"אני מפחד"-תיאטרון מלנקי, פסטיבל התיאטרון הבינלאומי תל אביב: "חברים גדולים של תיאטרון קטן"

ההצגה הניסיונית "אני מפחד" על המהפכה הטכנולוגית והדיגיטלית שכבר שינתה, ועוד תשנה את חיינו, היא חוויית חשיבה פורצת גבולות.
ההצגה מועלית במסגרת פסטיבל תיאטרון בינלאומי תל אביב ה- 5:"חברים גדולים של תיאטרון קטן"
6-9 לספטמבר 2023 בתיאטרון מלנקי

היום 6.9 החל הפסטיבל הבינלאומי "חברים גדולים של תיאטרון קטן" של תיאטרון מלנקי

הפסטיבל מתקיים במשכנו של התיאטרון בתל אביב.

על ההצגה "אני מפחד"

נכחתי בפרמיירה של ההצגה "אני מפחד"

הצגה ניסיונית שחוקרת את המהפכה הטכנולוגית והדיגיטלית המתרחשת בתקופתנו.

ההצגה הזו, שונה לחלוטין מכל מה שראיתי עד כה, היא מרחיבה את הגבולות של התיאטרון המסורתי ולוקחת את הצופה לתחום חדש ומעניין.

דרך החקר של השפעת הטכנולוגיה המתפתחת והבינה המלאכותית -AI על חיינו, ההצגה מבססת את הטענה שהמהפכה הדיגיטלית הזו כבר שינתה את מרקם חיינו ותמשיך לעשות זאת.

בהצגה השתמשו להצגת הטענה לא רק במילים, אלא גם  בשיטות חדשניות וטכנולוגיות מתקדמות.

השילוב של הטכנולוגיות  בחוויית התיאטרון יצרה שילוב מעניין בין השחקנים האנושיים והאלמנטים הדיגיטליים, שהפכו לשותפים  ביצירה.

החיבור של הקהל להתרחשויות מתבצע באמצעות סיפורים אישיים של שלושת השחקנים מוטיב שמסתכל לצופה בגובה העיניים מדבר אליו ובכך ומאפשר לעבור את החוויה שמזמנת הטכנולוגיה.

לסיכום

ההצגה הניסיונית "אני מפחד" על המהפכה הטכנולוגית והדיגיטלית שכבר שינתה, ועוד תשנה את חיינו, היא חוויית חשיבה פורצת גבולות.

ההצגה  משתפת את הנושאים המרכזיים בתחום תיאטרון היום ומחברת אותם ליכולות המרשימות של הטכנולוגיה.

נהניתי לחוות את החקירה המרהיבה הזו של עתיד התיאטרון והעתיד שלנו בעולם שבו המוח האנושי יצר משהו שמחד אנו תלויים בו , מתלהבים ממנו ומאידך לא יודעים באמת מה הגבולות שלו ,שלנו.

יוצרים

בהצגה משתתפים: אילון מאסק, ג'פרי היטון, AI, גולם וגיבורים נוספים בני זמננו.

מחזה ובימוי – מיכאיל טפליצקי.

עברית / ישראל

הפקה: תיאטרון מלנקי ופסטיבל "חברים גדולים של תיאטרון קטן"

על הפסטיבל

הפסטיבל: "חברים גדולים של תיאטרון קטן" מתקיים בתאריכים 6-9 בספטמבר 2023, בתיאטרון מלנקי בתל אביב, Tel Aviv International Theatre Festival

במסגרת הפסטיבל מועלות הצגות VR, הצגות בשיתוף עם בינה מלאכותית, מוסיקה  אלטרנטיבית, מתקיים כנס בינלאומי ועוד.

פסטיבל התיאטרון הבינלאומי תל-אביב "TAITF 2023" -"חברים גדולים של תיאטרון קטן" הוא יוזמה של תיאטרון מלנקי שמזמין את הקהל זו השנה החמישית לארבעה ימים של חגיגה תיאטרלית משובחת.

"המטרה של TAITF 2023 היא ליזום, ליצור, לעודד ולפתח יצירות תיאטרון חדשניות בישראל. אנחנו נותנים במה למופעי תיאטרון עכשוויים מהארץ ומהעולם. להיחשף למחזאות חדשה, אסתטיקה ייחודית וצורות ניסיוניות של אמנות התיאטרון. להזמין אנשי מקצוע לדון, להתווכח ולחלוק דעות ולהנות מחוויה תיאטרלית מגוונת ומשובחת" אומר המנהל האמנותי מיכאל טפליצקי.

השנה מתמקד הפסטיבל בנושא: טכנולוגיות חדשות כשפה חדשה והשפעתן על התיאטרון.

הפסטיבל שואף לחקור את הפרשנויות, הצורות והטכנולוגיה כשפה וכלי של תיאטרון עתידי.

זוהי הזדמנות מצוינת לנתח יחד את מהות הטכנולוגיה החדשה ושילובה באמנות רב תחומית, לדון  על  הגבול הדק שמפריד בין טכנולוגיה בעידן המודרני לבין אמנות התיאטרון באחת הערים הכי תוססות בעולם – תל אביב.

בין אירועי הפסטיבל:

ההצגה "אני מפחד" הצגה חדשה של תיאטרון מלנקי על השפעה של טכנולוגיות חדשות והבינה מלכותית על חיינו.

מצרפת (France)  תגיע הצגה אינטראקטיבית של קבוצה LARP PARIS מצרפת (France)

מלטביה ההצגה "שכן" .

עוד מציגים  בפסטיבל: הצגה של אורי לבנון ויורי קזנצב "קתרזיס".

תולדות של גזענות" והצגה אקספרימנטלית של שפרה קז'דן.

הצגה VR -"קראסנויארסק" מאוסטריה.

הצגה של האמנית הבינלאומית האגדית סוזן קנדי (גרמניה) מציגה את ( I AM (VR
כמו כן, יתקיימו: מופע אודיו-ויזואלי הנוצר משיתוף פעולה בין דני ויליאמסון וחגי איזנברג, וכנס בינלאומי בנושא "שימוש טכנולוגיות חדשות בתיאטרון"

"חברים גדולים של תיאטרון קטן", נולד מתוך אינספור מפגשים מעשירים שנרקמו לאורך שנים עם יוצרים וקבוצות תיאטרון ממדינות שונות במהלך סיורים של תיאטרון מלנקי ברחבי העולם. תרומתו של המפגש והדיאלוג בין יוצרים מעוררי השראה ממדינות שונות, מקפלת בתוכה העשרה הדדית ומפרה ליצירה, אך גם פותחת בפני הקהל צוהר אל העולם ומאפשרת לנו, כקהילה, לגלות דברים חדשים על עצמנו דרך עיני האחר.
זהו הפסטיבל הבינלאומי היחיד בישראל להפקות קאמריות של תיאטרון עכשווי.

אורחי הפסטיבל הם יוצרים וקבוצות שהם חברים ושותפים לדרך כחלק ממרקם אמנותי יצירתי גלובאלי.

ההצלחה הגדולה והעניין הרב שעורר הפסטיבל בשנותיו הקודמות מעידים על הצמא של הקהל הישראלי להזדמנויות למפגש עם שפות חדשות ויצירה איכותית ומסעירה.

על תיאטרון מילנקי

תיאטרון מלנקי נוסד בשנת 1997 ע"י ארבעה עולים חדשים, שחקנים ויוצרים בוגרי בתי הספר הטובים ביותר לתיאטרון במדינות ברית המועצות לשעבר שהחליטו להקים תיאטרון חדש בישראל.

השחקנית הלנה ירלובה, השחקן והבמאי מיכאל טפליצקי, הבמאי איגור ברזין וחוקר התיאטרון ד"ר בוריס ינטין, הניחו את היסודות לתיאטרון "מלנקי", אנסמבל פורץ דרך, אשר זכה תוך זמן קצר למקום של כבוד בזירת התיאטרון הישראלית, לביקורות משבחות ולקהל נאמן, המלווה אותנו לאורך שנים.

בחירות יצירתיות לא שגרתיות, הקפדה על איכות ותעוזה אמנותית, בססו את מעמדו של תיאטרון "מלנקי" כתיאטרון איכותי בעל טביעת אצבע ייחודית בנוף התרבות הישראלית.

בשנת 2007, עשור לאחר הקמתו, קבל גם הכרה ממסדית והפך לקבוצת תיאטרון הנתמכת באופן שוטף על ידי משרד התרבות ועיריית תל אביב יפו.

לצד התמיכות השוטפות, נשענת פעילות התיאטרון גם על סיוע ממוסדות, קרנות, גופים פילנתרופיים, תורמים פרטיים, מפעל הפיס  ומשרד העלייה והקליטה.

פסטיבל תיאטרון בינלאומי תל אביב ה- 5-"חברים גדולים של תיאטרון קטן"

6-9 לספטמבר בתיאטרון מלנקי , רחוב חומה ומגדל 32 -בתל אביב

לינק לאתר הפסטיבל: https://www.telaviv-theatrefestival.co.il/programe-2023

צילום:  נירה פרי

נירה פרי בלוגרית לייף סטייל

מאמנת המתמחה באימון נשים

נירה פרי
נירה פרי ,מאמנת אישית ומאמנת קבוצות מתמחה בהעצמת נשים במעגלי החיים,בלוגרית ,לוכדת רגעים ,חולמת ציורים :) מחייכת לחיים