איך לחשוב כמו ביל גייטס/ דניאל סמית

ספר זה מתאר את הנקודות החשובות בחייו ואת תכונותיו החשובות, של האיש שהקדים את זמנו, של האיש שהחזון שלו הוביל אותו לפריצת דרך , של האיש אשר שינה את הדרך בה העולם שלנו מתנהל. מוזמנים לקרוא את הספר ולהבין כיצד ביל גייטס הפך למותג המצליח "ביל גייטס".

ויליאם הנרי גייטס, או בשמו המוכר ביל גייטס, נולד בסיאטל שבמדינת וושינגטון ב-28 באוקטובר 1955.

גייטס יסד את חברת "מייקרוסופט" ב- 1975. החברה היתה בתחיל דרכה חברה קטנה המונה שני אנשים. כשהוא השיק את הגרסה הראשונה של "חלונות" ב- 1985, הייתה כבר החברה אחת המצליחות בעולם.

ביל גייטס היה איש מחשבים ותוכנה וגם איש עסקים מוצלח, מה שהפך אותו במהרה לאיש העשיר ביותר בעולם עוד לפני שמלאו לו ארבעים.

איש לא יכול לומר שסיפורו של ביל גייטס הוא סיפור סינדרלה. הוא לא נחלץ משכונת עוני או בנה את עצמו יש מאין. למרות זאת, חייו המוקדמים מהווים דוגמה ומופת לניצול מקסימלי של היתרונות שקיבל.

גייטס לא נראה כמנהיג דגול במראה התיכוניסט הנצחי ובצורת הדיבור שאינה מתאימה במיוחד לנאומים מלהיבים. אבל במובנים רבים הוא הפך לאחד המנהיגים החשובים ביותר בעידן המודרני. בשני התחומים השונים שפעל (תוכנה ופילנתרופיה) שילב גייטס חשיבה יצירתית, מעשיות ויכולת להעניק השראה לסובבים אותו.

באחרונה שוקמה תדמיתו של גייטס. במשך שנים רבות הגחיכו אותו כסופר חנון תאגידי מול דמותו המגניבה של סטיב ג'ובס, שמיצב את עצמו בקפדנות כדוגל בייחודיות ובהשקפת "תחשבו אחרת".

כשהוא הרחיק את עצמו מהניהול היומיומי של מיקרוסופט, בנוסף עם הפיכתו לפילנתרופ החשוב ביותר בתקופתו, החל העולם להעריך את גייטס מחדש.

 

ספר זה מתאר את הנקודות החשובות בחייו ואת תכונותיו החשובות, של האיש שהקדים את זמנו, של האיש שהחזון שלו הוביל אותו לפריצת דרך , של האיש אשר שינה את הדרך בה העולם שלנו מתנהל.

 

אין ספק שהנטייה התחרותית באישיותו של גייטס עזרה למיקרוסופט להצליח. בין אם התחרה במיני-אולימפיאדה בילדותו, שיחק שחמט עם פול אלן או התמודד נגד סטיב ג'ובס על פיתוח הממשק הגרפי למשתמש, גייטס תמיד רצה לנצח. וכמו כל לוחם דגול הוא שואף לוודא שביצועיו יענו על הדרישות בעודו מחפש חולשות ביריבו.

 

גייטס שאף להקיף את עצמו באנשים עם חזון דומה לשלו ולתרום משלהם, ובאותו אופן הוא שאף לבנות את מיקרוסופט על בסיס של עובדים מוכשרים המאוחדים סביב מטרה משותפת.

 

לפי שיטת גייטס , רק הרעיונות הטובים ביותר ישרדו. אולי לא תמיד האסטרטגיה הזאת נעימה, אבל אין ספק שהיא יעילה.

 

גייטס הוא יזם שספג מספיק מהלומות בדרכו לפסגה. אבל הוא מעולם לא נסוג ממאבק, והתחזק יותר לאחר כל מפלה.

 

מוזמנים לקרוא את הספר ולהבין כיצד ביל גייטס הפך למותג המצליח "ביל גייטס".

מאחלת לכם קריאה מהנה ופורה!

 

XOXO

 

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)