איזה איפור עיניים מתאים לך?

שלי גפני, המאפרת הראשית של סופר-פארם, מגלה לנו את הסודות שבעיניים - כיצד להגדיל עיניים קטנות, להאיר עיניים שקועות וגם לייצר סגנונות שונים של איפור, ממראה טבעי ליומיום ועד ללוק מבריק וזוהר לערב.

18/08/2016
אביגיל קדם קבלו עדכונים מאביגיל
  • RSS

יש לך עיניים קטנות או גדולות, בולטות או שקועות, קרובות או רחוקות? דעי שאת מבנה העיניים ניתן "לתקן" באמצעות אשליות אופטיות של אור וצל, כך שניתן להבליט אזורים על ידי הארתם או לייצר כהות מסויימת כדי לגרום לעיניים "לשקוע".

שלי גפני, המאפרת הראשית של סופר-פארם, הכינה עבורך מדריך שיעזור לך להתאים את האיפור למבנה עיניך ולהוציא מהן את המיטב.

עיניים קטנות – הנחת "נקודת אור" בשליש הפנימי של העין, באמצעות צללית בהירה, מעניקה אשליה של עיניים גדולות ו"פקוחות". עפרון לבן בתוך העין יכול גם הוא ליצור פעולה של הארה ומראה רענן. בנוסף, ריסים יכולים לעשות עבודה טובה של מסגור והגדלת העין – השקיעי במריחת מסקרה ואם יש לך זמן השתמשי גם במעגל ריסים לפני האיפור.

shutterstock_95012659טיילור סוויפט, בעלת עיניים קטנות. צילום: שאטרסטוק

עיניים גדולות - בכדי ליצור אשליה של עיניים קטנות יותר תחמי את פנים העין באמצעות עיפרון כהה.

shutterstock_407058457מילה קוניס, בעלת עיניים גדולות. צילום: שאטרסטוק

עפעפיים מכוסים – רצוי לוותר על צלליות מבריקות באזור העפעף, אך בהחלט ניתן להוסיף נקודת אור מבריקה לזווית העין הפנימית ולעצם הגבה כדי להסב את תשומת הלב לאזורים הללו.

shutterstock_106139264בלייק לייבלי, עפעפיים מכוסים. צילום: שאטרסטוק

עיניים שהזוויות החיצוניות שלהן מוטות כלפי מטה - בכדי לייצר אפקט של הרמה כדאי להשתמש בגוונים יחסית כהים בזוויות החיצוניות העליונות ולא לתחום את קו הריסים התחתון והזוויות החיצוניות התחתונות.

shutterstock_106533533קייטי הולמס, זווית העיניים נוטה כלפי מטה. צילום: שאטרסטוק

עיניים קרובות – כדי "להרחיק" עיניים קרובות יש לאפר את העין באופן המייצר אפקט הדרגתי מבהיר לכהה: אפרי את החלק הפנימי של העין עם צללית בהירה וככל שאת מתרחקת מפנים העין טשטשי באמצעות צללית כהה יותר – מה שמייצר אשליית ריחוק.

shutterstock_87314413קירה נייטלי, בעלת עיניים קרובות זו לזו. צילום: שאטרסטוק

עיניים רחוקות – כשתוחמים את העין באמצעות אייליינר, עפרון או צללית, רצוי לתת את הדגש בזווית הפנימית של העין ולא בזווית החיצונית שלה - בכדי לייצר מראה של עיניים יותר קרובות. כמו למשל, הנחת גוון כהה יותר של צללית באזור הזווית הפנימית, קרוב לאף.

shutterstock_86522353קייט מוס, בעלת עיניים רחוקות זו מזו. צילום: שאטרסטוק

עיניים בולטות – כדי לגרום לעיניים להיראות שקועות יותר ולייצר מראה עפעפיים קטנים יותר מרחי קרוב לריסים צללית בגוון בינוני עד כהה, טשטשי כלפי מעלה עד שקע העין. אם העין מאד גדולה ניתן להוסיף עיפרון כהה בתוך העין.

shutterstock_140213056אומה תורמן, בעלת עיניים בולטות. צילום: שאטרסטוק

עיניים שקועות – דורשות הבלטה מסויימת, דרך הארתן באמצעות צללית בהירה ומעט מבריקה עד אזור עצם הגבה. את קפל העפעף שממוקם נמוך "מקמי מחדש" – כלומר מרחי מעט מעל המיקום הנוכחי של הקפל צללית מעט כהה יותר, בגוון טבעי ומרחי מסקרה על הריסים העליונים והתחתונים.

shutterstock_108925640קמרון דיאז, בעלת עיניים שקועות. צילום: שאטרסטוק

לוקים שונים: מבוקר ועד ערב

כיום נשים מעדיפות גוונים טבעיים וקלאסיים באיפור העיניים, אבל אם מישהי מחליטה על מראה יותר צבעוני, עליה לשים לב אילו גוונים יכולים 'להקפיץ' את הפיגמנט. לבעלת עיניים כחולות, הייתי ממליצה ללכת על קונטרסט ולוותר על שימוש בצללית טורקיז או במסקרה כחולה. כך גם לבעלות עיניים ירוקות, עליהן ללכת על גווני יין חמים ועמוקים שיעניקו ניגודיות.

מראה טבעי – כאמור, בימינו ההעדפה היא ללכת על מראה נקי, בגוונים טבעיים ופחות צבעוניים וזועקים.

ליצירת איפור עיניים במראה טבעי נשתמש בסט צלליות בגוונים חומים במראה קלאסי המתאים ליומיום. נניח צללית בהירה על עצם הגבה ובזווית הפנימית של העין – אלו יעניקו "נקודות אור". לאחר מכן נשתמש בצללית זהובה עדינה על כל גלגל העין וצללית חומה כהה בזווית החיצונית של העין. עם אותה הצללית נדגיש את הריסים התחתונים – באמצעות מברשת אלכסונית. נעגל את הריסים באמצעות מעגל ונמרח מסקרה שחורה.

EYEMU148מוצרים: מעגל ריסים של שיק, מחיר: 22 שקל |מברשת אלכסונית של ג'ייד, מחיר: 39.90 שקל | מסקרה שחורה Oolalash של סופטטאץ', מחיר: 59.90 שקל | צללית בהירה, צללית זהובה וצללית בגוון חום כהה – סט צלליות של מייבלין, מחיר: 72 שקל.

מראה מעושן – מראה דרמטי ומלא אפיל לאירוע ערב.

גם כאן נתחיל בהנחת צללית בהירה על עצם הגבה ובזווית הפנימית של העין. נצבע באמצעות עפרון שחור רך וקל לטשטוש את האזור הקרוב לריסים. ניקח צללית שחור פחם ומברשת לטשטוש, נעבור מעל העפרון השחור ונתחיל לטשטש כלפי מעלה עד לאזור עצם הגבה – ליצירת המראה המעושן. ניקח מברשת מלוכסנת עם הצללית השחורה ונדגיש את קו הריסים התחתון. נמרח עפרון שחור בפנים העין – למי שיש עיניים קטנות עדיף להשתמש בעפרון לבן בכדי לפתוח את העין. עם מברשת הטשטוש נטשטש את ההצללה בתחתית העין. נעגל את הריסים באמצעות מעגל ונמרח מסקרה שחורה בנדיבות. נחכה מספר רגעים שהריסים העליונים יתייבשו ולאחר מכן נמרח גם בריסים התחתונים.

EYEMU1481מוצרים: עפרון שחור "סופר ליינר" למראה מעושן של לוריאל פריז, מחיר: 90 שקל | צללית בהירה וצללית שחורה - רביעיית צלליות למראה מעושן של LIFE, מחיר: 99.90 שקל | מסקרה שחורה REVLON ALL IN ONE, מחיר: 119.90 שקל | עפרון לבן גוון 01 שלPupa, מחיר: 29.90 שקל | עפרון עיניים שחור (לפנים העין) של גרלן – גוון 01, מחיר: 142 שקל. 

מראה מבריק – לוק זוהר וסקסי שמתאים למסיבה או לאירוע. איפור עיניים מבריק הוא חלק מטוטאל לוק איפור זוהר וייחודי שגם שאר הפנים לוקחות בו חלק. העיניים מקבלות מראה דומיננטי באמצעות צלליות מבריקות. חשוב לציין שלנשים מבוגרות לא מומלץ להשתמש בצלליות מבריקות מאחר והן מבליטות את הקימטוטים.

נתחיל בצללית בהירה מאד ומבריקה על עצם הגבה, אותה גם נניח על החלק הפנימי של העין. נשתמש בצללית מבריקה, כהה יותר ונמרח אותה על כל גלגל העין – חשוב מאד לטשטש בין המעברים. עם אותה הצללית נתחום את הריסים התחתונים – באמצעות מברשת אלכסונית. נעגל את הריסים באמצעות מעגל ונמרח מסקרה שחורה.

EYEMU1483מוצרים: בסיס לצללית של אסנס, מחיר: 15 שקל | צללית קרם מינרלית מבריקה בהירה גוון 01 של קלרינס, מחיר: 204 שקל | צללית מבריקה כהה גוון 205 VAMP של פופה, מחיר: 110 שקל | מסקרה שחורה ווליום גלאמור פוש אפ של בורז'ואה, מחיר: 55 שקל.

 ***

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה