איך וילונות תורמים ביעילות ובזריזות

אחד מהדברים הטובים ביותר שאתם יכולים לעשות כדי לשפר את מצב הרוח שלכם, הוא לעצב עבורכם ועבור האנשים שאתם אוהבים, סביבת מגורים וחיים נאה יותר. נכון, במרבית המקרים, כאשר מדברים על סביבת מגורים נעימה יותר, חושבים על שיפוץ הכולל שבירת קירות, עולה כסף רב,

אחד מהדברים הטובים ביותר שאתם יכולים לעשות כדי לשפר את מצב הרוח שלכם, הוא לעצב עבורכם ועבור האנשים שאתם אוהבים, סביבת מגורים וחיים נאה יותר. נכון, במרבית המקרים, כאשר מדברים על סביבת מגורים נעימה יותר, חושבים על שיפוץ הכולל שבירת קירות, עולה כסף רב, ומחייב אתכם לחיים שמזכירים, ולא במעט, מגורים בתוך אתר בניה, למשך פרק זמן מסוים. אבל, אנחנו טוענים שאין צורך לשבור קירות או להחליף רצפות, אם לא בא לכם. לעיתים קרובות, שינויים קטנים, כמו תליית וילונות, הוספת כריות נוי, זריקת "כתם צבע" על הספה באמצעות כיסוי ספה צבעוני ששובר את שגרת העיצוב של הסלון, למשל, עשויים לספק פתרון לא פחות יעיל מצוות פועלי בניין ששוברים לכם את כל קירות הבית.

 

וילונות בירושלים – האם יש חשיבות למיקום הווילון?

וילונות ניחנו בשתי תכונות עיקריות – מצד אחד, הם משמש חיץ ביניכם לבין העולם החיצון שמחוץ לבית. תחת ה"כובע" הזה, הם ימנעו מקרני השמש הראשונות של הבוקר לזרוח ישר לתוך עיניכם ביום שבת בבוקר, כשיש לכם את כל הזמן שבעולם להמשיך לישון, והם גם ימנעו מהשמש החמה להיכנס לסלון ולהפוך אותו לכבשן לוהט בקיץ, למרות המזגנים הביתיים שמנסים לקרר. אבל, מאידך, יש להם "כובע" נוסף, פונקציונאלי מעט פחות – השימוש העיצובי, הפן האסתטי שלהם. וכאן, אתם באמת יכולים להתפרע. כלומר, אם אתם מתכוונים לרכוש וילונות שאינם חייבים להיות פונקציונאליים, תוכלו לבחור כל סוג וילון, מכל בד ומכל הדפס שעולה בדמיונכם – השמיים (ואולי גם התקציב שלכם) הם הגבול.

 

כיצד מתאימים וילונות לתפקיד שלהם?

כפי שהסברנו, לווילונות יש שני תפקידים עיקריים, כך שבעוד שווילונות נוי אינם צריכים "לעשות" כלום, וילונות פונקציונאליים דווקא נדרשים למלא מטרה מסוימת. אם אתם מהססים באיזה סוג וילון עליכם לבחור עבור חלון מסוים, הצטיידו בכל הנתונים הרלוונטיים (גודל הפתח שהווילון חייב לכסות, הכיוון שאליו פונה החלון, השעות שבהן השמש קופחת מבעד לחלון זה וכד'), וחפשו באזור מגוריכם חנות ותיקה המתמחה בווילונות. במרבית המקרים, אנשי המקצוע העובדים בחנות יסייעו לכם לבחור את הווילון המתאים ביותר לצרכיכם.