איך בוחרים החלקת שיער איכותית וממה צריך להיזהר

איזו החלקת שיער נחשבת לאיכותית וממה יש להיזהר?
על השאלה האם כדאי לעשות החלקת שיער, לא נדון בפוסט הזה מהסיבה הפשוטה והמתבקשת מאליה – נשים ונערות המתמודדות עם שיער דהוי, מקורזל וחסר צורה ונאלצות לבזבז זמן רב ומשאבים בעיצוב שיערן באופן יומיומי לא יוותרו על האפשרות לעשות החלקת שיער ולהינות ממראה שיער חלק, בוהק ורך כמשי. השאלה שצריכה להישאל היא, איזו החלקת שיער נחשבת לאיכותית וממה יש להיזהר?
כידוע, יש מגוון עצום של החלקות שיער המבוססות על חומרים כימיים וכאלה המבוססות על מינרלים וחומרים אורגניים.
בפוסט הזה נדון בסוג השני – החלקות שיער איכותיות מחומרים טבעיים לסוגיהן

החלקת שיער איכותית על השאלה האם כדאי לעשות החלקת שיער, לא נדון בפוסט הזה מהסיבה הפשוטה והמתבקשת מאליה - נשים ונערות המתמודדות עם שיער דהוי, מקורזל וחסר צורה ונאלצות לבזבז זמן רב ומשאבים בעיצוב שיערן באופן יומיומי לא יוותרו על האפשרות לעשות החלקת שיער ולהינות ממראה שיער חלק, בוהק ורך כמשי. השאלה שצריכה להישאל היא, איזו החלקת שיער נחשבת לאיכותית וממה יש להיזהר? כידוע, יש מגוון עצום של החלקות שיער המבוססות על חומרים כימיים וכאלה המבוססות על מינרלים וחומרים אורגניים. בפוסט הזה נדון בסוג השני - החלקות שיער איכותיות מחומרים טבעיים לסוגיהן

החלקת שיער איכותית

על השאלה האם כדאי לעשות החלקת שיער, לא נדון בפוסט הזה מהסיבה הפשוטה והמתבקשת מאליה – נשים ונערות המתמודדות עם שיער דהוי, מקורזל וחסר צורה ונאלצות לבזבז זמן רב ומשאבים בעיצוב שיערן באופן יומיומי לא יוותרו על האפשרות לעשות החלקת שיער ולהינות ממראה שיער חלק, בוהק ורך כמשי. השאלה שצריכה להישאל היא, איזו החלקת שיער נחשבת לאיכותית וממה יש להיזהר?
כידוע, יש מגוון עצום של החלקות שיער המבוססות על חומרים כימיים וכאלה המבוססות על מינרלים וחומרים אורגניים.
בפוסט הזה נדון בסוג השני – החלקות שיער איכותיות מחומרים טבעיים לסוגיהן:

מהי החלקת שיער טבעית?  

החלקת שיער טבעית (אורגנית) היא בעצם החלקה מינרלית ללא פורמלין.

כפי שידוע, כימיקלים אינם טובים לגוף האדם ובפרט לראש ולשיער משום שהשיער הוא החלק הפגיע ביותר והראשון להישחק ולהינזק.

נשים רבות חולמות על שיער חלק ובוהק אך עם זאת לא היו רוצות שזה יבוא על חשבון בריאות שיערן או אף גרוע מכך, בריאות הגוף ומערכת הנשימה. זו הסיבה שאנשי מדע רבים חוקרים במשך שנים איך להגיע לנוסחה שתביא לכן את הפורמולה הטבעית הטובה והיעילה ביותר להחלקת שיער.

החלקות שיער כיום שכיחות מאוד ומבוקשות מאוד ע”י נשים בכל רחבי העולם. השאלה הגדולה הנשאלת היא איזו שיטת החלקת שיער היא הבטוחה והמועדפת מכולן. ההחלקה עצמה היא תהליך מורכב, שישַנה את התנהגות השיער לכן סוג ואיכות החומרים חשובים פה במעלה ראשונה.

האם החלקת שיער טבעית היא באמת טבעית?

התשובה היא כן, בהחלט! החלקה כזו נעשית ברובה באמצעות חומרים מהטבע, שהתגלו כיעילים ביותר להחלקת שיער, רכיבים אורגניים כמו שמנים ומינרלים וויטמינים המועילים לבריאות השיער. החלקת שיער טבעית ביתית כזו היא בפירוש החלקה מהסוג שמתחייב לבריאות שיערך, בניגוד להחלקות המכילות כימיקלים.

למי מתאימה החלקת שיער טבעית?

החלקת שיער טבעית מתאימה לכל סוגי השיער, משום שהיא עושה שימוש בחומרים טבעיים, כמינרליים ומרכיבים צמחיים, החיוניים לשיער ולעור הקרקפת. שיער פגום ביותר יוכל להשתקם על ידי ביצוע החלקת שיער טבעית, ולהשיב לעצמו ברק, גמישות וחוזק. החלקת שיער טבעית היא טיפול מומלץ לשיער, על כל סוגיו, ואינה מזיקה. על כן, סוגי השיער שיכולים ליהנות מיתרונות ההחלקה הטבעית הם שיער בתולי (טבעי), שיער מתולתל, שיער גלי, שיער מפוצל, יבש או פגום.

החלקת שיער טבעית, כשמה כן היא, שיטת החלקה המבוססת על חומרים טבעיים בלבד. לכן, מי שרוצה שיער חלק ומבריק ונמנעת מכל שימוש בחומרים כימיים למיניהם, החלקת שיער טבעית היא הפתרון עבורה. ההחלטה היא בעיקר שלך: האם תסתכני בנזק שהחומרים הכימיים יעשו לשיער שלך? או שתבחרי בשיטה הטבעית, שדורשת מעט יותר סבלנות.

 

פורמולת ההחלקה האורגנית

הנוסחה של החלקה אורגנית כוללת רכיבים מזינים ממקורות אורגניים כגון שמן דקלים, שמן ארגון, אגוז שיאה קקאו, חלבון אורז וגם מי זהב המגנים על מעטפת השערה מפגיעות חיצוניות. בין הרכיבים הטבעיים בנוסחה – ויטמין E לחיזוק שורשים, אגוז שיאה, אומגה 6, אנטי אוקסידנטים, חומצות אמינו לתיקון מעטפת השערה, וקראטין לחיזוק השיער.

החומר הפעיל בהחלקה אורגנית הוא חומצה גליקולית שמיוצרת בעיקר מקני סוכר. זהו סוג של חומצה אלפא הידרוקסית המשמשת גם בטיפולי פנים קוסמטיים ורפואיים. החומצה אינה פוגמת בלחות השיער. היא מחלישה את קשרי הגופרית אבל לא מפרקת את המולקולות ולא פוגעת במבנה הטבעי של השערה. כמו כן, בהחלקה אורגנית לא משתמשים בחומר מנטרל ולכן השיער נפגם פחות מכפי שקורה בהחלקות אחרות.

ממליצה לבדוק ברשתות החברתיות חוות דעת על החלקות שיער ביתיות שלא מכילות פורמלין ועם תקן גבוה של משרד הבריאות. החלקת שיער אורגנית ביתית של 'פראדה' באישור משרד הבריאות מומלצת בקרב אלפי נשים וניתן לצפות בסירטונים ביוטיוב שמספקים מידע לגבי תהליך ביצוע ההחלקה.
https://keratin.co.il/category/hair-straightening/  לינק לאתר של פראדה עם מידע רלוונטי לסוגי החלקות השיער השונות.

טיפ!

אני ממליצה להשתמש בשמפו ומסכה ללא מלחים באופן קבוע בפרט לאחר החלקה או טיפול בקראטין וזאת על מנת לשמור על בריאות השיער ועל אפקטיביות השיקום. https://style4hair.co.il