ארץ חמדת אבות/ רוי דוידזון

ספר זה כולל 74 סאטירות על פוליטיקה, חברה, דת ואמונות טפלות. הסאטירות הן מעיין 'קצרים' על החיים. בכל סיפור סאטירי המחבר חושף אותנו לאבסורד קיומי אחר במדינתנו ובהווי חיינו.

 

"ארץ חמדת אבות" הוא ספר הכולל 74 סאטירות על פוליטיקה, חברה, דת ואמונות טפלות. הסאטירות הן מעיין "קצרים" על החיים. בכל סיפור סאטירי המחבר חושף אותנו לאבסורד קיומי אחר במדינתנו ובהווי חיינו. חלק מהסאטירות מזכירים סיפורים של קפקא או של חלם עיר החכמים.

המגוחך והאבסורדי, שאם תקראו בספר, שום דבר לא משתנה מאז קום המדינה ועד לימינו. עדיין הבירוקרטיה הורגת, השמאל והימין נלחמים על מי "הורס" את המדינה, עדיין מוסד הנישואים הוא מלחמת המינים (שכולם רוצים את הסוד של המצליחים) ועוד.

בין הסאטירות תוכלו לקרוא על: מחירי טיסה המושפעים מרמת הסיכון בהגעה לייעד; איך אדם פשוט הנקלע למינוס בבנק "מנצח" את הבנקים ולוקחים הלוואות עתק; כיצד נקבע תעריף המים במדינה  ואיך בקלות ניתן לשנותו; אילו דברים מרגיזים אותנו; מה קורה כשהמשטרה לא עסוקה במחבלים? איך היא ממלאת את קופת המדינה?; מהו הדיבר האחד- עשר ואיך הוא קשור לבירוקרטיה של שירות המדינה?; הטיפ במסעדות- מצביע על כך שאנחנו קמצנים או בעלי גאוה להוכיח כמה אנו נדיבים; קריאה בקפה- אמת או נבואה שמגשימה את עצמה?;מיהו חבר אמיתי ומיהו חזיר נצלן?; בעיות זיכרון המובילות כמעט לגירושים ובית משפט; כשמישהו מקבל תוצאה שלילית בבדיקה רפואית והוא מאמין שימיו ספורים; כשמכשירי החשמל בבית מתקלקלים ללא הפסקה מאמינים שנכנס דיבוק לבית ומנסים לגרשו על ידי רבנים ובאבות למיניהם; כיצד שחקן כושל יכול להפוך לסלבריטאי מפורסם ומבוקש; כיצד פוליסות הביטוח גורמות לנו לבעיות בנישואים ועוד שלל סאטירות על הממסד , נישואים והחברה הישראלית.

 

עטיפת הספר מסמלת את העוקצנות החברתית: הצבר מייצג את העוקצנות בחברה הישראלית וכובע הטמבל מסמל את "השטוטניקיות" הישראלית ובמידה מסוימת לועג לכל אלה המאמינים בהבלי החיים.

 

 

האם ישראל היא באמת ארץ חמדת אבות?

מוזמנים לקרוא בעצמכם!

 

מאחלת לכם קריאה מהנה!

 

XOXO

 

אחת שיודעת 😉

 

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)