אמצעי המניעה היעיל עליי אדמות

אליזבט פירסון, המנכ"לית והבעלים של קבוצת EVOLVE.
קבוצת EVOLVE מתעסקת בבניית אסטרטגיות תוכן והנדסת מסרים שיווקיים

שנות העשרה שלי היו מבחינת ההורים שלי לאירוע טראומטי לא פחות משהן היו מורכבות עבורי. הצאצאית היחידה, הילדה הקטנה והחייכנית עם הפוני מאמצע הראש, פתאום מזעיפה פנים ונאנחת לאור כל בקשה שנייה, תוך שהיא מקבלת מחזור, מגדלת ציצים לגמרי בכוחות עצמה, דורשת ללבוש חולצת בטן עם עקבים ותולה בחדר עשרות פוסטרים של אלילי בנות חצי עירומים  מה-MTV.

בניסיון לשמור על איזשהו פאסון של הורים ששולטים במצב בבית ובהעדר יכולת לשלוט בטעם המוזיקלי המחריד שלי שהווליום שהתעקשתי להאזין בו, איים למוטט את קירות הבניין, הם החליטו לשים את כל משקלם בפיקוח צמוד על חיי האהבה המתגבשים שלי. אחד האלתורים המבריקים שלהם, עד היום, אם אתם שואלים אותי, זכה בקרב חברותיי לשם הנלעג: חוק "הכר את ההורים".

אליזבט פירסון צילום רמי זנדר

הטכניקה הייתה פשוטה וההוראה הייתה חותכת: עד גיל 18, היה אסור לי לצאת לדייט עם בחור שלא נכנס קודם הביתה להגיד שלום. תארו לעצמכם את רמות הפאדיחה שתקפה אותי כל פעם שמישהו הזמין אותי לדייט והייתי צריכה להסביר לו בנימוס, שהעובדה שאנחנו יוצאים לדייט ראשון היא לא מביכה מספיק, הוא גם חייב לבוא להראות את הפרצוף שלו להורים שלי. רמת העצבים שלי על הכלל הנוקשה הייתה בשמיים והסירובים של הצד השני להשתתף בחצי חתונה הזאת, היו בהתאם. באותו זמן, הייתי משוכנעת שהם עשו הסכם בינם לבין עצמם בו החליטו נחרצות למרר לי את החיים ולעשות את המוות לכל מי שנכנס הבייתה. היום, אני מבינה שהיה מדובר כנראה בפוקס מוצלח במיוחד בו המטרה- זאת אומרת, אני, לא קלטה את החורים בתוכנית וצייתה ללא השגות- ברוב שנות הכפייה.

חוק "הכר את ההורים", הייתה רק המסננת הראשונה בטקטיקה מתוזמרת היטב שנועדה אך ורק כדי למנוע ממני להנות מההורמונים המשתוללים שלי ולשמור עליי מחוץ לקבוצת האימהות בגיל בית ספר. בעוד אותו מסכן, שהחליט לשתות מיץ אומץ ולעלות שלוש קומות בלי מעלית כדי לפגוש את הורי עלה מתנשף במדרגות, העמדות נתפסו והקרקע הוכנה. אימי הייתה מפקחת בקפדנות שאני לא לבושה כמו פרוצה מהצומת, בעוד אבי היה מתיישב בסלון מול הטלוויזיה, ישירות מול הדלת וממתין לשעת כושר. כשהפעמון צלצל, בעוד אני רצה לפתוח את הדלת לבחור שאני בקושי מכירה ומזמינה אותו להיכנס,  אימי הייתה נעמדת בכניסה למסדרון הבית ומול הדלת, כשהיא לובשת חיוך מאולץ. במיומנות אין קץ שאני בטוחה שלמדה באיזו הכשרה סודית שקיבלה בק.ג.ב, היא הייתה חוקרת את הדייט התורן בכל מה שהגיוני לשאול בן אדם שהרגע דרך אצלך בפתח הבית. השאלות המככבות והכי מפדחות בעולם כמו העיסוק של ההורים ומאיפה הם עלו לארץ, נזרקו כמו כדורי תותח לחלל האויר תוך שאני מנסה לתפוס את התיק שלי ולדחוף את הבחור חזרה לחדר המדרגות במהירות האפשרית. בו בזמן, אבי מהצד השני של החדר, היה מסובב את פניו לרגע אחד מהטלוויזיה, נוהם מתחת לשפמו השחור משהו שנדמה היה כברכת שלום, נועץ מבט מאיים במסכן שליד הדלת וחוזר להתרכז במסך תוך שהוא ממלמל בטון של מרלון ברנדו בתפקיד ה"סנדק":       "תחזיר אותה הביתה ב-11".

"ליצור זמן מוגדר בלו"ז החודשי" פירסון

היום, בפרספקטיבה של זמן, כשאני בוחנת את הטקטיקה הזו כאמא לילדים שחלקם כבר נמצאים עמוק בתוך גיל ההתפגרות, אני מבינה שהגישה הגאונית שלהם גרמה לי להסתבך בהרבה פחות צרות ממה שהיו צפויות לי, ללא ה"חוק" שמרחף מעליי. הדרישה שלהם להסתכל על מי שאני חושבת לצאת אתו, מנקודת מבטם, בנוסף לנקודת המבט שלי, גרמה לי לשקול הרבה יותר בכובד ראש, כוונותיו של מי טובות ומי יגרום להורים שלי להתפלץ ולזרוק אותו ואותי אחריו מכל המדרגות.

היכולת הזו, להסתכל ולנתח אירועים ומהלכים שכבר קרו ולהסיק מהם מסקנות שישפיעו על פעולותינו קדימה, היא כלי אסטרטגי חשוב שכל בעל עסק צריך להשקיע בלפתח אותו והדרך לעשות זאת היא ליצור זמן מוגדר בלו"ז החודשי שלנו שבו אנחנו עוצרים כדי להביט על הפעילויות שביצענו בתקופה האחרונה, מנתחים אותן לעומקן ומסיקים מסקנות אופרטיביות שיעזרו לנו להשתפר בעתיד או לשחזר את ההצלחה. לעיתים ההצלחות והאסטרטגיות הטובות ביותר מתגלות לנו רק בדיעבד לכן, הדובדבן שבקצפת הוא- שכשמדובר בהצלחה שכבר חווינו…התובנות שמסתתרות שם, הן לגמרי בחינם.

אם אתם רוצים לבחון כיצד גם העסק שלכם יכול לייצר סיסטם שיסייע לכם לשחזר ולחדד הצלחות, חפשו אותי ברשתות החברתיות, צרו קשר בהודעה פרטית ונעבוד על זה ביחד.

הכתוב הינו פרק מתוך ספר הביקורים של אליזבט: "מי חינך אותך בכלל" שעתיד לצאת לאור בסוף השנה.

פייסבוק: elizabeth Avigail Peirson 
לינקדין: Elizabeth Peirson
אינסטגרם: elizabeth_peirson 
אתר: peirsonco.com 
Peirson.co@gmail.com

momento
אוהבת לכתוב על המון נושאים, אופנה, סטייל, ביוטי, טיפוח, עיצוב ובעצם כל מה שיפה, אסתטי ומעניין.