איך להצליח לגדל גרניום שנדמה לנו שזה הכי פשוט…..

5f4c8900f951c44a9486da94abfab36c

71CMbFEJDUL._AC_SY450_geraniums-in-containers

 1. תמונה שכותרתה Grow Geraniums שלב 1

  1

  בחר את המקום הנכון לשתול את הגרניום שלך.

 2. בין אם אתה נוטע את הגרניום שלך באדמה או בסיר, גרניום הוא בדרך כלל אחד הצמחים הקלים יותר לטפל בהם. ניתן לשתול אותם בנקודות שמקבלות שמש מלאה, שמש חלקית או צל בהיר. ודא שהם יקבלו שמש של בוקר וצל אחר הצהריים במידת האפשר. [1] באופן כללי הגרניום הכי מאושר עם חמש או שש שעות של אור ביום, אם כי המספר הזה יכול להיות קצת יותר או קצת פחות. עדיף לשתול גרניום בקרקע שמתנקזת היטב. גרניום לא כל כך אוהב להרטיב את רגליהם מדי ואדמה רטובה עלולה להוביל לצמח חולה. [2]

  • אם אתה גר באזור שחם ממש הרבה השנה, נסה למצוא מקום שמקבל צל אחר הצהריים ובעל אדמה לחה יחסית.

 3. תמונה שכותרתה Grow Geraniums Step 2

  2

  קבל סיר שיש לו חורים בתחתית.

 4.  גרניום לא אוהב לשבת באדמה רטובה, ולכן חשוב לקבל סיר עם ניקוז טוב. [3] קנו סיר גדול מספיק לצמח שלכם, תלוי במגוון הגרניום שקניתם. אם יש לך צמח קטן יותר, יתכן שאתה בסדר עם סיר בגודל 6 או 8 אינץ '(15.2 או 20.3 ס"מ), ואילו זנים גדולים יותר יזדקקו לסיר 10 ס"מ (25.4 ס"מ).

  • הימנע מהנחת צלוחית מתחת לעציץ הצמח שלך אלא אם יש בתחתית חלוקי נחל.

 5. תמונה שכותרתה Grow Geraniums שלב 3
  3

  בחר את השעה הנכונה בשנה לשתול את הפרחים שלך.

 6. איגוד הגינון הלאומי ממליץ לשתול גרניום באביב, לאחר הכפור הקשה האחרון. תלוי בסוג הגרניום, הצמח עשוי לפרוח בקיץ, בסוף הקיץ או בסתיו, אם כי לפעמים לפרחים יש מחשבה משל עצמם והם יתפרצו בפריחה באביב. בלי קשר, היו מוכנים ליופיים שלהם לצוץ בכל עת פרט לחורף.

 7. תמונה שכותרתה Grow Geraniums Step 4
  4

  הכן את מיטת הגן.

 8. גרניום פורח באדמה שעובדה והייתה רופפת. השתמש במסגר או מגרפה כדי להבטיח שהאדמה רופפת בגודל 30 עד 15 אינץ '(30.5 עד 38.1 ס"מ) למטה. לאחר שחרור האדמה, יש לערבב בקומפוסט 2 עד 4 אינץ 'של קומפוסט בכדי לתת לאדמה כמה שיותר חומרים מזינים.

 9. תמונה שכותרתה Grow Geraniums Step 5
  5

  תן לכל צמח מספיק מקום לגדול.

 10. תלוי בסוג הגרניום, תרצה להפריד כל צמח בגודל 15 אינץ 'בגובה של ס"מ (0.6 ס"מ) לגובה מטר (0.6 מ'). אם אספת מגוון גדול יותר של גרניום, תרצה לתת לכל צמח 0.6 מטר שטח טוב לגדול בו.

 11. תמונה שכותרתה Grow Geraniums Step 6
  6

  חפור חורים לכל צמח.

 12.  כל חור צריך להיות בערך כפול מהקוטר של סיר הפלסטיק שהגרניום מכיל בתוכו. לדוגמה, אם קנית גרניום שהגיע בסיר פלסטיק בגודל 6 אינץ ', עליך ליצור חור שהוא 0.3 מטר (1 מטר) בקוטר.

  • אם בחרתם לגדל את הגרניום שלכם מזרעים, גרמו אותם ישירות לאדמה. אם בחרתם להשתמש בזרעים, דעו כי לצמחים שלכם ייקח זמן רב יותר לצמוח ולפרוח. אם אתה זורע זרעים בסיר, התחל את הסיר בתוך הבית בזמן שהזרעים שורשים. ברגע שהזרעים מתחילים לנבוט, תוכלו להזיז את הסיר החוצה. אם אתה צריך להזיז את הצמחים בחוץ במזג אוויר קשה יותר, התחל בכך שתשאיר אותם בחוץ במהלך היום כשהוא חם יותר ותביא אותם בלילה. זה נקרא "התקשות".
 13. תמונה שכותרתה Grow Geraniums Step 7
  ז

  הניחו את הצמח בתוך החור.

 14. הוציא בעדינות את הגרניום מהמיכל שלו, וודא שלא לשבור אף אחד משורשיו. הניחו את הצמח בתוך החור כך שכדור השורש של הצמח (צרור השורשים שנדחסו יחד במיכל הפלסטיק) יהיה ישר עם פני האדמה. עם זאת, אם באדמה שלך יש הרבה טיט, ייתכן שתרצה לשתול אותו גבוה יותר מאחר וחרס יהפוך אגן למים וזה יגרום לגרניום שלך להירקב. מלא את שאר החור באדמה וטפח את האדמה כלפי מטה סביב הצמח כך שהגרניום יוכל לעמוד על דעת עצמו. השקה את הצמח שלך מייד, אך היזהר שלא לשטוף את האדמה הרחק מכדור השורש. השקה בעדינות בבסיס הצמח.

  • נסה להימנע מהצבת אדמה על גזע הצמח, שכן גזע קבור יכול להוביל לצמח נרקב.

טיפול בגרניום שלך

 1. תמונה שכותרתה Grow Geraniums Step 8
  1

  השקה את הצמחים שלך לפי הצורך.

 2. גרניום נחשב לעמיד יחסית בצורת, אך זה לא אומר שלעולם אסור להשקות אותם. כדי לדעת אם צריך להשקות את הצמחים שלך, בדוק את האדמה. השתמש בציפורן שלך כדי לשרוט ממש מתחת לפני השטח של האדמה – אם הוא יבש או בקושי לח, כדאי להשקות את הפרחים שלך. חשוב לתת לאדמה להתייבש בין השקיה. [4]

  • לגרניום בסירים וודא שאתה נותן להם מספיק מים. השקה את הצמחים עד שהמים יגיעו לקרקעית (מכאן שאתה צריך חורים בתחתית הסיר שלך).

 3. תמונה שכותרתה Grow Geraniums Step 9
  2

  השאר את הקומפוסט זורם.

 4.  בכל אביב אתה צריך להוסיף שכבה חדשה של קומפוסט סביב הגרניום שלך. הניחו 2 אינץ '(5.1 ס"מ) של דגן על גבי שכבה זו של אדמה קומפוסטית. הדגן יעזור לשמור על לחות האדמה וגם יפחית את מספר העשבים האמיצים מספיק כדי לצמוח סביב הגרניום שלך. [5]

 5. תמונה שכותרתה Grow Geraniums Step 10
  3

  שמור על הצמח שלך בריא על ידי הסרת פרחים מתים.

 6. לאחר שהפרח פרח, הסר את הפרחים המתים וחלקי הצמח כך שיוכל לצמוח מחדש בריא וחזק. [6] הסר עלים וגבעולים שמתו (הם יהיו בצבע חום) כך שהצמח שלך לא יגדל שום פטריה (שמופיעה על חלקים מתים של צמחים.)

 7. תמונה שכותרתה Grow Geraniums Step 11
  4

  הפרד את הצמחים שלך כל שלוש עד ארבע שנים.

 8. לאחר שהצמחים שלך גדלו (וסביר להניח שהרחיבו את גבולותיהם במידה רבה), עליך להפריד בין הצמחים. חלקו את הצמחים בסוף האביב. לשם כך, הרם את הצמחים (ושורשיהם) מהאדמה, הפריד את הצמחים על ידי הגושים שהם גידלו סביב גבעוליהם, והשתיל אותם מחדש.

 9. תמונה שכותרתה Grow Geraniums Step 12
  5

  יש לדשן עם דשן נוזלי כמו 20-20-20. [7] עקוב אחר ההוראות שעל הדשן בכדי לדעת כמה להשתמש. נסה למנוע מקבל דשן על עלי הצמח. חזור על היישום פעם בשבועיים בעונות גידול פעילות. [8]אפשר גם לקנות דשן  מיוחד לגרניום יש בכל משתלה.

 10. הכתבה מתורגמת לעברית מכתבות גוגל : הנה הלינק  לכתבה  :
 11. http://translate.google.com/translate?depth=1&hl=iw&prev=search&rurl=translate.google.co.il&sl=en&u=http://www.wikihow.com/Grow-Geraniums

רינת אגרנט
כמעט 20 שנה בעולם הגינון והנוף. (למדתי תכנון גינות לא בעידן המחשבים והאפלקציות) ברוב השנים עבדתי במשתלות וגם היה לי ניסיון זמני להיות עצמאית בסופו של דבר הדרך בה בחרתי הוא להמשיך לעבוד במשתלה כאשר אני נותנת ייעוץ ללקוחות להקמת גינה חדשה ולשדרוג גינה. הנישה והמקצוענות שלי מתבטאת בעיצובים פורחים באדניות עציצים ומכלים גדולים , בנראות חזות ואווירה במשתלות. אני כותבת כתבות ומאמרים בנושא גינון ונוף.