטיקה טבעית

אורית אשואל, אשתו של גיא מגן הבמבוקים, מתמחה בייצור קוסמטיקה טבעית, קוסמטיקה טיפולית וצמחי מרפא .
המוצרים שלה מבוססים על גידול צמחי מרפא אורגנים, מיצוי הצמחים והכנת המרקחות אותן היא מכינה ידנית מה שמבטיח איכות גבוהה של המוצרים. אורית לא מאמינה ב"חיי מדף ארוכים" ומדגישה כי סגולות המוצרים מחזיקות מעמד עד חמישה חודשים. אורית רייס אשואל – N.D נטורופטית מתמחה בצמחי מרפא, ארומטרפיה ותזונה בריאה ונכונה, מספרת לנו כי בעקבות פניות של מטופלים אשר ביקשו אותה לרקוח משחות טבעיות, קרמים ושמנים טיפוליים, החלה את דרכה כרוקחת פורמולות טבעיות. בחנות הקוסמטיקה ניתן לרכוש מוצרים, להזמין סדנאות רוקחות טבעית לקבוצות ולשמוע הרצאות על הישוב האקולוגי רותם. ניסינו 2 קרמים לאנטי אייג'ינג שהרגישו נעים ביותר.

צילום: שרה פלד

לתאום ביקור 052-3401188 (לא בשבת) אתר אינטרנט

מעורר השראה: חוות טנא ירוק משק עמוסי

היישוב הקהילתי רותם הוקם ע"י אישה אמיצה ונחושה ושמה שירה עמוסי לפני כעשרים שנה. מאז היישוב הפך לפנינת טבע יפהפיה על גב ההר הצופה על הבקעה. ביחד עם בעלה דידי עמוסי הם הקימו לפני כעשור את חוות "טנא ירוק" – חווה אורגנית, אוהבת ארץ ושומרת סביבה. המשק שלהם מטופח במסירות על ידי כל בני המשפחה וצוות העובדים, מתוך חיבור לעבודת אדמה ואורח חיים חקלאי. כששירה עברה לגור במקום שהכיל שרידי האחזות נח"ל, היא היתה לבדה. בהמשך סחפה איתה את דידי שהיה לבעלה מאוחר יותר ויחד הקימו את היישוב. החלום שלה היה ליצור פה יישוב סביבתי המשתמש במה שהסביבה הטבעית מציעה לו. היה רצון לשמור על ההר, המצוקים והסביבה הטבעית. לגרעין הצטרפו דתיים וחילוניים כאחד. למרות שהרוב הם דתיים לייט או חוזרים ויוצאים בתשובה, כולם מכבדים זה את זה בבחירתם. לכאורה, היישוב נראה שאנטי סאטלני שכולם בו עוסקים ברוחניות, אבל למעשה כולם מתפרנסים ממלאכה זו או אחרת, בישוב או מחוצה לו.

המשק של שירה ודידי עמוסי ושבעת ילדיהם, נמצא בקצה היישוב על מצוק הפונה אל הרי שומרון. הם מגדלים כרמי זיתים מהם הם מפיקים שמן איכותי שזכה בפרסים בתחרויות רבות. העובדים מגיעים מרקעים מגוונים שעבורם העבודה בחווה מהווה גם כלי להתפתחות אישית. עוד בחווה מגדלים תמרים, עדר כבשים, עיזים ולצדם תיירות חקלאית אקולוגית עם חאן אירוח המשלב סדנאות חקלאיות. בתחילת החורף מתקיימת החגיגה הגדולה, חגיגה של עבודת מסיק משפחתית משותפת מלווה בהרבה תפילה התרגשות והודיה, אליה כולם מוזמנים להצטרף. באותו היום בו נמסק הפרי, הוא מגיע בשל טרי ורענן לבית הבד ובתהליך מוקפד של כבישה קרה נוצר שמן הזית כתית מעולה, המיוצר תחת ביקורת קפדנית תוך שמירה על איכות הסביבה, נקי מחומרי הדברה וריסוסים, חומציות מירבית עד %5.0 ,ממבחר זנים מובחרים.

החווה מציעה את נופי הבראשית שמסביבה כתפאורה לקונספט אותנטי באירועי חתונות, אירועי מצווה, ימי הולדת, ימי גיבוש וסדנאות, לצד אירוח והתנסות בחיי החווה.

צילום: שרה פלד

למי שרוצה לצפות בקטע מהתכנית "טיול אחרי צבא ישראל", בו פבלו ודן מבקרים בחווה, הנה הלינק שהעלתה שירה בדף הפייסבוק שלה >>.

משק ערוסי, טל. 052-3455947 אתר אינטרנט

קפה רותם

במקום הכי יפה ברותם, התמקם לו בית הקפה הקסום הזה שהוקם לפני 8 שנים ע"י שתי נשים אדלה ורויטל. שכנות וחברות טובות, אימהות לילדים שגדלים כאן, בטבע ומנהלות יחד את המקום באהבה גדולה. מעבר לאיכות הבלתי מתפשרת של האוכל, הן אוהבות להקפיד על הגשה מעניינת ואסתטית בכלים יפים בסטייל כפרי. בישיבה במבנה עץ נעים או בצל כפות תמרים, עם אוכל העשוי בתשומת לב ומשלב מוצרים אורגניים מתוצרת המקום באווירה שתתאים לכם. תפריט חלבי עשיר ומפנק בקפה רותם מציעים לכם אירוח חוויתי קרוב לטבע המתאים לקבוצות, למשפחות ולאירועים מכל סוג. כאן תוכלו לשלב סיור מודרך על הבניה הייחודית ברותם ומגוון סדנאות המועברות על ידי תושבי רותם. לבית הקפה מרפסת תצפית לנוף המשכר של הרי השומרון.
אתר האינטרנט של קפה רותם. סגור בשבת.

צילום: שרה פלד
צילום: שרה פלד

\\ נתיב הגדוד "משק אורן"

רגע לפני שאנו עוזבים את בקעת הירדן המדהימה, נכנסנו לביקור אצל סילבי וחיים אורן, הזוג שמאחורי סיפור ההצלחה התיירותית "מרכז מבקרים ובית בד להפקת שמן ארגן ומתחם אירוח בצל הארגן". הזוג אורן מספרים לנו שכשהוקם מושב נתיב הגדוד בבקעת הירדן, התבקשו המתיישבים החדשים להקים חממות לגידול חרציות ליצוא. היצוא להולנד היה מוצלח ביותר, עד שיום אחד הקימו ההולנדים בארצם חממות הפועלות בתנאי גידול של בקעת הירדן וגידלו לעצמם חרציות. ענף הפרחים במושב קרס. החקלאים היו צריכים להמציא את עצמם מחדש. כזהו משק אורן שייסד ענף חדש לגידול עצי פרי הארגן (סוג של שקד ממרוקו). מפרי העץ הם מפיקים שמן למאכל (טעים!!), לטיפול בריאותי ולקוסמטיקה. יש להם מרכז מבקרים, בית בד ויחידות אירוח חדשות. המקום פועל רק לקבוצות מאורגנות.

יחידות אירוח בצל הארגן. צילום: שרה פלד

משפחת אורן העוסקת בחקלאות פותחת את שערי המשק שלה למבקשים לחוות מעט מעשייתם של חקלאי בקעת הירדן המספקים את רוב התוצרת החקלאית לייצוא. המשפחה שותפה במטע תמרים מזן מג'הול, מתמחה בגידול ענבים ותאנים ובשנים האחרונות פיתחה מטע גידול של עצי ארגן שמהם מפיקים בהליך מורכב את שמן הארגן היוקרתי. לשמן סגולות רפואיות רבות, הוא מהווה תוספת ייחודית למאכלים במטבחי גורמה וידוע השימוש בו כמרכיב בתעשיית הקוסמטיקה לייצור מוצרים שונים לטיפוח העור והשיער. המשק פתוח למבקרים המעוניינים ללמוד מקרוב על תחום החקלאות בבקעה וייצור שמן הארגן הייחודי.

משק אורן טל' 054-2326116, באתר

מושב נתיב הגדוד החל את דרכו כישוב אזרחי, ביוזמת החטיבה להתיישבות של הסוכנות היהודית ותנועת המושבים וכחלק מתכנית ההתיישבות בבקעת הירדן על פי "תכנית אלון". בחודש אפריל 1975 ,הגיעו ראשוני המתיישבים אל המחנה הזמני במעלה אפרים, שם שהו עד חודש נובמבר 1976, מועד בו עברו לנקודת הקבע המצויה 16 ק"מ צפונית ליריחו .תחילה, התנהל המושב כמושבוץ ולאחר מכן כמושב עובדים. שמו, נתיב-הגדוד, מנציח את פעילותו של הגדוד-העברי, גדוד קלעי המלך 38 של הצבא הבריטי, בפיקודו של הגנרל מרגולין, אשר חנה באזור בעת מלחמת העולם הראשונה. מכאן, יצאו וכבשו את מעבר אום-שורט על הירדן והמשיכו לכיוון א-סלט בעבר הירדן המזרחי. במושב מתגוררות כיום כ- 65 משפחות ובישוב כ-70 ילדים.

\\ מפגש הבקעה

איך אפשר שלא לעצור במפגש הבקעה בדרך הלוך או חזור, כי זהו למעשה המרכז המסחרי שמשרת את תושבי האזור ואת מבקריה. כאן תמצאו סופרמרקט גדול, חנויות ומסעדות.

אנחנו עצרנו במתחם לארוחה מצוינת, אצל קובי ומומי כהן (אב ובנו) שניהם מתגוררים בבקעה, זכייני בית הקפה "קפה קפה" אשר קיבל אותנו בחדר vip בפינוק רב. הקפה פתוח לרווחת המתארחים בבקעה, מתאים לאירוח קבוצות ואירועים בתאום מראש. המסעדה ובית קפה כשרה וחלבית, מציעה גם מגוון מנות טבעוניות. בתיאום מראש ניתן להזמין חדר VIP המותאם עד ל 22 איש. המקום מספק קייטרינג חלבי לאירועים פרטיים. ניתן לערוך במקום אירועים פרטיים מתאים ל-150 סועדים.

במתחם "קפה קפה" ישנן שתי חנויות קסומות: בסלון – חנות אקססוריז ומוצרים ייחודיים לבית. והבוטיק של שירה שיקל'ה – בוטיק לנשים שאוהבות בגדים,

בתחומי המועצה האזורית בקעת הירדן, מקומות רבים נוספים לבקר בהם. את כל הפרטים תוכלו למצוא באתר תיירות בקעת הירדן המפרט מסלולי טבע, אתרי מורשת ואטרקציות לכל המשפחה. לאתר האינטרנט >>